Doktor Ox

Doktor Ox https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61679/doktor-ox-61679.jpg 3 81 6

Nezkrácené vydání s francouzskými ilustracemi. Doktor Ox je povídková sbírka francouzského spisovatele Julesa Verna. Povídky a novely z této sbírky autor do svého cyklu Podivuhodné cesty nezařadil, přesto je dnes zejména titulní novela mnohdy v rámci tohoto cyklu samostatně vydávána. Povídky: - Doktor Ox (Une fantaisie du docteur Ox) - Mistr Zachariáš (Maître Zacharius) - Drama ve vzduchu (Un Drame dans les Airs) - Zajatci polárního moře (Un Hivernage dans les Glaces) - Čtyřicátý francouzský výstup na Mont Blanc (Quarantième ascension française au mont Blanc)... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Návrat

Fantasies du docteur Ox , 1874

Lothar.777
04.06.2021

Pobavilo. Ne úplně klasická Verneovka, ale jako povídka se to četlo pěkně. Lidi jako pokusný králíci v rukách padoucha :-)

Hobo
08.08.2019 4 z 5

Zneužití technologie, jaké bylo možné si v jeho době představit, prostě Verne uchopil a zpracoval.

taco
17.05.2018 5 z 5

Naprosto parádnický. Některé pasáže jsou vysloveně kouzelné.

danny_21
24.11.2017 3 z 5

Průměrná sbírka povídek, ve které mně zaujaly jen ta titulní a Zajatci polárního moře - 50 %

woodward
18.08.2015 2 z 5

No... nápad je zajímavý a je dokonce možné že na masové ovlivňování lidské psychiky chemickými prostředky do té doby nikdo nepomyslel. Jenže já jsem vždycky ve verneovkách hledal něco úplně jiného. Doktor Ox mě neuchvátil.

vitavita
08.04.2012 1 z 5

Originální pokus na jednom městečku ...