Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377990/bmid_senzacni-sbirka-zvirat-doktora-prok-FV4-377990.jpg 4 58 13

Jistě existují tajemství, která by měla tajemstvími zůstat. Taky určitě taková máte. Třeba tajnou lásku. Nějaký neobvyklý zlozvyk. Drobné vandalství. Existují ale i tajemství, která jsou tak důležitá, tak děsuplná a tak nepravděpodobně odporná, že to s nimi prostě takhle dál nejde, už tajemstvími zůstat nemůžou. Z. J. E. V. N. je kniha o tomhle. Přesněji řečeno o tajemstvích v podobě zvířat, o nichž jste doteď nikdy neslyšeli. Zvířat, která se před vámi policie a úřady snaží tajit.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Kniha Zlín

Doktor Proktors sensasjonelle samling av D.D.S.Ø.I.F. , 2010

Knihomolka506
01.09.2021 5 z 5

Hodnocení celé série : Příběhy byly fajn, sice jsem jim moc nerozuměla, protože děje byly psané kolem Norska, jeho zákonech a styl mi také moc nesedl. Ale poslední kniha s podivnými zvířaty mě zaujala. Přiznám se, že jsem se musela ujistit jestli tvorové skutečně existují, protože na fotkách v knize vypadaly jako vyretušované. Ale nakonec jsem tušila správně:D Jde o imaginární zvířata až na výjimky. 5*
Knižní Výzvy: výzva 2021 ( jedovaté čtení), téma 8- Mary sue postava

Dixinka
31.12.2020 5 z 5

Velká zábava. Moc mě to pobavilo.

goldenr
07.06.2020 5 z 5

Líbilo se mi to hodně, ilustrace byly srandovní, ale taky to byla velká zábava.

Andynka
10.11.2019 1 z 5

Tak tohle je naprosto zbytečná kniha....

whiolet
06.03.2019 4 z 5

Je pravda, že některá zvířata v knížce jsou opravdu nechutně vyfotografována,ale ten kdo četl Doktora Proktora ,by to měl vědět a jistě se nad popisem (i výrazem) zvířat pobaví :)

xxtom
11.02.2019 3 z 5

Kniha se mi docela líbila, i když jsem čekal trošku víc. Musím ale uznat, že ze série o doktoru Proktorovi se dětem bude líbit určitě nejméně.

Marekh
09.02.2019 5 z 5

Kniha se mi celkově líbila. Je to doplňková kniha a je určená pro dětské čtenáře, kteří četli pentalogii od Doktoru Proktorovi. V roce 2018 jsem přečetl tyto knihy: Doktor Proktor a prdicí prášek, Doktor Proktor a konec světa. Možná., Doktor Proktor a velká loupež zlata, Zachrání Doktor Proktor Vánoce? Časem si přečtu knihu Doktor Proktor a vana času.

Čtenáři, kteří nečetli knihy o Doktoru Proktorovi, tak asi pro ně tato kniha nebude přínosem a knihu dostatečně neocení. Pokud si však děti oblíbili tuto pentalogii, kniha jim může udělat radost, poněvadž shrnuje všechny zvířata a rostliny, které se v této pentalogii objevily. U každého živočicha (rostliny) se vyskytuje základní charakteristika a to: Zařazení, Rozšíření, Popis, jestli se vyskytuje v Norsku a Proč vás jeho existence nepotěší. Kniha obsahuje pěkné fotografie. Nejvíce se mi líbily tyto fotografie: hryzec vodní mongolský, škrtiliška obecná, ananus, žvýkal tenkokožní.

Knihu doporučuji především pro fanoušky série knih Doktor Proktor. Kniha má velký formát, na konci knihy se vyskytují POZNÁMKY, kde si děti mohou poznamenat různé informace, které je v knize zaujaly. Myslím si, že tato kniha může být pěkný dárek pro děti. Překvapilo mne, že tato kniha má poměrně nízké hodnocení, ale patrně to je způsobeno tím, že možná čtenáři nečetli knihy Doktora Proktora, anebo se jim kniha nelíbila. Kniha je krátká, takže jsem ji přečetl rychle. Drobnou výhradu bych měl v tom, že u některých obrázků nebyl český překlad, což je podle mě škoda, když se jedná o dětskou knihu (např. popis bulvy , mozku aj.). U knihy jsem se také pobavil. Někteří živočichové mi byli více sympatičtější a někteří méně. Nejbezohlednější, nejprohnanější, nejděsivější a nejvražednější zvíře z celé knihy je CHAMELEON MĚSÍČNÍ. :) :) :)

NikoušekB
27.06.2018 2 z 5

Říká se: nesuď knihu podle obalu - a tento se mi opravu líbil, je propracovaný a lákavý, hezký. Je to přesný opak toho, co můžeme najít v knize.
Je to první doplňková kniha, která se mi nelíbí, jsem z ní zklamaná a vřele ji nedoporučuji a už vůbec ne jako dárek pro děti! Kdybych tuto knihu dostala jako malá, tak nespím celý rok!

Jizi
16.06.2018 1 z 5

Ty pseudorealistické ilustrace jsou jedním slovem ohavné. Měl to být dárek pro dceru, ale tohle se menším dětem do rukou dostat nemůže, protože z některých bych nespala pomalu ani já. Je mi záhadou, na koho je tahle publikace cílená, možná na ještě větší nafouknutí autorova konta? (Sérii o doktorovi Proktorovi přečtenou máme.)

ElissEm333
30.05.2018 5 z 5

Nadšený bude ten, kdo četl sérii Doktora Proktora! Kdo nečetl, nepochopí.. Za mě super, povedená kniha!

pudi
27.05.2018 1 z 5

tady se někdo doslechl, že knížky o podivuhodných zvířatech nesou....

Jarka 55
26.05.2018

No jo v nejlepším by se asi mělo přestat .... poslední dvě knížky - to se nepovedlo.

aydam
25.05.2018 odpad!

Vysoká cena a nic to dítěti nepřinese. Nechutné ilustrace. Za mě je to nejslabší titul z Knihozemě (akce Albatrosu).

Jo Nesbø
norská, 1960