Doktor Proktor a prdicí prášek

Doktor Proktor a prdicí prášek https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103856/bmid_doktor-proktor-doktor-proktor-a-prd-6SW-103856.jpg 4 740 153

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze. Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti za dost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Líziny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti... Text doprovází půvabné ilustrace předního norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček i bláznivých situací dokonale vystihují a podtrhují.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Doktor Proktors prompepulver , 2007

Booksaddict
22.07.2021 2 z 5

Moje hodnocení dospěláka s duší dítěte bude asi zkreslené, ale ačkoliv jsem se na tuto knížku strašně těšila, vůbec mě nebavila. Nedostala jsem se až na konec, přišlo mi to jako napsané za den. Ilustrace byly takové...no, skandinávské :) Ale věřím, že děti baví, a to je hlavní!

jajsemenyk
16.07.2021 2 z 5

Na knihu jsem narazila díky povinné četbě a musím říct, že jsem od ní tedy čekala mnohem víc. Oproti jiným dílům musím hodnotit hůře.

ElikaS
02.07.2021 5 z 5

Je to vtipná první detektivka pro děti. Co si budeme povídat téma prdící prášku nemůže u dětí neuspět. Takže syn byl nadšený a musím říct, že i mě se knížka pěkně četla.

Kal-El
20.06.2021 5 z 5

Dosti praštěná, nicméně příjemná kniha, která se velmi hezky četla. Joovi Nesbømu rozhodně nechybí představivost, protože tohle by málokdo vymyslel. 10/10.

mataj
04.05.2021 5 z 5

Vtipný a potřeštěný příběh o potrhlém vynálezci a jeho dvou odvážných pomocnících - Bulíkovi a Líze. Vše se samozřejmě točí kolem prdicího prášku a jeho možném využití. Jelikož je autorem Jo Nesbø, není se čemu divit, že nechybí ani trocha té kriminální zápletky a napětí. Knihu jsem četla dceři a bavily jsme se obě. Už na nás čeká druhý díl.

sandy.cole
03.04.2021 5 z 5

Velice překvapivý počin toho autora, líbilo se mi to.

Ethys
13.03.2021 5 z 5

Četla jsem synovi před spaním, začátek mi moc zábavný nepřišel, ale od půlky měla kniha spád. Příběh knihy mě tedy dost překvapil, to mohl vymyslet opravdu jen Nesbo.

LadyCharlene
25.01.2021 3 z 5

Mé druhé setkání s doktorem Proktorem, nejdřív jsem četla Konec světa, a musím přiznat, že se mi líbil víc. A víc jsem se u něj i pobavila. Bohužel na prdění jsem nikdy neshledávala nic vtipného a věřím, že i kdybych knihu četla v 9 letech, reagovala bych stejně. Určitě bych Prdicí prášek nekoupila. Na příběhu bylo poznat, že se autor věnuje detektivkám, moc se mi líbil vhled od minulosti "monster", která nakonec budete i litovat. A také se mi líbilo, že jeden zcela očividný "Deus ex machina" moment nenastal a museli jsme si počkat do další kapitoly. Myslím, že pro děti by to oproti ostatním pohádkám mohl být dobrý okamžik "prozření". Skončilo to tak, jak mělo. Zloduši byli potrestání, pravda a dobro zvítězily a kamarádi nám pomůžou překonat i tu nejtěžší překážku.

SueD
23.11.2020 5 z 5

Zabavné, napínavé, svižné. Je to takový hodně jiný Nesbo.

KatieWolfLover
31.10.2020 4 z 5

Dobrodružství Bulíka, Lízy a potřeštěného profesora mě kupodivu bavily. Zaujalo mne autorovo vyprávění z prostředí Osla a zároveň trochu potrhlé ilustrace. Oblíbila jsem si postavy včetně rodiny Trámů, ale občas mi některé vtipy nepřišly vtipné, ale spíše nechutné, ale věřím, že někoho jiného naopak pobavily.

Atlantis
02.10.2020 4 z 5

Doktor Proktor a prdící prášek je krávovina. Ale v tom nejlepším slova smyslu. Příběh je střelený, na hlavu postavený, ale vtipný a svižný. Já sám jsem byl překvapen, jak mne pohádka o prdění baví.
Celou knížkou prostupuje Nesboův styl psaní. Náznaky budoucího děje, kusy a útržky, kterým zatím nemůžete rozumět, ale ve finále dávají naprostý smysl.

Corso
11.09.2020 4 z 5

Vypocute audio. Dalo sa, a mat o 30 rokov menej, tak by som sa este viac bavil. My sme vtedy mali jedineho vynalezcu, Uja Elektrona :) Zaujimave je ze Nesbo dokaze hrat uspesne na poli detektivok aj detskej literatury. Asi potrebuje mat obcas pokoj od Harryho Holea.

nicoolka25
31.08.2020 4 z 5

Knihu jsem zvolila díky čtenářské výzvě. Četla se dobře

mcabr
17.08.2020 5 z 5

Úžasná a vtipná knížka. Dětem i mě se moc líbila.Doporučuju.

Cajda
29.05.2020 odpad!

No to je ale blbina...přijde mi to tak padlé na hlavu, že mi to ani směšné není. Dětem se to možná líbí, jak píšete, ale za mne teda "nebrat". Ani obrázky nejsou ničím krásné.. Ty detektivky tedy píše mnohem lepší. Tohle nemůžu číst ani jako oddechovku....a ani audioknihu zkoušet nebudu....

mazlak
06.05.2020 4 z 5

Pěkná, moderní pohádka. Opravdu vtipné a pohodové čtení.

lazenskaveverka
09.04.2020 5 z 5

Tak tohle je opravdový zázrak. Poslouchali jsme jako audioknihu v autě na našich dalekých cestách s dětmi. A stal se zázrak, děti vydržely 5hodinovou jízdu bez jediného vyrušení. Poslouchaly, ani nedutaly. A my dospělí také ne. Málem jsme cílovou destinaci přejeli. Skvělý příběh ve skvělém provedení Davida Novotného. Vřele doporučuju.

Marky-Eli
08.04.2020

Kniha se nám moc líbila, mně i mé sestře Elišce. Moc vtipná kniha, plná zajímavostí. Za nás nejlepší audiokniha.
Doporučujeme.

FazulaZuzka
04.04.2020 5 z 5

Úžasná knižka. Krásny a vtipný dej odohrany v Nórsku v hlavnom meste Oslo s vynaliezavym profesorom, podareným chlapcom a múdrym dievčaťom. Odporúčam.

Halt468
09.02.2020 4 z 5