Dokonalé ticho

Dokonalé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291663/bmid_dokonale-ticho-xrn-291663.jpg 3 259 96

24. listopadu se Angličanka Yasmin s desetiletou dcerou Ruby vydají na cestu přes severní Aljašku. Pátrají po Rubyině otci Mattovi, který se při katastrofálním požáru inuitské vesnice ztratil v polární divočině. S každou další mrazivou mílí se hrouží stále hlouběji do nekonečné polární noci. A Ruby, která je od narození úplně hluchá, musí čelit temnotě, v níž se nemůže dát vést ani zrakem. Nehodlá milovaného otce opustit za žádnou cenu. Avšak zima je svírá v ledových spárech stále pevněji… a kdosi je ve tmě sleduje. „Rosamund Luptonová ve vrcholné formě!“ Daily Mail „Elegantní, ledově jedinečný thriller – nic podobného už letos číst nebudete.“ The Observer... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Quality of Silence , 2015

NemcovaKN
31.12.2018 4 z 5

Musím říct, že mě děj opravdu překvapil. Kniha se dobře četla a druhá polovina příběhu byla napínavá. Autorka přišla se zajímavou zápletkou. Když se nad tím zamyslím, tak příběh nebyl ani moc složitý, ale přesto jsem byla zvědavá, jak to vše dopadne. Jediné co mě zklamalo, byl konec. Ten mi přišel unáhlený a nedopsaný.

Stankita
02.12.2018 3 z 5

Asi do strany 130 som sa musela do čítania nútiť, ale potom som jednoducho chcela vedieť čo bude ďalej a mrzla som spolu s Ruby :)

ivana02
22.10.2018 4 z 5

Na příběhu se mi nejvíce líbila atmosféra - ledová Aljaška, bouře... Hlavně z tohoto důvodu jsem se do knížky pustila a nezklamala mne.

Atak
02.10.2018 5 z 5

Zajímavé téma dobře napsané, konec trochu urychlen.

Pumpkin
19.09.2018 4 z 5

Náhodou dobrá kniha. Už jen za tu děsivost polární noci.

Babo
18.05.2018 3 z 5

Přidávám se k těm, kteří považuji celý příběh za bujnou a současně nepravděpodobnou fantazii autorky.
Je ale tak málo knih odehrávajících se v závějích sněhu , že jsem ji dočetla. :-))))
Autorčin styl psaní se mi ale líbí a tak si přečtu i 3. knihu a uvidím.

Handaa
24.04.2018 2 z 5

Bohužel nemůžu knihu úplně hodnotit, neboť jsem ji nepřečetla celou. Musela jsem se do ní nutit, ne a ne se začíst, zkoušela jsem to tak 10x, ale prostě to nešlo a myslim, že už ji ani nikdy nepřečtu.

Maky141
07.04.2018 4 z 5

Kniha se mi libila, sice nebude patrit mezi me top knihy. Musela jsem se docela prokousat tim zacatkem, ale potom jsem se nemohla od knihy odtrhnout, abych vedela, jak to dopadne.

Lucie430
19.02.2018 1 z 5

Po pro mne poutavé knize Sestra a skoro stejně dobré knize V plamenech přišlo Dokonalé ticho a pro mne bohužel naprosto nečtivá kniha, kterou jako jednu z mála, jsem nebyla schopna, ani po několika měsících vracení se k ní, dočíst.

atevi4
09.01.2018 3 z 5

Taková nevyrovnaná knížka... úvahy neslyšící holčičky a její vztah ke světu, slovům a k rodičům u mě bodovaly... naproti tomu ta "thrillerová linka", jak už tu bylo řečeno, těžko uvěřitelná... ale pak zase to vylíčení Aljašky, zase body přidalo... Takže za přečtení stojí, každý si v ní něco vybere.

Beruska18
28.11.2017 1 z 5

Nějak jsem se bohužel nemohla začíst, děj mě moc neoslovil ....

Ajinka126
14.11.2017 2 z 5

OU. Tohle mě nebavilo. Každou stránku jsem se nutila číst. Nezajímal mě ten příběh. Přišlo mi to absurdní s sebou na Aljašku tahat dítě. Na druhou stranu právě glossy a myšlenky malé Ruby bylo to nejlepší na celé knize. Některá její přitovnání jsou nádherná.

Apanka
23.10.2017 3 z 5

Dávám 3* za to, že tuhle spisovatelku mám ráda a obě knihy sem totálně žrala. Ale tohle byla fakt nuda a šlápnutí vedle. Ani už nevím moc o čem to bylo.

irefir
12.10.2017 2 z 5

Dost zvláštní kniha, několikrát jsem ji chtěla odložit, ale vydržela jsem do konce. Souhlasím s některými komentáři, že příběh je dost naivní a nereálný. A po přečtení knihy určitě netoužím po dovolené na Aljašce:)

Michaeles
22.09.2017 2 z 5

Dávám dvě hvězdy jen proto, že se kniha docela dobře četla a druhou zato, že se kniha odehrávala na Aljašce. Jinak je kniha naprosto o ničem.

SPOILER:

Asi tak 200 stran popisování, jak ženská, která v životě neřídila kamion, do něj sedne a jede tou nejstrašnější a nejnebezpečnější krajinou jakou si můžete jen představit, bez toho aniž by se ji cokoliv stalo. Pak dojede (to zbývá asi posledních 50 stran) a je tu velké rozuzlení a "začátek" knihy, kde se alespoň něco děje.

Toňula
11.09.2017 3 z 5

Stejně jako ostatním i mně připadala kniha velmi zvláštní, celkem originální téma i zpracování, akorát opravdu těžko uvěřitelné a úroveň vyprávění taková nevyvážená.. Místy myšlenkově velmi hluboké a jindy docela nudné a na konci až přitažené za vlasy..Předchozí knihy byly o dost lepší.

ufounseztratil
24.07.2017 3 z 5

Hezké metafory. Ale jakmile hrdinky vylezly z kamionu, úroveň šla dolů. Typicky americký konec, neuvěřitelný a naivní. A to to psala Angličanka.

Maňule
22.07.2017 2 z 5

Docela jsem ráda, že mám dočteno. Předchozí autorčiny knihy mě nadchly, takže jsem se těšila....., ale zdlouhavé popisy, nevěrohodný děj a takový prazvláštní ustřižený konec. Snad to příště bude lepší.

111moni
12.07.2017 2 z 5

Za mě tedy nejslabší ze tří knih, dočetla jsem,nicméně jen abych dočetla.Předchozí dvě byly naprosto skvělé. Tady byla zápletky předvídatelná a děj nějak plochý.

mautina7
18.06.2017 3 z 5

Předně obdivuji spisovatelku za její rešerši života na Aljašce, to se mi líbilo. Příběh samotný už na mě působil příliš bizarně, matka se s neslyšící dcerou sama vydá s náklaďákem (který nikdy neřídila, na faktu moc nemění to, že je to fyzička, dle mého názoru) a ještě má za zády maniaka, který se je snaží zabít.