Dokonalý cizinec

Dokonalý cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287488/bmid_dokonaly-cizinec-v7X-287488.jpg 4 1173 321

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Disclaimer , 2015

avalsoraj
04.09.2016 3 z 5

No nevím. Zmizelé to nesahá ani po kolena, je to příliš zdlouhavé, trvá to, nežli se dozvíme, jak to vlastně všechno bylo. Počet stránek bych omezila na polovinu a možná by to pak mělo větší spád a bylo by to čtivější.

ondaboss
03.09.2016 2 z 5

Pro mě jedním slovem - slabé. Ze začátku sice zajímavé, ale pomalé, bez tempa. Závěr zbytečně nastavovaný. Dvě hvězdy za zápletku.
Dle mě se hlavní hrdinka PO (nejdůležitější části příběhu) chová zcela naprosto nepochopitelně.
Nálepka bestselleru jednoznačně neoprávněná. Bohužel jsem se nechal unést reklamou.
Ještě doplnění (spojler): nikdy v životě bych tak rychle nezavrhl vlastní dítě i kdybych měl jakékoliv, byť jen malé podezření. Určitě by každý rodič bojoval do poslední chvíle a do posledního dechu za očištění!!!

wiana82
30.08.2016 4 z 5

Ano ano - když má člověk nějaké tajemství a dlouho ho nikomu nepoví, tak je s časem stále těžší a těžší o něm mluvit, až se to překlopí v to, že se spíš snaží zapomenout a vzít si tajemství do hrobu, a myslí si, že prozrazení už by bylo spíš na škodu a všem ublížilo...určitě doporučuju k přečtení, začátek pro mě trochu rozpačitý, ale celkově to rozhodně stálo za to!

hruskovalucie93
29.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Opravdu jsem zezačátku uvěřila tomu, že Catherine svého manžela podvedla a byla mi kvůli tomu dost nesympatická. Po přečtení se mi pohled samozřejmě úplně obrátil. Upřímně jsem tohle od knihy vůbec nečekala, myslela jsem si, že to bude více kriminální, ale bylo to pro mě příjemné překvapení. Velmi podařený psychologický thriller.

Li@
26.08.2016 3 z 5

Kniha mi byla doporučena jako absolutní bomba. No, četla se dobře, námět velmi zajímavý, ale nevtáhlo mě to asi tolik, jak by mělo. A konec - čtu, čtu, čtu a najednou je konec. Z ničeho nic.

Peace
25.08.2016 4 z 5

"Je zvláštní, kolik síly vám dodá vztek."

Dle mého názoru Dokonalému cizinci škodí marketingový tah přirovnávající titul ke Zmizelé či Dívce ve vlaku. Každý příběh je přece jiný, má své vlastní postavy. Přirovnávání vede jen ke zklamání.
Děj je čtivý, zápletka hodně zajímavá a napětí trvá až do konce. Kniha rozhodně stojí za přečtení, ale ne jako kopie čehokoliv jiného.

klarence
24.08.2016 3 z 5

No, kniha nebyla špatná, ale rozhodně bych ji nepřirovnávala k Dívce ve vlaku. Z mé strany krapet zklamání. asi jsem čekala víc.

Faiglová
23.08.2016 5 z 5

Další dobrý příběh, od kterého se nemůžete odtrhnout.

Mini.Baby
17.08.2016 5 z 5

Absolutně nechápu negativní komentáře. Za sebe říkám, že pro milovníky thrillerů je toto ideální (pro mě dokonalý) čtivo. Já jsem (u)spokojená ;)

pavlinkaa
16.08.2016 3 z 5

Docela pěkná kniha, dobře se čte.

Antoaneta
14.08.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila četla se dobře,sáhla jsem po ní večer před spaním no odložila až nad ránem po dočtení natolik mně děj zaujal že jsem prostě musela vědět jak to dopadne.Pěkné čtivé dílko děj má spád rozuzlení je zajímavé a závěr překvapující.Za sebe mohu doporučit k přečtení.

Zuzka222
12.08.2016 2 z 5

Po přečtení různých recenzí jsem měla od této knihy opravdu velká očekávání. Po přečtení jsem však byla bohužel dost zklamaná. Celou dobu mi kniha přišla taková ,,nijaká", nezajímavá. Příběh pro mě postrádal napětí a ani samotný konec nebyl moc překvapivý - něco takového jsem očekávala asi od poloviny knihy. Plus vidím v zajímavém námětu, nicméně zpracování to chtělo trochu jiné.

Jaymay
09.08.2016 4 z 5

Předně říkám, že to rozhodně není thriller,ale psychologické drama. Hlavní hrdinka mi byla zpočátku nesympatická ale později jsem s ní soucítila a chápala jsem ji. Veliké plus má u mě kniha za svižné tempo a nečekané zvraty. Před závěrem, který je opravdu překvapující, jsem uvažovala o 3* ale rozuzlení příběhu mě přesvědčilo o 4*. Mínus je pro mě to, že kniha byla napsána jednoduchým stylem a zpočátku bez náboje. Každopádně doporučuji přečíst.

SimonaP
06.08.2016 5 z 5

Úžasná knížka, když už si myslíte, že víte, přijde nečekaný zvrat... Přečteno za jeden den, prostě to nešlo odložit,opravdu jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla, rozhodně lepší než Dívka ve vlaku.

dagsvob
03.08.2016 5 z 5

Perfektní - četla se sama. Opět jsem si potvrdila, že máloco je tak, jak to na první pohled vypadá a jak důležitá je komunikace.

Marisa
23.07.2016 4 z 5

Knížka byla zajímavá, ale v první řadě bych jí vůbec nesrovnávala s Dívkou ve vlaku a Zmizelou. Samotnou by mě srovnání těch knih ani nenapadlo, ale takhle, když je to na té knize napsané, jsem to musela stále srovnávat a díky tomu se mi Dokonalý cizinec zdál trochu mimo. Nevím, asi bych na to pohlížela jinak, kdyby tam nebyly věty: ,,... a jehož recenze přirovnávají ke Zmizelé a Dívce ve vlaku" a ,,nutnost pro fanoušky Zmizelé a Dívky ve vlaku".
Jak říkám, kniha byla sice ze začátku táhlá, ale pak jsem se chytla a příběh byl čtivý, ale prostě jsem měla tendenci stále srovnávat a to kazilo celý můj dojem.

bookcase
21.07.2016 5 z 5

Sugestivní román, který poukazuje na to, jak snadné je podlehnout lži a klamu. Tento spíše komorní psychothriller nadchne čtenáře, kteří milují rozplétání tajemství a nečekané zvraty v ději.

happy-smile
21.07.2016 4 z 5

Ano, také jsem si pořád říkala, že kdyby rovnou řekla, o co vlastně šlo, tak by se všechno hned vyřešilo a nemuselo se z toho dělat takové drama. Jenomže to by pak měla knížka tak padesát stránek a ještě k tomu by byla o ničem, že... Je to sice takové velmi okaté natahování, resp. záminka pro celou knížku, ale já jsem to autorce odpustila. Četlo se to dobře a to je to hlavní.

wildavk
19.07.2016 4 z 5

Čtivá kniha. Doporučuji přibalit na dovolenou, dá se přečíst jedním dechem. Děj ubíha rychle a platí tu , že nic není tak jak to na první pohled vypadá.

Tynule
17.07.2016 5 z 5

Kniha pěkná. Četla se velice dobře. Byla jsem v napětí jak to skončí. Zezačátku jsem si musela najít cestu ale konec jsem se nemohla odtrhnout od knihy