Doktor Ox

Doktor Ox https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/954/doktor-ox-Ppx-954.jpg 3 81 6

Fantaskní historka o vynálezci, který nabízí vlámskému městečku Quiquendone možnost zavést zdarma do všech domácností kyslíkovodíkové osvětlení. Ve skutečnosti však chce doktor Ox se svým asistenten Ygenem učinit vědecký pokus a nasytit ovzduší ve městečku kyslíkem. To se mu skutečně podaří, vegetace se začne rychleji rozvíjet, ale také lidé jednají prudčeji a energičtěji než dříve. Vdechování kyslíku způsobí, že se z pokojných, flegmatických a nesmírně pomalých obyvatel stávají lidé podráždění, hašteřiví a výbušní. Klidné ospalé městečko se tak v kyslíkovém opojení postupně změní v místo, kde každý baží po krvi bližních...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Fantasies du docteur Ox , 1874

Lothar.777
04.06.2021

Pobavilo. Ne úplně klasická Verneovka, ale jako povídka se to četlo pěkně. Lidi jako pokusný králíci v rukách padoucha :-)

Hobo
08.08.2019 4 z 5

Zneužití technologie, jaké bylo možné si v jeho době představit, prostě Verne uchopil a zpracoval.

taco
17.05.2018 5 z 5

Naprosto parádnický. Některé pasáže jsou vysloveně kouzelné.

danny_21
24.11.2017 3 z 5

Průměrná sbírka povídek, ve které mně zaujaly jen ta titulní a Zajatci polárního moře - 50 %

woodward
18.08.2015 2 z 5

No... nápad je zajímavý a je dokonce možné že na masové ovlivňování lidské psychiky chemickými prostředky do té doby nikdo nepomyslel. Jenže já jsem vždycky ve verneovkách hledal něco úplně jiného. Doktor Ox mě neuchvátil.

vitavita
08.04.2012 1 z 5

Originální pokus na jednom městečku ...