Doktoři

Doktoři https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105713/bmid_doktori-3Mu-105713.png 5 823 163

Autor sleduje osudy skupiny mediků po dobu jejich vysokoškolského studia, jejich začátky v lékařské praxi i období, kdy se stávají renomovanými lékaři a vědci. Vypráví o jejich úspěších i prohrách, ale také o jejich soukromí. Román je mimořádně poutavý, přesto že je spíše mozaikou lidských osudů bez bližšího psychologického rozkreslení postav. Kniha vypráví nejen o lékařích jako zranitelných bytostech žijících v neustálém stresu, ale i o etických problémech jejich náročné profese. 2. vydání... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Svoboda-Libertas

Doctors , 1988

uzivatel6305
05.03.2024 5 z 5

V případě knih jako jsou Doktoři by bylo dobré mít možnost udělit i více hvězdiček. To myslím naprosto vážně. Pro mě dokonalost. Přečteno po čtvrté.

Hlavní postavy známe od dětství, s nimi sledujeme i historii Spojených Států, důležité sportovní události a výzkum v oblasti medicíny. Obdivuji hloubku jeho odborných znalostí a zajímalo by mě, jak dlouho knihu psal.

Miluju Segalův nenapodobitelný a neskutečně čtivý styl vyprávění, v knize nenacházím žádná hluchá místa a už se vždy těším na určité pasáže.

Doporučuji - doporučuji - doporučuji!

mila2411
09.11.2023 5 z 5

Za mě nádherná, dokonalá a výborná kniha. Skvělý příběh dvou lidí od dětství, osudová rozhodnutí, spousty nečekaných událostí... výborně odvyprávěný příběh!

SSTknihy
08.10.2023 4 z 5

Přesvědčivě zachycený obyčejný život několika mediků a mediček, později lékařů, prostřednictví jejich citů, tužeb, prvních profesních zkušeností, triumfů, bolestných zklamání, tajných vášní i debaklů a lidských selhání. Široké časové období od 1. světové války až po osmdesátá léta poskytuje dostatek prostoru k vykreslení jednotlivých charakterů i událostí. Děj je psaný svižně, často živou dialogovou formou, má spád a velmi rychle vás pohltí. I když je dnes trh plný knižních, filmových i seriálových příběhů z lékařského prostředí, Doktoři zůstávají kvalitní klasikou.

Radimka
03.07.2023 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Četla jsem podruhé a pořád dobrý. Krásný příběh a výborné čtení.

Ira13
23.05.2023 4 z 5

Krásný román, který jsem už asi kdysi četla. Knihy z lékařského prostředí moc ráda čtu, snad i proto, ze jsou blízké mému povolání. V tomto románu se mísí hodně žánrů - historie, vyšetřování, láska napětí... - jakoby jen na okraj, ale zajímavě podané. Hvězdu ubírám za pohádkový konec a za moc překlepů a zkomolení lékařských názvů

Eicherik
13.05.2023 5 z 5

Velmi emocionální cesta do hlubin lékařovi duše. Od dětského hraní si na doktory, přes obtíže studií až po lékařskou praxi a budování si kariéry. Román je velmi rozsáhlý a obsahuje hodně témat. Z těch vážnějších zmíním třeba eutanazii, nebo přisvojování si výsledků vědecké práce vedoucími pracovníky. Z těch humorných mě pobavila třeba epidemie hypochondrie, vypuknuvší mezi studenty, z které jsem vybral i níže uvedenou citaci. Kniha nás provede částí americké historie a je napínavá až do samotného konce. Doporučuji.
Citace: "Podívej, Grete, hned ráno bys měla zajít k doktorovi. Jestli chceš, půjdu s tebou."
"Já nemůžu," odpověděla. "Já mám fakt hrozně důležitý cvičení v laborce."
"Důležitější než maligní nádor?"
"Sama říkáš, že může být jen benigní. Možná bych měla chvíli počkat, abych viděla, jestli to poroste."
Laura zuřila. To si ta kozatá čubka jedna sobecká neuvědomuje, že mluví s někým, kdo má sám vážné problémy s vaječníky?

Azizi
10.05.2023 3 z 5

Román sa venuje životu niekoľkých lekárov od ich detstva, štúdia medicíny až po lekársku prax približne do ich štyridsiatky. Nečakajte nejakú obzvlášť veľkú zápletku, vyvrcholenie, napätie či zvraty. Príbeh plynie pomaly a pozvoľna, bez väčších prekvapení. Číta sa dobre až na pár nudnejších pasáží. Neľutujem, že som čítala, ale knihu hodnotím skôr ako taký priemer.

xena2711
19.02.2023 5 z 5

Krásný román z lékařského prostředí. Životní osudy skupinky mladých lékařů a různé peripetie nejen v pracovním, ale i soukromém životě. Kniha se moc hezky četla. Líbily se mi i průběžné informace z každé doby. Nadčasovost byla opravdu skvělá.. 700 stránek bylo hned pryč. Doporučuji.

JidášRimmer
18.01.2023 5 z 5

Výborně napsaný příběh

Knizniuchyl
19.12.2022 5 z 5

Skvělá kniha, která vám ukáže temná i světlá zákoutí studia medicíny. Zhltla jsem ji za pár dní a opravdu se tam dozvěděla spoustu nových věcí, ačkoli jsem se o studium medicíny nikdy nezajímala. Kniha opravdu pro každého, bez výjimky.

georginaa
14.07.2022 2 z 5

Je to jakoby jste se dívali třeba na seriál nemocnice na kraji města. Jsou to prostě osudy lidí, kteří věnují život lékařství. Jejich touhy, lásky, zklamání a vždy práce a práce. Takový ty příběhy ze života. Kniha nebyla zase až tak špatná, akorát pro mě jednou přečíst a stačí.

Kacatko86
03.07.2022 5 z 5

V knize pro mě nebyl téměř žádný "wau moment", přesto se mi kniha dostala pod kůži. Osudy jednotlivých postav - Barney, Laura, Benett, Seth, Howie, Maury a jejich rodin - se mi líbili, bylo to tak lidské, tak uvěřitelné, nic nešlo na sílu. Romantická linka byla trochu předvídatelná, nicméně jsem jim to přála. Nejvíc mě zasáhl příběh a osud Benetta. Ale musím říct, že kniha vzbudila spoustu otázek a dala náhled do medicínského prostředí.

JiříŠkorpík
07.05.2022 4 z 5

Jednotlivé medicínské příhody a vyznění lékařské profese se mi líbilo. Šlo poznat, že autor/ lékař toho hodně zažil a slyšel, takže vyznění příhod bylo propracované a stálo za zamyšlení. Nicméně příběhové linky mi připadaly často dost nepravděpodobně – zvlášť vztah Laura/ Barney a Bennův život.

LucieT
18.12.2021 1 z 5

Půjdu proti všem nadšeným recenzím, ale mě kniha prostě nebavila. Příběh se mi táhnul a postavy mi byly až na pár výjimek spíš nesympatické. Jenom proto, že neodkládám rozečtené knihy jsem to nakonec dočetla, ale často jsem se musela do čtení opravdu nutit.

Katka2382
17.11.2021 5 z 5

Strhující četba od začátku až do úplného konce(pravda malinko přeslazeného).
Kniha se četla strašně dobře a kolikrát jsem měla co dělat se od ní odtrhnout.
Doporučuji všem kdo mají rádi rozsáhlé romány a z lékařského prostředí obzvláště.

esfinge
13.11.2021 5 z 5

Krásná kniha z lékařského prostředí. Četla jsem ji podruhé s odstupem více jak 20ti let a stále je celý příběh velice čtivý. Opět jsem fandila všem hlavním postavám, opět mi i slza ukapla.

hanka0630
23.10.2021 4 z 5

Moc příjemná kniha. I když vypráví o vážných věcech a problémech, které jsou dodnes těžko řešitelné, autorův smysl pro humor mě v dialozích postav moc bavil. Určitě si někdy přečtu znovu.

TaJeMa
15.09.2021 5 z 5

Moc hezké

Ivetaa
05.09.2021 5 z 5

Román nejen z lékařského prostředí jsem "chroupala" několik dnů. Osudy několika mladých lidí od 60. let 20. století jsem sledovala s napětím a čekala, co jim život přinese. Ta nadčasovost je úžasná.

anibeni
23.08.2021 5 z 5

I když je mi lékařské prostředí velmi vzdálené, kniha mě vtáhla do děje a já s nadšením sledovala příběh několika spolužáků z lékařské fakulty, jejich vzlety, pády, kariéru i hluboké přátelství..