Dokonalá manželka

Dokonalá manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428003/bmid_dokonala-manzelka-iMK-428003.png 4 594 203

Dokonalý život. Dokonalá láska. Dokonalá lež. Nový thriller autora bestsellerů Ta přede mnou a Věř mi, který neodložíte, dokud ho nedočtete. Když se vzbudí, bolí ji každičký kousek jejího těla a nepamatuje si, kdo je, kde se nachází ani jak se tam ocitla, a tak ji hned napadne, že je v nemocnici – že měla těžkou nehodu. Muž sedící vedle její postele tvrdí, že je její muž. Ona se prý jmenuje Abbie, je nadaná umělkyně, vášnivá surfařka, milující matka a dokonalá manželka. A také jí tvrdí, že měla před pěti lety děsivou nehodu a jen díky tomu, že je Tim vizionář a obrovskému technologickému průlomu byla přivedena zpět z propasti. Abbie je zázrakem vědy. Ovšem když se Abbie začnou vybavovat střípky vzpomínek, zjišťuje, že její předchozí život asi nebyl tak úžasný, jak jí Tim tvrdí. Může mu věřit? A co se vlastně před pěti lety stalo?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Wife , 2019

Kira747
27.12.2022 3 z 5

Podle nazvu by me nenapadlo, ze se bude jednat o manzelku s umelou inteligenci...ale Abbie jsem si zamilovala (obe verze), fandila jim od zacatku, naopak jejiho idiotskyho manzela jsem od zacatku podezirala. Je fakt, ze konec me dost zmatl a musela jsem ho cist dvakrat, aby mi doslo, kdo to tam vsechno je a kdo to vypravi ale wow efekt se brzy dostavil! A samozrejme konec probrecenej, vyborna kniha, za par hodin prectena.

Dela111
13.12.2022 3 z 5

Jak říká sám autor, neměl v úmyslu napsat techno-thriller, ale napínavý psychologický román, což se mu docela podařilo. Námět knihy je originální tím, že hlavní postava je umělá bytost, která je tak dokonalou kopií manželky svého tvůrce, že mimo vzhled má i některé její vzpomínky. Abbie se před pěti lety ztratila a dodnes není jasné, co se s ní stalo.
Příběh je vyprávěný ve dvou časových linkách. Minulost popisuje začátek vztahu Abbie a Tima, v současnosti, která je napsaná v méně časté du-formě, se umělá Abbie snaží dopátrat, co se před pěti lety vlastně stalo. Přestože, nebo možná právě proto, že to celé působí jako šíleně ujeté, se to čte jedním dechem.
Bohužel závěr byl za mě slabší, rozuzlení toho, co se stalo v minulosti a co se děje v současnosti, mě zklamalo. Něco podobného jsem čekala, takže žádné překvapení a působilo to na mě trochu hloupě a překombinovaně a hodně uspěchaně.
Během četby bych hodnotila 4*, to mě ještě bavilo, ale pointa mé hodnocení snížila na 3*.

Kami33
03.12.2022 5 z 5

Knížka se mi líbila. Zajímavý námět, i když závěr byl poněkud matoucí.

Malýmedvěd
02.12.2022 4 z 5

Pěkná knížka, profesionálně zpracovaná, krásně a lehce se to čte. Ode všeho trochu SCI-FI, horor, detektivka, výchova dětí a i trochu těch vztahů a romantiky. Oddechové čtení by se skoro dalo říci, ale je tam zajímavý přesah a hned v několika tématech. Příběh nabízí spoustu otázek a ukazuje i možné a různé odpovědi. Jaká práva a jaké svobody mají patřit umělé inteligenci? Může bytost s city někomu patřit? Co třeba takové autistické dítě - to všichni řekneme, že v žádném případě, ale u AI bude spousta lidí váhat. Jakou máme za takovou bytost zodpovědnost? U dítěte ji všichni přijmeme, ale u AI se nám moc nechce a jsme na to vůbec připraveni. Jak se máme chovat k něčemu, k někomu co je jiné? Je nesmrtelnost ráj, nebo peklo? Chceme, aby AI byla nesmrtelná? Má AI právo na smrt?

uzivatel6305
27.11.2022 4 z 5

Já mám knížky od Delaneyho ráda a ani tato me nezklamala, přestože se nejedná o vyloženě náročnou literaturu. Autor dokáže vždy opravdu překvapit a jeho postavy vás nenechají chladnými, což je přesně to pravé. Zatím jsem byla vždy rozhořčená a pořádně vytočená. U Dokonalé manželky jsem zpočátku nevěděla, co to má znamenat, ale příběh se postupně krásně rozuzloval. Skoky v čase jsou příjemné a vysvětlující. Do konce v podstatě hádáte, jak to dopadne. Mně se to nepovedlo. Překvapení nakonec je opravdu třešnička! Nenechte si ujít!

maryska09
19.11.2022 4 z 5

Knížka se zajímavým námětem, která se moc dobře čte, ale které na konci jakoby došel dech. Děj je dobře vystavěný a napínavý, proto nedotažený a uspěchaný závěr zamrzí. I tak díky za knihu

Makůvka
17.11.2022 5 z 5

Já a sci-fi? To nejde dohromady, není to můj šálek kávy a proto nevyhledávám knížky ani filmy s tímto tématem. Ale jelikož jsem špatně pochopila anotaci, tak jsem se dala do čtení.
A mě se to hned od začátku hrozně líbilo. Hltala jsem stránku za stránkou a čekala, kam se děj bude posouvat. Líbilo se mi, jak autor vystlihl pocity a charakter všech postav a jak nám přiblížil problém s autismem a vše ještě skloubil s tématem umělé inteligence. V poděkování autora na konci knížky se vlastně dozvídáme, že tyto informace a problémy s autismem čerpá z vlastního soukromého života.
Konec byl pro mě trošku zamotanější než jsem se zorientovala kdo je kdo.
Knížka byla moc dobrá, napínavá, čtivá a námět originální.

mstychov
25.10.2022 5 z 5

Tento román byl naprostá jízda. V ději se prolínaly dvě časové linky. Současná a minulá. Navíc byla jedna z nich psaná v druhé osobě. Neměla jsem se čtením sebemenší problém. Naopak to bylo příjemné zpestření.

Abbie se probouzí a neví, co se s ní děje. Netuší, kde je. Posléze je jí vysvětleno, že tragicky zahynula. Její muž- vizionář Tim ji však oživil v podobě robota, kterému nahrál její vzpomínky a část minulosti. Dozvídá se, že s ním vychovává autistického syna Dannyho. Stává se jeho dokonalou manželkou.

Abbie na vše přistoupí. Začne bydlet v jeho domě, učit se pracovat se synem, který potřebuje speciální přístup. Po čase si ale začne všímat, že na jejich životě něco nesedí. Je opravdu Tim ten, za koho ho považuje? Může mu věřit? Jak vlastně skutečná Abbie zemřela?

Celý příběh jsem si maximálně užila a byla napnutá od začátku do konce. K Abbie robotovi jsem si vytvořila vztah, jaký bych nečekala. Závěr příběhu bych neodhadla ani ve snu. Celou dobu nás autor směřoval k nečekanému konci knihy. Příběh jsem obrečela a ode dneška je pro mě J.P. Delaney PAN autor, kterého si řadím mezi své oblíbené. O to víc, že ohledně Dannyho psal podle své vlastní zkušenosti se svým synem. Klobouk dolů.

beruska
29.09.2022 5 z 5

Lépe, než uživatelka pode mnou, bych to nenapsala... Kniha je naprosto skvělá a originální...
Určitě doporučuji !!!

Doubravka1975
21.09.2022 5 z 5

Dokonalé!!! i když zvláštní příběh, moje první setkání s tímhle tématem. Anotaci jsem četla a vůbec nepochopila větu, že Abbie je zázrakem vědy.....a celou dobu si lámala hlavu, kdo ten příběh vypráví.... Trochu problém s Ty formou. Konec překvapil, raději jsem ho četla 2x :):) a poděkování autora mě totálně rozsekalo, je poznat , že v příběhu autor vychází z vlastních zkušeností. Klobouk dolů.
Nakonec se mi to moc líbilo, skvěle rozebráno lidé - autisti - roboti
Chtěla jsem něco napsat k Timovi , ale nic slušného mě nenapadá.....to jeho krédo: Každý citový problém musí mít vědecké řešení - bez komentáře....

Littlemonday
17.09.2022 4 z 5

Dokonalá manželka - J. P. Delaney

Kniha, ke které jsem se dostala díky štafetě. ️

Anotace:

Recenze:

Naprosto neotřelý a originální nápad na námět - alespoň pro mně. Nic podobného jsem nečetla. Nejspíš za to může fakt, že nejsem úplně fanoušek sci-fi a podobných žánrů, radši zůstávám nohama na zemi.
Každopádně díky super “inovaci” se z celkem obyčejné thrillerové zápletky najednou stalo něco, co úplně dobře nešlo odložit.
Běžné rodinné a vztahové problémy byly okořeněny novými technologiemi, o kterých se nám může zdát.
V některých pasážích byl děj už opravdu za hranou vší uvěřitelnosti a u těch jsem celkem trpěla, ale nemůžu rozhodně mluvit o většině knihy. Šlo spíš o pasáže, které mě jako čtenáře vybízely k otázkám, chyběly mi maličkosti, detaily… (Jak to jako ví? Jak to udělal/a?…)
Původně jsem chtěla dát průměrné hodnocení, za fajn nápad jsem se nakonec rozhodla hvězdičku přidat. ️

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday ️️️

Okřídlená li
13.09.2022 5 z 5

EN
Příběh jsem skoro dýchala, jak to bylo napínavé. :) Mrzí mě jen, že to skončilo u typické zápletky a pochopit, co se stalo na konci, mi taky dalo zabrat.

Evule *
10.08.2022 1 z 5

Slušní lidé od stejného autora mě bavili moc, bohužel tato kniha ne, scifi není můj styl. Ale zkusím ještě další a uvidím..

anelka560
09.08.2022 2 z 5

Nedočteno. Nebavilo.

zdenaR
01.08.2022 4 z 5

Knihy o umělé inteligenci nejsou mým favoritem, ale tato je velmi dobrá - skloubila umělou inteligenci s city, autismem i lidskými chybami. Jako všechny knihy autora je velmi čtivá a napínavá.

archivářka115
11.07.2022

Tuto knížku jsem si přečetla už dávno, ale nezanechala ve mě nějakou úžasnou stopu.

zaru0878
24.06.2022 3 z 5

Za mě nic moc. Že začátku mě kniha hodně bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout, ale ke konci to bylo už moc zamotané a popravdě ani nevím, jestli jsem ten konec dobře pochopila.

Danago
08.05.2022 4 z 5

Autor píše jinak , ať už e jedná o jakoukoli jeho knihu. Musím říct, že tento příběh mě opravdu překvapil. Určitě velmi zajímavé a pro mě originální téma. Určitě se jedná o sci-fi thriller. Mě se kniha četla velmi dobře a byla jsem napnutá a zajímalo mě jak toto všechno může dopadnout a jak to autor vymyslí. Za mě rozhodně čtivější než kniha Věř mi, ale na knihu Slušní lidé určitě nedosáhne to je naprostá bomba.

KatChiss
03.05.2022 4 z 5

Všimla jsem si dvou opakujících se prvků v knihách J. P. Delaneyho. Prvním z nich je to, že střídá dvě dějové linky - minulost a současnost. U některých příběhů mi tento styl vyprávění nevyhovuje, protože mě většinou zajímá jen jedna linka a ta druhá ji “brzdí”, ale u tohoto autora mi to nevadí. Obě linky se doplňují a odhalují informace, které potřebujeme znát, v tu pravou chvíli. Druhým prvkem je toxický vztah. Myslela jsem si, že nejhorší romantickou linkou je milostný trojúhelník, ale toxické vztahy mě vytáčejí mnohem víc. V Delaneyho příbězích se jedná o vztah mezi úspěšným a velmi pohledným mladým mužem a dívkou, která mu propadne.
Hlavní protagonistkou příběhu je Abbie, umělkyně, surfařka, matka a manželka. Jenže měla před pěti lety nehodu, která dopadla tragicky. Už není člověk, ale robot. Zázrak vědy. Má možnost znovu žít, vychovávat svého postiženého syna a milovat svého úspěšného manžela. Musí se potýkat s odmítnutím společností a své rodiny, ale co je to v porovnání s druhou šancí na šťastný život? Ale je vše opravdu tak, jak se zdá? Jak to, že si některé věci nepamatuje? Abbie proto začne pátrat v minulosti svého vlastního života…
Tohle je už třetí kniha autora, kterou jsem poslouchala. Předchozí Ta přede mnou a Věř mi mě příliš neuchvátili. Ze začátku mi přišly hodně zajímavé a originální, ale pak mě přestaly bavit. Ale Dokonalá manželka mě dostala! Žena v podobě robota je skvělý námět a příběh byl opředen tajemstvím, které jsem toužila odhalit. Nečekala jsem ani jednu z šokujících bomb, jež si pro nás autor připravil. Někdo by mohl říct, že to bylo až moc překombinované, ale já jsem byla konečně s celým příběhem spokojená! Tímto si u mě Delaney zvedl laťku.

MichaelaZlebkov
15.04.2022 5 z 5

Dávám plný počet hvězdiček, ačkoliv téma robotiky a scifi nejsou zrovna můj šálek kávy. Ale baví mě thrillery, nad kterými je potřeba přemýšlet a pointa není naservírovaná na zlatém podnose.. tady jsem v závěru musela přemýšlet hodně, abych vyčetla z knihy co nebylo napřímo napsáno.. za mě skvělé !

roboti autismus umělá inteligence psychologické thrillery technologie budoucnosti thrillery pro ženy

J. P. Delaney (p)
britská, 1962