Doktor Proktor a konec světa. Možná...

Doktor Proktor a konec světa. Možná... https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145229/bmid_doktor-proktor-doktor-proktor-a-kon-otJ-145229.jpg 4 274 35

Doktor Proktor a konec světa. Možná… je název předposledního dílu ze série knih o šíleném, nebo aspoň skoro šíleném, profesoru Proktorovi a jeho stejně smýšlejících spoluhrdinech. Už jste slyšeli, že konec světa je na spadnutí? A že budeme patrně čelit ohromné invazi z vesmíru? Pokud si chcete všechny ty více či méně pravděpodobné předpovědi ujasnit a hodláte v dohledné době přečíst jen jednu knihu o konci světa, sedminohých peruánských pavoucích, a samozřejmě o Bulíkovi, Líze a doktoru Proktorovi, pak jste tu správně. Přečtěte si ji. Možná…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Doktor Proktor og verdens undergang. Kanskje , 2010

xxtom
15.03.2017 4 z 5

Zábavnější než druhý díl, ale na první díl o prdícím prášku nemá.

kuruteku
13.01.2017 5 z 5

Asi je to dobře, že Haryho Holea vystřídal Bulík, pro mne vzorový antihrdina. A v této knize organizující Pět přemožitelných a zachraňující svět. Dokonalé. V době různých televizních soutěží ("reality show"), v době různého "oblbování" skvělý příklad, jak "nezblbnout". Dávám si teď pozor na výslovnost a sleduji i ostatní.

helusa2
11.05.2016 5 z 5

Napínavé, vygradované, skvěle vymyšlené, humorných situací dostatek... Veliká spokojenost!!! Četli jsme s dětmi před spaním a nutno říct, že Nesbovy knihy hltáme všichni v rozpěti 5-39 let :-D Díky Proktorovi jsme asi 3 týdny neviděli televizi - prostě třeba hodinu čteme... Aspoň nás tedy nemůže nikdo zhypnotizovat a Jodolf Staler nemá šanci :-D
Společné čtení má tedy velikou výhodu v tom, že potřebné pojmy ihned vysvětlíte (třeba hemoroidy :-D). Však o tom to přece je :-)

Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Jestli si chcete oddechnout a zasmát se, doporučuji tuto knihu! :-)

happy-smile
30.08.2015 3 z 5

Ajaj, předchozí díly byly takové, že jsem se u nich od smíchu za břicho popadala, tady jsem se ale snad ale ani jednou nepousmála. A přitom to i tentokrát Nesbo tak trochu směřuje i dospělým se všemi těmi svými narážkami na kulturní i historické osobnosti, které děti nemůžou pochopit. Bohužel tentokrát to ale asi bude bavit jen děti.

pagac17
07.07.2015

Přes dobré hodnocení autora, tato kniha svým obsahem nezaujala. Je určena spíše pro děti

kayu
29.03.2015 2 z 5

Předchozí díly jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat, ale mě osobně kniha nezaujala. První polovina se vlekla, ve druhé už se alespoň začalo něco víc dít. Autor píše místy až trapně
ilustrace jsou zvláštní a mně se moc nelíbily.

Arya26
07.12.2014 4 z 5

Fusky uzky!!

Verrrunka
05.12.2014 4 z 5

Musím říct, že předchozí díl mě bavil o trochu víc. Pravda, tady šlo o trochu vážnější téma, zápletka byla brilantní, rozuzlení také, ale u Vany času jsem se smála snad na každé stránce. Nicméně, dětem neuvěřitelně závidím, já jsem musela vypadat trochu infantilně, když jsem dnes v autě před knihovnou louskala posledních pár stránek, abych ji stihla vrátit ještě před zavíračkou.

wally
26.01.2014 3 z 5

Malé děti můžou být za J. Nesba a jeho doktora Proktora rádi...jde o velice kvalitní, čtivé a zábavné knížky...celá série je velice dobrá, i když z mého pohledu je první díl pořád nejlepší.
Knížku jsem si půjčil a tak teď díky ní vím, že mezi námi mohou být měsíční chameleoni, kteří se mezi lidi zkouší zasévat negativitu....moc dobře ale nechápu proč si jeden z nich zrovna vybral stát se prezidentem ČR... .

SáraV.
07.01.2014 5 z 5

Zábavná, dobrodružná, napínavá,... Prostě nezklamala. ;-)

Evik30
22.08.2013 4 z 5

Do přečtení knihy mi chybí pár stránek. Také mi spíš připadá že kniha je spíše určená starším čtenářům, ale jinak chápu její smysl. Ovšem nejlepší z těchto knih pro mě zůstává druhý díl. Už se těším na čtverku, uvidíme jak ji Nesbo zvládne. Převážnou část jeho detektivek mám přečtenou tak to chtělo pro změnu něco jiného a rozhodně nejsem zklamaná.

juckey
16.08.2013 5 z 5

Tak takhlenc: Pro mě nejlepší Proktorova knížka a to hned z několika důvodů:
1) obsahovala naprosto všechno - poučení, zábavu (tý jo, sprostá slova, děcka musela být potrhaná smíchy), napětí, tajemství.
2) je nejdospělejší - proto by podle mě měla celá série růst se svými prťavými čtenáři (ne, že je necháte zhltnout všechny díly na jeden zátah!).
3) na rozdíl od svých předchůdců obsahuje i něco navíc, něco, co může obsahovat jenom poslední díl nějaké série - je chytře a vynalézavě propojená s předchozími knihami.
4) ta výchovná část nebyla tak moc okatě naservírovaná zrovna pod nosem - druhá světová válka v jinotajích. Ukazuje dětem názorně, jak funguje diktatura, zfanatizované davy, odboj, no zkrátka a dobře válka (ať už horká nebo studená - proto mě opravdu hodně pobavil a příjemně překvapil vtípek s Jodolfem Stalerem).
5) autor (nebo snad překladatel?) si dělá srandu z masmédií a lidí, kteří dělají tu podprůměrnou část televize.
6) tohle není důvod, proč se mi knížka líbí víc, ale uvést to musím: Fakt není norský král na Nesba naštvaný?

danit
15.07.2013 3 z 5

Třetí díl mě trochu zklamal. Pro mě je nejlepší druhý. Jsem zvědavá na čtvrtý díl.

Boboking
16.06.2013 5 z 5

Dočteno a musím říci, že jsem měl trochu obavy, že třetí díl je prostě třetí "přídavek" - psát, dokud za to někdo platí. Ale byl jsem velmi překvapen, a snad bych i řekl, že osobně se mi tento díl líbil asi nejvíce. Bo je to více pro dospělé než pro děti.