Doktor v extrémních podmínkách: Hranice života a smrti pohledem sportovního lékaře https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115411/doktor-v-extremnich-podminkach-115411.jpg 5 30 8

Zjištění, jak lidské tělo disponuje nesmírně velkou schopností přežít, tvoří jádro této knihy. Američan Kenneth Kamler se jako lékař zúčastnil několika expedic do amazonského pralesa, do velehor, podíval se do Antarktidy i do mořských hlubin a s využitím svých bohatých znalostí popsal, co se v kritických situacích děje v lidském organismu a jak si počínat, aby naděje na přežití byla co největší. Vydejte se na cestu do nejodlehlejších a nejnebezpečnějších oblastí světa a pak pokračujte do těl a myslí lidí, kteří se tam ocitli, lidí, pro něž jsou takováto prostředí velmi reálná a značně ohrožují jejich život. Některé z příběhů se přihodily při cestách, jež podnikl autor sám. Jiné vycházejí ze zážitků jiných: horolezců, potápěčů, námořníků, cestovatelů, astronautů, ale i obyčejných lidí, kteří se ocitli ve výjimečných situacích. Jejich příběhy jsou doplněny o postřehy a úvahy z oblasti evoluční biologie, fyziologie a psychologie. Překročte práh lidského těla, abyste se podívali, jak tělo funguje v podmínkách normální zátěže, jak se začíná přepínat, když je vystaveno tlakům nepřátelského prostředí, a co se děje, když začíná kolabovat - když je přemoženo silami extrémního prostředí...... celý text

Literatura naučná , Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Brána

Surviving the extremes: A doctor’s journey to the limits of human endurance , 2004

flare
03.08.2023 5 z 5

Lepší knihu - tohoto zaměření, jsem ještě nečetl, pecka...:-)

Iva.Iv
07.06.2023 5 z 5

Hodně zajímavých informací o fungování lidského těla, napínavé a čtivé příběhy. Nejvíce mě bavila Amazonie, oceán a poušť

Lady.Lucrezia
02.11.2020 5 z 5

Tato kniha rozhodně není pro všechny a může Vám přijít nudná. Pokud jste ovšem čtenář, který chce něco neotřelou beletrii, která kombinuje cestovatelské zážitky a zaměření na lidské tělo, bude tato kniha pro Vás jako stvořená. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých faktů a mrknu určitě i na jiné publikace autora.

jiri5906
21.08.2020 5 z 5

Já asi nemám slov. Prostě boží knížka, která vám popíše fyziologii člověka v různých extrémních podmínkách. Dobré i pro laika se základem informací jak tělo funguje. Určitě si přečtu znovu časem.

Calinda
03.06.2018 5 z 5

Nejlepší naučná kniha, kterou jsem kdy četla!!! Opravdu nádherná kniha, pro ty, kdo nemají lékařské vzdělání a přesto je zajímá vše kolem fungování lidského těla je to "povinná četba", autor píše velmi poutavě, zajímavě, vtipně. Je to jedna z knih, kterou jsem si nepřála dočíst, nevadilo by mi, ani kdyby měla 500 stran. Nenudila jsem se ani chvilku, vše bylo nesmírně zajímavé, ale nejvíc mě zaujala asi Amazonie, Poušť a Vesmír.

michimuller
05.03.2015 5 z 5

Kniha tak trochu z jiného soudku. Začala jsem ji číst jako podklad pro vysokoškolskou práci v modulu leadershipu a přečetla jsem ji jedním dechem. Autor popisuje limity fungování lidského těla ve vyhroceném extrémním prostředí, aby je chápal především laický čtenář a přitom se ani chvilku nenudil.

KubaKJ
26.08.2012 5 z 5

Jiný pohled na svět lékařství. Velmi zajímavá a poučná knížka, která se taky velmi dobře čte. Prostě příběhy z expedic z jiného pohledu.

samos
28.06.2012 5 z 5

Není to učebnice, ani cestopis, ani thriller - přesto knihu čtete jedním dechem. Nikdy před tím jsem se nedozvěděl tolik o lidském těle, natož tak přítažlivým způsobem a pomocí napínavých příběhů ze všech koutů naší planety (a i mimo ni). Ke knize se pravidelně vracím a vždy jsem pohlcen autorovým sice chladně vědeckým jazykem, ale zároveň neobyčejnou čtivostí.
Hodnocení: 95%

horolezectví sport boj o přežití cestopisy zdraví Mount Everest (osmitisícovka) lékaři

Kenneth Kamler
americká, 1947
2005  97%Doktor v extrémních podmínkách: Hranice života a smrti pohledem sportovního lékaře
2003  92%Doktor na Everestu - Boj o život v extrémních podmínkách

Kniha Doktor v extrémních podmínkách: Hranice života a smrti pohledem sportovního lékaře je v