Doktore, šťastný a veselý!

Doktore, šťastný a veselý! https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57010/bmid_doktore-stastny-a-vesely-B7H-57010.jpg 4 214 47

Irish Country série

Mladý doktor Barry Laverty se těší na první Vánoce v útulné vesnici Ballybucklebo, radost mu však pokazí jeho dívka Patricie, protože nemíní na svátky přijet. Jenomže Barry se nemůže svými srdečními záležitostmi příliš zabývat on a jeho starší kolega Fingal Flahertie OReilly mají plno práce s běžnými chorobami i s naléhavými případy vyžadujícími plnou pozornost. A navíc se objeví velký problém. V blízkém okolí si otevře ordinaci nový doktor, jenž podvodně přetahuje pacienty a jehož šarlatánství začíná ohrožovat zdraví důvěřivých venkovanů. Je možné, aby se ve zdejším kraji uživili tři praktičtí lékaři? Barry o tom začíná pochybovat. Leč i v nepříjemném zimním období nastávají bezstarostné chvíle a páni doktoři z Ballybucklebo si uprostřed shonu kolem vánočních sešlostí a veselic dokážou najít čas, aby obstarali třeba nadílku pro děti osamělé matky. Sníh tady sice padá jen zřídka a ani zázraky se nedějí jako na běžícím pásu, to ovšem neznamená, že musejí být Vánoce nutně na blátě a lidé že by měli přestat doufat a věřit Ať už jste staří známí, anebo se s oběma doktory a jejich bližními setkáváte dnes poprvé, vítejte do světa humoru, přátelství a lásky!... celý text

Literatura naučná Zdravotnictví Příběhy
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

An Irish Country Christmas , 2008

kramver
17.05.2023 4 z 5

Když je i květnu zima pomalu jak v prosinci, tak kniha s tématem vánoc vůbec nevadí. Přeskočila jsem jeden díl, ale autor se k hlavním událostem ve zkratce často vracel, takže mi to nechybělo pro pochopení kontextu. I tentokrát jsem si čtení užila a hezky se odreagovala. Ale na chvíli se od této série odpoutám, aby toho nebylo až příliš.

Honzin
30.04.2023 5 z 5

Moje první kniha od autora, koupena v Levných knihách bez přečtení zdejších recenzí. Dle obálek "doktorské série" jsem čekal trochu ztřeštěný humor a ejhle, ono to bylo takové příjemně pohodové, někdy až trochu filozofické. Není to čtení od kterého se nemůžete odtrhnout dokud knihu naráz nepřečtete, ale potěší Vás. To teda jo!

Janadvorackova
17.10.2022 2 z 5

Tenhle díl jsem četla hrozně dlouho.
Až na pár zajímavých odhalení ohledně některých obyvatel vesnice se toho moc neděje.

Katka2382
06.10.2022 5 z 5

Takový odpočinkový díl,
inu Vánoce,
všude klid a mír.

Atlantis
24.07.2022 3 z 5

Jednou se to stát muselo, ale s vánočním dílem u mě poprvé tahle série škobrtla. Bylo až příliš patrné, jak se tady nic neděje. Zajímavých případů minimum a tak nějak se nehýbeme dopředu. Milostný život pánů doktorů je určitě zajímavé téma, ale já bych raději více těch zdravotnický zádrhelů.

betička
08.07.2022 5 z 5

Moc milé a příjemné čtení o irském venkově.
Jak píše autor v dovětku, tak mezilidské vztahy v ekumenické rovině byly lehce idealizované, ale to mi vůbec nevadilo a moc ráda si budu představovat, že to tak bylo :-)
Ráda bych ochutnala nějakou dobrotu od paní Kincaidové, ale nevím jestli by mi pan doktor Fingal něco nechal. I když ten puding co rozežral tu misku ..., no nevím :-)
Líbí se mi, že doktoři se nezajímají pouze o zdravotní stav svých pacientů, ale snaží se pomoci i jinak a podporují tak komunitní život.
Prostě ne ideální svět, ale s takovými lidmi se vše lépe snáší :-)

Booky84
19.06.2022 5 z 5

Milé a vtipné pohlazení po duši. Číst si o dalších příhodách z irské vesničky je jako vracet se k prarodičům na prázdniny.

mia.com
23.05.2022 4 z 5

Zase moc hezke pokracovani pribehu z irske vesnicky, tentokrat s vanocnim kouzlem. Tesim se na dalsi dil.

AndreaP.
28.04.2022 5 z 5

Krásný irský venkov, milí svérazní lidé, laskaví doktoři a fantasická hospodyně Kincaidová (její povídání s recepisy na konci jsou vždy třešničkou na dortu každého dílu). Miluju tuto sérii, je to fantastická pohádka pro dospělé, únik, když je vám smutno, místo, kde naleznete pohlazení.

cukrovka
23.12.2021 5 z 5

Milé počtení v předvánočním čase plné laskavého humoru. Opět jsem se přenesla na irský venkov a sledovala doktora O'Reilyho a jeho pomocníka doktora Lavertyho a jejich trampoty.

vsechnonebonic
13.12.2021 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala zcela náhodou a jsem moc ráda. Opravdu milé čtení, před Vánoce krásné pohlazení po duši. Neodolala jsem a ihned zakoupila další knihy. Už se těším na další počteníčko.

Terez25
23.10.2021 5 z 5

Třetí díl za mnou a já k němu utíkala pokaždé, když byla chvilka, protože já zkrátka tuhle bandičku z Ballybucklebo miluju. Je to milé čtení, plné laskavého humoru a rodinné, hřejivé atmosféry, kterou perfektně doplňuje duo O’Reilly a Laverty. Moc pěknou součástí každého dílu jsou recepisy paní Kincaidové.
Velmi brzy se vrhnu na další díl.

Olous1
27.09.2021 5 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy, moc milé čtení, pomalu se ladím na vánoce. Knihy tohoto produktu moc nečtu,ale tento příběh mě mile překvapil,za mě 85%.

Pivísek
25.01.2021 4 z 5

Tato kniha se mi líbila zatím nejvíce z celé série (přestože jsem přečetla jen první tři díly), dýchala z ní příjemná vánoční atmosféra a uvolněná nálada. Hlavní postavy jsou lehce uvěřitelné a člověk se s nimi snadno ztotožní. Čtenář si připadá jako starousedlík Ballybucklebo, který zná své sousedy a je ve své vesničce tak nějak přirozeně (i přes různé nedostatky) spokojený! :-)

lagareta
02.01.2021 5 z 5

Balzám na duši:)

Noisette73
23.12.2020 5 z 5

Toto bylo úžasné, laskavé pohlazení po duši.
Všichni hrdinové dobráci od kosti a mé zvláštní poděkování patří Kinky.
Snad nejhezčí vánoční knížka.

Aktualizace: dočteno podruhé přesně po roce a je to jemné, laskavé, taková pohádka pro dospělé, všechny dobráci až na tu nezdárnou Patricii, mé srdce si získal Artur a jediné co mi vadilo, že takový úžasný psí parťák musí být v boudě.

Martha74
02.11.2020 5 z 5

Laskavý příběh plný člověčenství a humoru. Těším se na další..

pedobro
31.08.2020 5 z 5

Jak já chci být součástí Ballybucklebo :-)

pepa4081
26.06.2020 5 z 5

Na rozdíl od předchozích dvou dílů, jsem tentokrát neměl tolik času, abych knížku přečetl najednou. O to víc jsem se každý den těšil na těch pár kapitol, a pořádně jsem si čtení vychutnával. Moc mne baví každodenní příhody dvou doktorů i jejich „milostné problémy“. Nenapadá mne opět jiná charakteristika těchto knih, než vtipné a laskavé. Vřele doporučuji.
Vrcholně uspokojivé.

bekule
27.03.2020 4 z 5

Krásná milá veselá pohodová četba přesně na uklidnění duše do této těžké doby

vánoční příběhy lékaři

Patrick Taylor
britská, 1941
2009  84%Doktore, fofrem, jde o život!
2010  87%Doktore, teď to chce klid!
2010  87%Doktore, šťastný a veselý!
2012  86%Doktore, bacha na ženský!
2011  83%Doktore, to byste se divil!

Kniha Doktore, šťastný a veselý! je v