Dohazovač

Dohazovač https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55310/bmid_dohazovac-8Ah-55310.jpg 4 47 8

Dědictví St. Legerů série

Série Dědictví St. Legerů: 1. DOHAZOVAČ 2. POUTNÍK Anglie 18. století. Vybral ji Hledač nevěst, muž obdařený nezvyklým vnitřním pohledem. Madeleine Bretonová přijíždí do Cornwallu, aby se setkala se svým novým manželem, záhadným Anatolem St. Legerem. Ale její sen o štěstí se brzy rozplyne v jeho neodolatelném stínu. Anatole zná příliš dobře své dědictví, které je pro něho spíše kletbou než darem. Ale Madeleine se důvěřivě vydává na cestu po jeho boku. Ona a její manžel se do sebe hluboce zamilují… avšak Madeleine začne znepokojovat neblahá vidina vraždy a na obzoru se objeví záhadný nepřítel, který ohrožuje jejich životy...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Aradan

The Bride Finder , 1998

Amitiel76
10.04.2020 5 z 5

Tak tahle kniha pro mě byla nečekané překvapení. Tento dvacet let starý román, mám doma už pěknou řádku měsíců, a ani nevím proč, jaksi jsem se mu stále vyhýbala. Ale jelikož je teď všude kolem situace taková, jaká je, zatoužila jsem po dávce romantiky a úniku před realitou....
Hned od první stránky jsem byla vtažena do naprosto kouzelného příběhu. A to doslova...
Tajemství, nadpřirozeno, prastaré legendy, mocná láska, číhající nebezpečí, a to vše zasazeno do historického rámce a umístěno do nádherného, divokého kraje Cornwallu.
A pak ten starý, tajemný hrad, opředený legendami, který vám doslova vyvstával před očima.... Má romantická duše se tetelila blahem :-)
Autorka má úžasný vypravěčský talent. Do příběhu dokázala vetkat i velice povedeně humorné pasáže, u kterých jsem se culila od ucha k uchu :-)) Škoda že nevydala více knih.

moudivlacek
02.04.2018 5 z 5

Tak to bylo něco, wow!!! To jsem potřebovala, historii, legendy, duchařinu, a to vše propojené skutečnou opravdovou láskou. Ať si každý říká, co chce, já se za tenhle druh četby nestydím, ani že se mi líbí. V dnešním krutém a uspěchaném světě to je balada pro duši. Krásné uvolnění, protože ať se děje cokoliv zlého, podvědomě tušíte, že to dopadne dobře.
Hlavní hrdinové byli skvělí, jejich souboje vůlí, jejich střety, tak to bylo skvěle vylíčené a já si to skvěle užila.
Doporučuji.

Simi
29.03.2017 2 z 5

Nebyl to můj šálek čaje. Nápad dobrý, ale všichni se tam chovali tak nepřirozeně divně.

havrmoni
31.01.2017 4 z 5

Tajemný hrad,rod s nadpřirozenými schopnostmi,nějaká ta romantika a nebezpečí. Anatol je samotář a občas se chová jak hrom do police. Jeho život. příběh je velmi zajímavý a tak čtivě popsaný,že mi Madeleine přišla jako rušivý faktor. Byla to silná a statečná žena,ale taky neskutečně naivní a neznalá skutečného světa jen toho skrze knihy. Možná právě ta její zvědavost a to její proč? a mít pro vše racionální vysvětlení,na mě působilo rušivě. I tak jsem si čtení užila a jdu s chutí do druhého dílu.

tuldas
15.03.2016 4 z 5

popisy ponurého hradu,okolí,duchové - čtivé a poutavé

munka
17.03.2014 5 z 5

Kniha sa mi veľmi páčila, doporučujem.

Lena79
07.07.2012 5 z 5

moc se mi to líbilo, už se těším až začnu číst Poutníka

Dádulka67
24.06.2012 5 z 5

Velice povedená kniha spisovatelky Susan Carroll. Příjemné oddychové čtení, které lze jen doporučit.

Anglie 18. století americká literatura romance historické romance

Susan Carroll