Doktor Proktor a prdicí prášek

Doktor Proktor a prdicí prášek https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103856/bmid_doktor-proktor-doktor-proktor-a-prd-6SW-103856.jpg 4 737 151

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze. Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti za dost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Líziny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti... Text doprovází půvabné ilustrace předního norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček i bláznivých situací dokonale vystihují a podtrhují.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Doktor Proktors prompepulver , 2007

akšuram37
akšuram37
21.04.2016 5 z 5

Chválím, vtipná a čtivá knížka, kterou zvládnete přečíst klidně za jeden den :)

dadan44
dadan44
10.04.2016 4 z 5

Dobrá kniha, dobře se čte.

helusa2
helusa2
16.03.2016 5 z 5

Velmi zábavná kniha :-) V Oslo mám rodinu, takže jsem ta místa vyloženě viděla před sebou! Myslím, že pobaví inteligentním humorem malé i velké :-)

pegascom
pegascom
14.03.2016 2 z 5

Prdiaci prasok - doslova "uleteny" napad. Pribeh podany tak, aby to deti putalo a rozosmialo, no pousmeje sa aj dospelak. Rozpravka odohravajuca sa v Norsku pobavi aj pouci.

evtap
evtap
06.03.2016 4 z 5

Velmi vtipná oddechovka, a to i pro dospělé :-)

Zuzu23
Zuzu23
24.02.2016

super kniha

annamc
annamc
17.02.2016 4 z 5

Tuhle knížku jsem četla už po 3 a ja pořád zábavná.Jak tohle někoho napadne?

Jirulle
Jirulle
16.01.2016 4 z 5

:-D já nějak nevím, co k tomu dodat. Rychle přečtená knížka, která mě celkem pobavila svoji jednoduchostí a vůbec tím - jak to mohlo někoho napadnou?! :-D ... Za mě: proč ne? :)

mamusha
mamusha
08.01.2016 5 z 5

Skvělá knížka pro děti. Byla jsem před pár lety ostražitá, když bylo Nesboa všude plno a nechtěla jsem jít s davem a kupovat všechno, co mi reklama strkala do košíku. Ale prdící prášek mě jako dětskou doktorku zaujal. Můj devítiletý syn onemocněl angínou a já mu chtěla udělat trochu radost. Koupila jsem prdící prášek a četla mu nahlas, jako když byli oba kluci malincí. Se starším synkem jsme se střídali ve čtení a do večera jsme měli knížku hotovou. Ale i my jsme byli smíchy úplně hotoví a vyčerpaní. Hádherný vystupňovaný příběh, pyramidka různých osudů nakonec vyvrcholí vítězstvím dobra nad zlem a při tom ještě spousta legrace. Nemohlo to dopadnout jinak než, že jsem nakonec dokoupila i další díly a Sněhuláka a další perly z pera úžasného seveřana. Doktor Proktor je u mě za 5 hvězdiček a víc.

Drak84
Drak84
20.11.2015 5 z 5

Milé, vtipné, zábavné a to i pro dospělé :)

trudoš
trudoš
12.10.2015 4 z 5

Jak je u spisovatelských hvězd zvykem, dřív nebo později usoudí, že přišel čas odpočinout si od literatury pro dospělé a vyprávět tentokrát něco dětem. Možná aby vypustily trochu páry a přebytek testosteronu, kdo ví.
Ztřeštěné dobrodružství holčičky Lízy, klučiny Bulíka (jenž je menší než si myslíte, ale opovažte se dělat si z něj legraci) a jejich souseda, „skorourčitěšíleného“ doktora, začíná pár dní před norským státním svátkem vynálezem speciálního prdícího prášku, jehož vlastnosti jsou více než působivé. Už jen vymyslet, jak celý projekt zpeněžit. Ovšem zlotřilá rodinka, obří hladová anakonda, ukradený patent a Cela smrti tenhle jednoduchý plán dost zkomplikují.
Doktor Proktor a prdicí prášek sice není knihou, která by uvedla do extáze, ale ani neotráví. Jo Nesbø má příběh dobře propracovaný, a přestože je trochu předvídatelný, skončí rychleji, než se člověk stačí začít nudit. Pobaví, rozesměje i okouzlí imaginací, za niž by se ani Roald Dahl nemusel stydět. A to se počítá.

MarkétJJ
MarkétJJ
19.07.2015

Je mi 13 a hrozně mě to nudilo :/

Roselunda 1928
Roselunda 1928
16.06.2015 3 z 5

Kdybych to četla před pár lety, tak bych tímhle nápadem byla unešená. Fakt hezký. Ale strašně mě to nudilo a přečetla jsem to asi za sedm měsíců (kill me...). 2,7*

kilometr
kilometr
29.04.2015 5 z 5

Opravdu převelice zábavné a správně ulítlé.Další díly určitě nevynechám.101%.

Odehnalka
Odehnalka
25.04.2015 5 z 5

Klobouk dolů před panem autorem! Je neuvěřitelný, že dokáže psát napínavé detektivky pro dospělého čtenáře, ale i zároveň tak zábavné příběhy (nejen) pro děti! Skvěle jsem se bavila po celou dobu čtení a těším se, až si půjčím další díl.
Doktora Proktora doporučuji nejen dětem, ale i dospělým! Vždyť přeci dítě je v každém z nás.

pkweb.eu
pkweb.eu
23.04.2015 4 z 5

Četl jsem dceři před spaním a musím říct, že jsem se i několikrát Bulíkovi od srdce zasmál. Nesbø nezklamal ani v tomto žánru..

KristýnaM
KristýnaM
04.04.2015

V této knize najdete snad vše. Zábavu, zápletku i poučení. Přečetla si ji i mamka, která četla jen detektivky tohoto spisovatele. Moc se jí líbila. Tato kniha zaručeně zvedne náladu.

Ddaannddaann
Ddaannddaann
09.03.2015 5 z 5

Zábavné a rozhodně ne nudné!!!! Zajímavá zápletka a nikdy nekončící zábava. Poprvé když jsem začal o této knize slýchat ( cca 3.třída ), když to spolužáci mívali na čtenářský deník, jsem si říkal: zní to jako pěkná blbost, akorát ztráta času. Když to ale už udělal snad každý druhý ze třídy a v každém knihkupectví to mělo výborný ohlas tak moje reakce byli jiné. Každý to hodnotil dobře a tak jsem si řekl že to teda přečtu. A od té doby si říkám: jak jsem mohl být takový debil???? Tento díl byl sice z celé série asi nejslabší ale i tak naprosto úžasný!!!!!!

Alisce
Alisce
21.02.2015 5 z 5

V knihovně neměly knihy od Nesba na oddělení pro dospělé, tak jsem se vydala na oddělení pro děti a nelituji. Naprosto parádní oddechovka, kterou jsem přečetla během chvilky a chystám se i na další díly. Musím přiznat, že jsem si přišla trošku trapně, že čtu dětské knihy, ale kašlu na to. Za tu srandu to stojí a alespoň vím co budu číst jednou dětem. :)

Etej01
Etej01
08.02.2015

Milá a přitom zábavná knížka. Doporučuji !! :)