Dokonalé plány

Dokonalé plány https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/8505/mid_dokonale-plany-9Ou-8505.jpg 4 169 30

Vzrušující příběh krásné a ctižádostivé Leslie Stewartové, která si ověřila, že pro některé muže je moc největší afrodiziakum, a Olivera Russella, pohledného guvernéra malého jižanského státu, který zjistil, že zuřivost odvrhnuté ženy je horší než peklo. S nečekanými kličkami a obraty autor představuje dva stejně posedlé lidi, jejichž cíle se nesmiřitelně střetnou. Oliver připravuje strategii jak dobýt Bílý dům, a Leslie spřádá plán, který by ho donutil přát si, aby se nikdy nebyl narodil...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

The Best Laid Plans , 1994

Filomena1961
13.08.2023 3 z 5

Ne vždy se dokonalé plány ubírají směrem, kterým chceme. Nakonec je známé rčení - chceš-li rozesmát Boha, řekni mu o svých plánech. Tuto knihu bych zařadila jako odpočinkovou literaturu, kde se střetává novinářské a politické prostředí. Autor má svůj styl a tak je lehce poznatelný. Kniha je čtivá, ale od Sheldona jsem četla lepší knihy.

items
13.07.2022 3 z 5

Kniha sa dobre čítala, no postavy boli ploché, ich príbehy neuveriteľné.

emamat
28.04.2022 3 z 5

Tohle je moje první kniha od autora a musím říct, že mě hodně zklamala. Rychle se měnící děj, nevěrohodné jednání hlavních postav. Příběh novinářky Dany je tam vsunutý úplně zbytečně. Konec jak v blbém americkém filmu 70. let,

proni
09.01.2022 4 z 5

Ze začátku mi vadilo jak autor skáče z jedné postavy na druhou, ale na konci to vše dávalo smysl..pěkná kniha, sáhla jsem po ní spíš náhodou a už mě nepustila-přečteno za dva dny, určitě doporučuji.

Petraadeen
23.12.2021 2 z 5

Jedna z tych slabsich knih, viac dejovych liniek. Mohol sa sustredit na hlavne postavy, vynechat reporterku (ktora ma vlastny pribeh nepodstatny k deju) a obavam sa, ze tema pomsty uz nie je taka zaujimava ako v inych jeho knihach. Postavam to na konci nedal "vyzrat", vysli z toho vobec nie zle, kedze im nedal ukoncenie. To mi velmi chybalo. Z nejakeho zvlastneho dovodu sa autor velmi chcel sustredit na reporterku, co bolo ako citat dva nezavisle pribehy v jednej knihe, ktore sa na konci na jednej stranke prepojili, no nestacilo to na komplexicitu.

princeznaaura
13.10.2021 5 z 5

(SPOILER) V krátkosti...Leslie chvíli chodila s Oliverem, když to nedopadlo, tak začala spřádat plány jak zdiskreditovat Olivera, který míří v politice výš a výš. Díky dobrým vdavkám získává majetek, který ale umí zvícenásobit díky připravenosti i lstivosti. Kupuje média, kterými by Oliverovi házela klacky pod nohy. V knize se vyskytují ještě další postavy, které hrají důležité role při záplatce zemřelých dívek. Kniha se čte dobře, autorka vás hned vtáhne do děje tím, že Vás nezatěžuje zbytečnými popisky jak, proč, popisy okolí, popisy osob.

adela2230
12.07.2021 3 z 5

Kniha se čte rychle. Ovšem obsahově mě úplně nezaujala. Přišla mi lehce chaotická. Konec byl poměrně slabý.

daza.dt
13.10.2020 4 z 5

Čtivě napsané, opravdu se to četlo velmi rychle, ale čekala jsem víc - hlavně od toho závěru.

bigben
24.05.2020 3 z 5

Rychločtení...odpočinkové...zajímavé rozuzlení...

petra4080
19.12.2019 3 z 5

moje druhá kniha od autora a musím přiznat, že jsem zklamaná. Je to jako přes kopírák kniha "Cizinec v Zrcadle". Autor píše velmi poutavě a nezavrhuji ho, jen mě mrzí, že je to na stejné brdo. Snad mě s ostatními příběhy zase naladí.

intelektuálka
29.10.2018 4 z 5

Odpočinkové čtení o dvou ambiciozních lidech, které i jejich dokonalé plány přivádějí jinam, než by chtěli...

Je tu popis novinářského prostředí, vsuvka z válečného Sarajeva, politická korupce a nakonec i závěr, trochu nečekaný...

ivana02
18.10.2018 5 z 5

Po knížce bych normálně asi nesáhla, ale tento měsíc jsem se rozhodla, že budu číst knihy, které mají v názvu "Dokonalé" :-) Sice se mi anotace líbila, ale při čtení jsem byla knihou nadšena, až jsem to nečekala. Byla jsem napnutá, jak bude děj pokračovat a konec byl vynikající.

jankaander
15.09.2018 5 z 5

Pletly se mi jména ale konec nečekaný .nic extra ale dalo se

kob
22.04.2018 5 z 5

Líbila se mi, ani chvíli jsem se nenudila a závěr byl opravdu překvapivý.

mariva
12.03.2018 5 z 5

Politika ději trochu ubírala na čtivosti, ale vše ostatní to převážilo a závěr byl prostě vynikající. Potvrdilo se mi, že autor oprávněně patří k mým oblíbeným.

Dandy1
31.01.2018 2 z 5

Četlo se to dobře. Ale na Sheldona to bylo daleko pod průměrem. Postavy, duševní mrzáci. Děj plochý.

olcab
08.01.2018 3 z 5

Tato kniha mě lehce zklamala, jak kdyby to nepsal S.Sheldon, ale nějaký začátečník , jak píše pode mnou soukroma. Četla jsem od tohoto autora Hněv andělů a Pokrevní svazky a přečetla jsem je jedním dechem. Nevím, možná je to překladem, nebo žeby autor to až tak odfláknul? Dávám dva a půl hvězdy. Bohužel.

soukroma
19.12.2017 2 z 5

Divný styl, nevěrohodné postavy a dějové zvraty (mám před svatbou, tak co si třeba vzít raději svoji bejvalku; "vezmeš si mne?" - "tak jo"...a to vše se odehraje v průběhu pár hodin! - takhle by to snad nenapsal ani začínající autor), podivná zápletka (v podobném duchu - "chceš být prezidentem?" - "tak jo"). Nedalo se to číst.

jandula76
18.12.2017

Ráda si chodím přečíst recenze na knížky,abych věděla...Poprvé se mi stalo a docela mě naštvalo,že v jedné recenzi byla prozrazeno více než bylo třeba.Chtěla jsem si tuto knížku přečíst a už se mi do toho nechce!

moudivlacek
22.11.2017 5 z 5

Tak musím dát pět hvězdiček, protože mě autor dostal. Věděla jsem hned od počátku, že Leslie od začátku po zažitém zklamání z Olivera bude mrcha na entou, nikdy jsem jí sladkým řečem nenaletěla. A také jsem rychle pochopila, že Oliver bude děvkař, ať bude v jakémkoliv úřadě.
Ale pořád jsem měla podezření na něj, bylo to tak napsáno, že to jasně na něj ukazovalo, a já se prostě dala nachytat. Závěr mi tedy vyrazil dech. Tohoto člověka jsem za vraha rozhodně nepodezírala.
A rozhodně jsem si oblíbila i reportérku Danu, šéfredaktora Matta i sportovního redaktora Jeffa. A velké plus za to, že v tom dobrém i zlém stála vždy při svém muži - Oliverova Jan.
Kdo má rád politické souboje, přijde si zde rozhodně na své.

Sidney Sheldon
americká, 1917 - 2007