Dokonalý cizinec

Dokonalý cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287488/bmid_dokonaly-cizinec-v7X-287488.jpg 4 1173 321

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Disclaimer , 2015

Romžiry
26.04.2019 3 z 5

Souhlasím s přirovnáním ke knize Dívka ve vlaku. Sice se dobře četla, ale jinak nic.

Costanzo
10.04.2019 4 z 5

Začátek hodně nezáživný, pak to nabralo docela slušné obrátky. Rozuzlení mne tedy docela překvapilo, i když by správně nemělo - bylo tam pár drobných vodítek (uvědomuji si zpětně), která upozorňovala na to, že to není tak, jak to vypadá a já si toho nevšimla ;-) nebylo to tak špatné.

Allla9
03.04.2019 4 z 5

Po pomalém rozjezdu jsem hltala stránku za stránkou.

davas
24.03.2019 3 z 5

čekal jsem mnohem víc ...nuda ,nucení do čtení ..opět nuda ...a vyšla z toho 3 z milosti

Adel153
02.03.2019 4 z 5

Knihu jsem začala číst s věčím očekáváním. Když jsem si přečetla že knihu přirovnávájí ke Zmizelé nebo Dívce ve vlaku, tak jsem si myslela že to bude větší napětí, ale přišlo mi to jako normální příběh. Ano kniha se četla hezky a plynule, ale nebylo tam tolik akce jako v knihách ke kterým je ostatní čtenáři přirovnávali. Kvůli tomu jsem dala o jednu hvězdičku méně.

NikolČapková
27.02.2019 2 z 5

Začátek byl velice nezáživný. Točí se to neustále okolo nějakého tajemství, proto jsem čekala, že se bude jednat o něco opravdu strašného. Zápletka tedy prostá. Chtěla jsem více. Jinak mě čtení bavilo.

Kamiliana
16.02.2019 5 z 5

Aneb děsivé drama o lži, která žije vlastním životem. Za největší mínus považuji překlad.

asam
14.02.2019 3 z 5

Souhlasím. Pomalý rozjezd, zpočátku nudné. Kladete si otázky, na které hledáte odpověď. Kdo lže? Kde je pravda? Koho je vám líto?
Uzavřela jsem odpovědí - " Oko za oko, zub za zub"

Umbinek
08.02.2019 5 z 5

Kniha byla přesně taková jakou jsem ji čekal. Začátek naprosto nudný a nezajímavý. Konec byl opravdu nečekaný a doufal jsem že celý ten příběh budem mít dobrou perličkou na závěr. Kniha splnila moje očekávání a byla úžasná.

Restang
06.02.2019 3 z 5

Kniha byla hodně zajímavá, spíše psychologické drama než thriller. Hodnocení zde nevidím vysoké, nicméně za mě lepší než třeba více opěvované knihy Manželé od vedle nebo Za zavřenými dveřmi, to jsou dle mého průměrné knihy na témata stále dokola a tak podobně. Tato kniha určitě stojí za přečtení.

Krisařka
04.02.2019 2 z 5

Ohledne této knihy jsem na vážkách, nebyla zlá, ale četla jsem mnoho lepších, přesto nebyla tak úplně zlá a byla přečtena za chvíli.

Lenka8418
04.01.2019 3 z 5

Kniha mně překvapila a tak nějak jsem pořád přemýšlela nad tím, které verzi příběhu věřit. I když to není až tak chytlavé,za přečtení určitě stojí.

Digi28
31.12.2018 3 z 5

dlouho jsem se na knihu tesila, kvuli vzpominane divce ve vlaku ktera se mi libila. dokonaly cizinec o proti divce ve vlaku celkem slabota. dej se misty opakoval, bran z druheho pohledu. cist se to dalo takovy prumerny thiller . Konec vsak pro me velice divny, nesedel mi

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Dokonalý cizinec se mi líbil, konec nečekaný. Byla jsem spokojená.

Janík511
11.12.2018

U knihy mě zaujal přebal. Po první třetině jsem se začala nudit a čekala jsem, jak rodina celou situaci zvládne. Bohužel ani konec nebyl nijak přesvědčivý. Námět mohl být lépe propracovaný. Za mě slabé.

adela2230
08.12.2018 1 z 5

Kniha se mi zdála chaotická, působí zvláštními pocity. Nijak zvlášť kniha nezaujala.

Zlatinka.Emilly
03.11.2018 3 z 5

Kniha byla zdlouhavá a nečetla se mi zrovna nejlíp. Zarazilo mě, jak Catherine poznala, že kniha popisuje její prázdninové čtyři dny. Zpočátku to vypadalo, že všechno, co je tam zaneseno, je pravda i když protknutá spisovatelčinou fantazií. Jenže ve skutečnosti šlo o úplně scestný příběh. Proč tedy Catherine neuvedla na pravou míru to, co se doopravdy stalo? Proč to nechala dojít až tak daleko? Konec se vůbec nepovedl ….

KristynaZak
01.11.2018 2 z 5

Ačkoli se mi to nestává často, přistihla jsem se u druhé poloviny knihy s jakým obrovským nezájmem ji čtu. První polovina byla fajn, člověk opravdu netušil co se bude dít dál. Ovšem od druhé poloviny, kdy jsem měla v hlavě tolik otazníků, se příběh vyvíjel velmi nereálně, chaoticky až směšně. Závěr knihy je dle mého úplně mimo - přestřelený a nepovedený. Ostatně jako větší část knihy.

Květ
01.11.2018 5 z 5

Knihu bych asi nenazvala thrillerem, spíš se jedná o psychologický román, či drama, ale líbila se mi moc, přečetla jsem ji za den. Hlavní hrdinkou je Catherine, jejíž dávné tíživé tajemství je odhaleno v knížce, která jí byla doručena. Kdo je autor zač, co zamýšlí, proč knihu vydal a jaký vliv bude mít případné odhalení na její manželství, práci, vztah se synem... to všechno se dozvídáme postupně, autorka umí zaujmout a udržet čtenáře v napětí. Skvělý příběh, který mě chytl!

Zuzvil
26.10.2018 3 z 5

Ze začátku nic moc, ale pak se to rozjelo a já dávám 3,5* Hned na začátek musím říct, že rozhodně si nemyslím, že je jedná o thriller, to vůbec. S trochou nadhledu se jedná o mírný psychothriller, ale spíš bych řekla společenský román s psychologickými prvky :-) No a teď k hodnocení, mě se vlastně kniha líbila, ze začátku jsem měla v hlavě mnoho otazníků, ale konec mi to vysvětlil :-) Byl zajímavý, poutavý a svým způsobem poučný. Co se mi na knížce líbilo hodně byly různé časové roviny, to mám moc ráda, jak se pohybuje kniha v různé době a pak se to celé nějak rozplete a vysvětlí. K přečtení doporučuji.