Doktor Proktor a prdicí prášek

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze. Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti za dost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Líziny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti... Text doprovází půvabné ilustrace předního norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček i bláznivých situací dokonale vystihují a podtrhují....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/103856/doktor-proktor-doktor-proktor-a-prd-6SW-103856.jpg 4.1457

Doktor Proktor / Príbehy doktora Proktora 1.

Humor, Pro děti a mládež
Vydáno, Jota

Doktor Proktors prompepulver, 2007

Kniha Doktor Proktor a prdicí prášek

Greena

První díl knih pro děti o doktoru Proktorovi od uznávaného norského autora detektivek pro dospělé Jo Nesboa je humorným a zábavným počtením.
Malý klučina se zrzavými vlasy Bulík se přistěhuje do ulice Dělová. Tam se skamarádí s Lízou, šikovnou dívčinou ze sousedství, a také s podivínským, vysokým, štíhlým vynálezcem, doktorem Proktorem. Ten dětem ukáže svůj jedinečný vynález, a to „Světle Zelený Prášek Doktora Proktora“, alias prdicí prášek! Tento „oslnivý nápad, který snad udělá ze světa o něco legračnější místo“ zpestří dětem dny, a také se ho rozhodnou využít i pro NASA, Národní úřad pro letectví a kosmonautiku a pokusí se ho využít k „počinům důležitým pro celé lidstvo“.
Které dítě by nechtělo tento fantastický vynález zkusit na vlastní…

borsalino_csfd
17.12.2018

Tak jsem si chtěl přečíst, co je nyní v kurzu, co čtou aktuálně moje děti a je to cool, případně hustý, wtf a podobně. A bylo to moc fajn, fantazie si zatančila valčík a na mnoha místech jsem se od srdce zasmál. Asi začnu číst více knížek pro děti :)

Pitbullka
09.12.2018

Tohle mě bavilo, vtipné, jednoduché, svižné. A skvělé ilustrace.

Annkag
07.12.2018

No zasmiala som sa.Pobavilo ma to.
Doktor Proktor je zaujímavý sused a Jo Nesbo ako autor tejto humornej knižky pre deti ma dostal do kolien.

LuckyZ
28.10.2018

Vybrala jsem synovi k první povinné četbě ve škole-3.tr . I když tam byly vtipné situace a ty se mu líbily , stejně mu trvalo 2,5 měsíce než ji přečetl.

Red_Fox
05.09.2018

Možná je nefér, abych knihu hodnotila z pohledu dospělého člověka. Né každému zkrátka sedne. Jasně, věřím tomu, že pokud bych si ji četla s nějaký dítětem, bylo by zřejmě nadšené a určitě by se nasmálo a celkový dojem by byl tedy trochu jiný. Ale sama za sebe - originální nuda.

Enrs
23.08.2018

Nesboa zbožňuji a dětské knihy také, proto jsem se úchylila k této jako záruce kvality. A byla jsem krutě zklamaná, kniha nemá pořádný příběh, vtipy o prdění ač nejsem konzervativní nejsou vůbec vtipné a jediné pozitivum bych našla v tom, že je podstatně kratší než jeho obvyklé detektivky.

Madli
05.08.2018

Další krásná knížka. Sice byla více pro kluky ale mě se moc líbila. : )

Marekh
25.06.2018

Kniha se mi celkově líbila. Kniha je vhodná pro děti i dospělé. V knize lze nalézt řadu poučení pro děti i dospělé.

Postavy jsem si oblíbil: Bulík (vzrůstem připomínající skřítka), dvojčata Trulse a Tryma (jakoby neměly mozek a ohánějí se jenom silou, poněvadž jsou silnější postavy) aj. Líbila se mi také minulost doktora Proktora.

V knize se vyskytuje humor, v některých částech jsem se také trochu bál (ale jenom trochu :). Musím pochválit nádherné ilustrace, které vytvářejí dokonalou atmosféru příběhu.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Bulík si povzdychl. "Vy vůbec nedáváte pozor. Idiotus kolossalus měl ve skutečnosti mozek třikrát větší než vaše dva mozky dohromady. Jenže v poměru k osmdesáti tunám svalů byl stejně pořád malý. Chápete? To jsou jednoduché počty."

lenkaabooks
19.06.2018

Prdicí prášek, který přinese nejen spoustu zábavy, ale také dostane potřeštěného vynálezce a maličkého kluka Bulíka do nejstřeženějšího vězení. Ale Bulík je chytrý kluk, z vězení se dostane, z chřtánu anakondy taky a spolu s kamarádkou Lízou a Proktorem zachrání oslavu národního svátku.

Denisa153
31.05.2018

Sice už nejsem dítě, ale bavilo mě to, smála jsem se a hlavně mě čtení bavilo.

chameleonik
21.02.2018

Doktor Proktor je úžasná knížka. Obzvláště Líza je chytrá holka, která vyzrála nad Trulsem a Trymem Tránovými. Moc doporučuji.

Devil-Ivet
24.12.2017

Doktor Proktor a moje seznámení s Nesbem vůbec. Příběh krásně utíkal, byl napínavý, dobrodružný, veselý. Pro děti jako dělané. Ale dospělým se bude také líbit.

pedroK
14.12.2017

Jasněže nejvtipnější pasáže jsou ty, kde se prdí ostošest! Četly jsme s dcerou nahlas a pobavily jsme se obě. Je to Nesbo, takže děj má spád, je to napínavé i vtipné. Teď vezmem Konec světa (možná).. :)
Nejsem překvapená, že Jo napsal knihu o prdění. V jednom rozhovoru popisoval, jak se s bratry předháněli, kdo bude prdět nejvíc..a když nebyla máma doma, přidal se i táta :)

musska
26.11.2017

Četla jsem knihu nahlas pro děti a společně jsme se smáli a trošku báli. Prdění jak z děla je přesně to,co je baví :)

PlayEasy34
23.11.2017

Úžasná, bláznivá a komická kniha spisovatele jediné dětské serie Jo Nesba.

Alex.rrr
01.11.2017

Kniha je hodně silné slovo. Má hodně ilustrací, tak je to čtení tak na tři hodinky... I když je kniha psaná poutavě a stránky ubíhají, příběh jako takový mě moc nechytl. Humor i scénky jsou více než absurdní a toto mi moc vtipné nepřišlo. Neurazí, ale v knihovně bych ji nechtěla..

tlllk
22.08.2017

cielovka je celkom jasná, moje deti prechádzajú práve "prďacím" obdobím, takže tie si to užili, ale na prekvapenie to chytili aj dospelých.

Aleen
16.08.2017

Jestli si chcete příběh opravdicky užít, poslechněte si ho načtený od pana Novotného. Doktor Proktor v jeho podání tak luxusně ráčkuje, že se budete smát nahlas jako blázni. A pokud máte děti, nechte je si užít skutečnosti, že dospělý člověk vypráví tak skvěle o prdech, prdění a prdonautech!!! To rozveselí snad každé dítě!!!

Kate_Hall
13.08.2017

Příběh byl originální, dobře napsaný. Četla se rychle a určitě budu číst i pokračování. jen mě trochu zaskočilo, že byla knížní děj ukončen, a nerozvinul v mé mysli žádné otázky na další díl.

Ajinka126
30.07.2017

To je take milé. Tohle musí děti zbožňovat. Příběh je založený na přátelství, soucitu a odvaze. A taky se tam prdí. Co jiného může děti pobavit víc? Jo Nesbo je génius.

starliza
04.07.2017

Moc vtipný

Samira
17.06.2017

Nesbův styl je mi blízký, ať napíše cokoli, takže jsem i zde byla spokojena. Úvod do této vskutku bizardní moderní pohádky se zdařil a mě moc zajímá, kam nás zavede příště.
Musím, ale připustit, že nevím, jestli bych ho stejně ocenila jako dítě. Celkově bych řekla, že samotný příběh, ale i specifické zpracování nebude sedět každému.
Jsem však teprve napočátku a věřím, že příběh ještě rozkvete:).

hancijar
05.06.2017

Kniha pro detit, ale moc fajn.

martina.culik
29.05.2017

Kniha je určená dětem a možná právě proto mě to zase tolik nebavilo. Další knihy s doktorem Proktorem určitě číst nebudu.