Dokonalé ticho

Dokonalé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291663/bmid_dokonale-ticho-xrn-291663.jpg 3 260 96

24. listopadu se Angličanka Yasmin s desetiletou dcerou Ruby vydají na cestu přes severní Aljašku. Pátrají po Rubyině otci Mattovi, který se při katastrofálním požáru inuitské vesnice ztratil v polární divočině. S každou další mrazivou mílí se hrouží stále hlouběji do nekonečné polární noci. A Ruby, která je od narození úplně hluchá, musí čelit temnotě, v níž se nemůže dát vést ani zrakem. Nehodlá milovaného otce opustit za žádnou cenu. Avšak zima je svírá v ledových spárech stále pevněji… a kdosi je ve tmě sleduje. „Rosamund Luptonová ve vrcholné formě!“ Daily Mail „Elegantní, ledově jedinečný thriller – nic podobného už letos číst nebudete.“ The Observer... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Quality of Silence , 2015

Dousabel
01.06.2017 3 z 5

Je to hrozně zvláštní kniha. Stejně jako dvě předchozí, ale tahle ještě víc. Trochu mi to místy připadalo jako sci-fi, asi jako kdybych si půjčila raketu a odletěla do vesmíru :) Říká se, že láska hory přenáší, ale nevím, jestli by nějaká máma vystavila své dítě takové šílenosti. Doporučuji možná číst v zimě, pro lepší atmosféru :D

SimonaP
25.05.2017 2 z 5

Stráášně zdlouhavý začátek, pořád se jede, jede, jede, mrzne, a nic se neděje. Poslední čtvrtina je napínavá, ale nějak mi to nestačilo. Zrychlené vysvětlení jak a proč mi opravdu k dobré knize nestačí.

karolina5333
14.05.2017 4 z 5

Náhodou je to velmi dobrá kniha!Přiznávám, že ze začátku se mi taky nečetla úplně dobře, ale naštěstí nemám ve zvyku rozečtené knihy odkládat, a tak jsem se mohla dopracovat do skvělé druhé třetiny knihy a neméně zajímavého finále.Doporučuji vydržet!

dominika2585
11.05.2017

Pomalý rozjezd. Od začatku jsem se do čtení musela nutit. Nedočetla jsem.

sarkap123
24.04.2017 5 z 5

Super, takový trochu jiný, mrazivý thriller. Měla jsem od knihy menší očekávání, takže jsem nakonec příjemně překvapena, jak mě kniha bavila.

jllv
14.04.2017 3 z 5

Nebylo to úplně špatný. Chvilka mě kniha bavila, chvilkama ne. Ale předchozí 2 knihy od autorky se mi líbily mnohem více.

nase_zuzu
31.03.2017 1 z 5

Nic moc teda. Přečetla jsem za jediný den a nic si z toho neodnesla. Spíš mi vadilo, jak nereálný příběh to byl.

ArwenAragorn
29.03.2017 2 z 5

Jsem už velká holka a vím, že nálepka bestseller ještě nemusí znamenat dobrou knihu. V tomto případě neznamenalo. Velice vleklý, dost nudný a nepravděpodobný děj. Půlku * přidávám za neobvyklé (a tím asi nejzajímavější) prostředí, ve kterém se příběh odehrává.

martina.culik
25.03.2017 4 z 5

Na to, že se v prvních 2/3 vlastně nic moc nedělo, se mi knížka četla dobře. Chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to šlo ráz na ráz.

nikol1774
19.03.2017 2 z 5

Četla jsem spoustu recenzí před tím než jsem si knihu koupila a troufnu si říct že 90% recenzí bylo kladných. Když jsem ale otevřela knihu a začala číst, docela mě zklamala. Hrozně dlouho trvá než se vůbec dočtete k něčemu záživnému, tím chci říct že je kniha neskutečně zdlouhavá. Vůbec jsem se do ní nemohla začíst. Ke konci začala být zajímavá a trochu mě to hnalo dopředu, ale ke konci kdy Matt vysvětluje co se vlastně stalo se to zase táhne. Přesto, že mám ráda takovýhle žánr mě tahle kniha moc nebavila.

Laura99
10.03.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala dostala od dcery a jsem za ní ráda. Po všech krimi, které nyní čtu je to jiného soudku. Těšila jsem se, kam mě děj zavede a nezklamala. Doporučuji.

Jitkarka
01.03.2017 4 z 5

Ze začátku trochu zdlouhavé, ale potom super, napínavé a čtivé. Hodně zajímavá kniha.

Mišule_11
27.02.2017 5 z 5

Překvapivá kniha! :) Napínavý příběh odehrávající se z kabiny kamionu na Aljašce, který skoro celou dobu řídí sebevědomá žena a její desetiletou dcerkou, hledající svého manžela a otce! Zamotaný příběh, který se dobře čte a není jen z jednoho pohledu! Pokud budu mít možnost určitě bych si ráda přečetla i předchozí dvě autorčiny knihy! :)

radka73
25.02.2017 5 z 5

Kniha se četla dobře. Konec mohl být lépe propracovaný, nečekala jsem takové rozuzlení.
Začátek se rozjížděl pomalu, ale pak jsem se chytla a četla jedním dechem.

Olga.S
23.02.2017 2 z 5

Absolutně nechápu ocenění. O neuvěřitelný děj ani tak nejde, ale kniha zdlouhavá, žádný děj. A konec? Působí na mě jako snaha o environmentální osvětu, jednoduše zvláštní dílo.

Karolína52
10.02.2017 4 z 5

Mně se kniha moc líbila. Naprosto souhlasím s hodnocením bookcase. Doporučuji.

bookcase
30.01.2017 5 z 5

Naprosto skvělé, mrazivé a čtivé, nemohla jsem se odtrhnout.

Šárka5875
25.01.2017 4 z 5

Na knihu Dokonalé ticho jsem byla moc zvědavá. Četla jsem již Sestru od autorky a její styl mě bavil. A bavilo mě i Dokonalé ticho. Začátek byl sice malinko pomalejší, ale potom jsem si to užívala až do konce. Neřadila bych knihu mezi thrillery, ale spíše na mě působila jako psychologické drama. Autorka skvěle vykreslila postavu Yasmin a především desetiletou Ruby. Pasáže, které vyprávěla hluchá holčička byly neskutečně ... Nevím, jestli napsat citlivé či působivé, zkrátka mě vzaly za srdce, a živě jsem si Ruby dokázala představit. Také popisy drsné krajiny zahalené do tmy, kruté zimy, bouře, bezútěšné situace, kde hrozí smrt na každém kilometru, byly výborné a sugestivní.
Dokonalé ticho doporučuji všem čtenářům, kteří si libují v psychologických dramatech. Nečekejte krev či snad nějaké drastické scény, přestože je kniha označována za thriller. Vše je o pocitech, obrovské odvaze i strachu. Pronikáme do myšlenek dospělé ženy a desetileté holčičky.

veerdisek
21.01.2017 4 z 5

Kniha ba prvních 150 stránkách hodně zdlouhavá. Ovšem potom. Napínavé každé slovo. Četla jsem to se zatajenym dechem a tlukoucim srdcem. Hodnotím na 82%.

betys6914
12.01.2017 5 z 5

Musím se autorce poklonit jak neuvěřitelně dobře zpracovala téma hluchoty a znakového jazyka. Chtělo to opravdu hodně práce vše napsat tak, aby to odpovídalo realitě a čtenáře nemystifikovalo a tak i přes občasný neuvěřitelný děj musím dá 5/5.