Doktor od Jezera hrochů

Doktor od Jezera hrochů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360335/bmid_doktor-od-jezera-hrochu-Hnx-360335.jpg 4 235 43

Příběh mladého pracovitého lékaře, kterého ambiciózní žena a tchyně se snaží doštvat k úspěchu. Obstarají mu zdánlivě lukrativní místo na stavbě v Africe. Zapomenou však, že jejich oběť je smolař, bázlivec a pesimista.

Zemlja
27.09.2023 2 z 5

Kdysi dávno. Snad na základce. Půjčila mi ji nadšeně kamarádka, od jejíhož vkusu jsem se, jak jsem postupně zjišťovala, dost odchylovala. Vlastně mě na té knize nejvíc zaujala ta mamba, to pro mě byla zoologická novinka, její nebezpečnost.

m2056
05.09.2023 2 z 5

Řeknu to pro knihu nemile film je na tom v tomto případě lup ale kniha si své čtenáře najde.

Lele61
01.08.2023 3 z 5

Zase jsem jako první viděl celkem povedený film. Knížka mě však také nezklamala. Životní příběh rozeného smolaře doktora Dobeška, kterého žena i tchýně neustále postrkují k dosažení úspěchu oplývá spoustou humorných situací, takže se určitě zasmějete. Příjemná oddechová četba, víc od toho ale nečekejte.

rafan65
03.02.2023 5 z 5

Výborná kniha která si zaslouží nejvyšší ocenění. Skvělé čtení u kterého jsem se smál od začátku do konce.

heavy66
19.10.2022 4 z 5

Miloslav Švandrlík, enfant terrible české literatury. Miluju jeho nápady! Tragický příběh doktora Dobeška je tak pitomý, až je zábavný. Filmová adaptace, plná dobrých herců, je zábavná a taky pitomá!

alnahu
02.07.2022 5 z 5

Já jsem sáhla po této knize díky čtenářské výzvě-pan Švandrlík je ode mne přesně 22 let.A nelituji,že jsem si knihu přečetla, je to příjemná oddechovka i když musím přiznat,že filmové zpracování se mi líbilo víc.Velký vliv na tom mělo skvělé herecké obsazení.

Amneris
03.06.2022 4 z 5

Knížky od Miloslava Švandrlíka mám moc ráda a tahle mi chyběla do sbírky. Jako první jsem viděla stejnojmenný film, který mě celkem bavil. Knížka mě zaujala mnohem více, hlavně jako audiokniha v podání herce Bohumila Klepla. Příjemná oddechovka na dovolenou jako dělaná :-)

Znedla
18.03.2022 3 z 5

Humorně laděný román o trampotách mladého lékaře Čeňka Dobeška, který se na popud své ženy Zuzany a hlavně tchyně Marie Košvancové vydává na pracovní cestu do Afriky.

Mám takový pocit, že jsem kdysi viděla kousek filmového zpracování, které mi tenkrát moc zdařilé nepřipadalo - ale možná je to tím, že jsem ho neviděla celý. I když celou dobu jsem si Marii Košvancovou představovala jako Evu Holubovou :-).

Hermiona419
16.12.2021 3 z 5

Tak v tomto případě u mě vede jednoznačně film, ale kniha špatná nebyla.

maris123
04.08.2021 2 z 5

Čekala jsem trochu víc vtipu a trochu méně stereotypů o mezilidských vztazích.

Olous1
18.07.2021 5 z 5

Kniha vhodná na dovolenou, příjemná oddechová kniha. A samozřejmě i filmové zpracování je moc pěkné. Doporučuji.

Belanna
11.03.2021 4 z 5

Knížka, která zvedne náladu. Bavila jsem se.

zdenaR
24.02.2021 3 z 5

Příjemný relax na odreagování.

Pivísek
25.01.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila více než film, taková pohodová oddechovka...

jprst
17.01.2021 3 z 5

Nic světoborného, ale pro chvíle pohody příjemná a vtipná četba.

Kontryhelka
30.11.2020 5 z 5

Moje velmi oblíbená kniha a srdcovka. Tuhle knihu mám doma spoustu let a ráda se k ní vždy vracím. Splňuje očekávání, je vtipná a skvěle napsaná. Vykresluje postavičky svérázným a pravdivým způsobem. Lidé se nemění za žádných okolností a za žádného režimu. Spousta komických situací, zápletek a dobrodružství, které umí napsat jen sám život.

Jarka_rybář
15.11.2020 3 z 5

Fajn kniha. Pobavila mne. Čeněk je sympatický nešika. A paní Košvancová je teda něco.

jeany23
02.11.2020 3 z 5

Kniha není špatná, ale až do uštknutí hadem mi přišla zbytečně rozvláčná. Vše podstatné z knihy zaznělo i ve filmu, ale film víc odsýpal a hezky tu byla rozšířena linie se sestrou Krajánkovou. Celkově se mi tedy líbil víc film.

LunaL.
18.08.2020 4 z 5

Skvělá oddechovka na léto :) Pohodové, vtipné čtení.

RMarkéta
06.08.2020 5 z 5

Kniha je kniha a film je film, na tom se shodneme všichni bez rozdílu věku. Film má do předlohy trošku daleko, i když se jí drží poměrně věrně. Nicméně, Eva Holubová si s postavou tchýně pěkně pohrála. Ta uřvaná babice jí sedla jako zadek na hrnec. Povedená letní oddechovka. Rozesmála jsem se i v tramvaji. Dobeškovi jsem přála jen to dobré a konečně štěstí s bezva ženskou na krku a ne ty dvě harpie. Ten moula si ji zasloužil.