Doktore, vražda, jedeme! Z deníku policejního lékaře

Doktore, vražda, jedeme! Z deníku policejního lékaře https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192651/bmid_doktore-vrazda-jedeme-192651.jpg 4 28 9

Deník policejního lékaře podává ucelenou historii vražd, sebevražd a podezřelých úmrtí na území Prahy.

Marketa1994
12.11.2023 5 z 5

Tohle bylo super, zajímavá struktura knížky - ve finále jen poznámky, které dokázaly upoutat.

ivoiro
10.10.2023 5 z 5

Pro mne byla tohle opět lahůdka

Ophelie
09.09.2023 4 z 5

Forma deníkových zápisků mi přijde zajímavá, případy jsou věcně, stroze, bez příkras, mnohdy jen v délce jednoho odstavce popsány. Není to úplně čtení pro citlivé povahy (to platí i pro fotodokumentaci v závěru knihy). Objevují se zde i známé případy - Straka, Hojer, Hepnarová aj. Rozhodně zajímavá kniha pro milovníky krimi a zločinů.

Evka27
18.06.2023 3 z 5

Pro mě příliš strohé - jen popisy mrtvol. Knihy pana Viktorína Šulce mě zaujaly mnohem více.

Garfi
10.03.2023 5 z 5

Velmi dobře napsaná a zajímavá kniha, mám vydání, které obsahuje i komentáře autora, zda se některé vraždy podařilo objasnit. Nejedná se ale o čtení pro slabé povahy, vzhledem k tomu, že pan doktor je schopen posat krásné ráno s kávou, koláčkem a zpívajícími ptáčky a hned v zápětí na to výjezd k řádně uleželé mrtvole. Z knihy jasně vyplývá jaká to byla řehole.

knihomolka1197
15.06.2022 5 z 5

Perfektní! Super čtení pro milovníky skutečných kriminálních případů jako jsem já.

PetraRehackova
23.03.2022

Skvěle napsaná knížka, forma deníku je dobrý nápad, žádné dlouhé popisování vraždy. Stručně jasně napsáno ,kdo má rád tento žánr neměla by mu tato knížka chybět v knihovně. Doporučuji

edith79
16.12.2021 4 z 5

Vůbec se nedivím, že tato knížka nebyla nikde k sehnání. Ja jsem si teď objednala nové vydání v momentě kdy jsem zjistila, že vyšlo a rozhodně si ho chci ponechat ve své knihovně. Pro milovníky zločinu nesmírně zajímavé. Psáno formou deníku, autor vše popisuje stručně, ale přesně a člověk se nestačí divit, co všechno ho za ty roky v jeho práci ( i když toto je podle mě přímo poslání ) potkalo. V knize se objeví i někteří nechvalně známí pachatelé a jejich kauzy, které hýbaly svého času celou republikou. Opravdu skvělý počin. Práce kriminalistů a lidí okolo nich mě nikdy nepřestane udivovat.

čef
31.12.2020 4 z 5

Souhrn policejních případů náhlých úmrtí v průběhu 80. a začátku 90. let minulého století v Praze a okolí z pohledu policejního lékaře je zajímavý pro připomenutí těchto let a zejména sériových vrahů, kteří se v té době na tomto území vyskytovali. Také je zde řada sebevražd, znásilnění, zanedbané péče a vůbec je to takové smutné a tedy pro sváteční dny nepříliš vhodné. Je to už však jen historie, teď tu máme jiné padouchy a jistě i lepší knihy.

Praha vraždy střední Čechy skutečné kriminální případy

Autoři knihy

Viktorín Šulc