Dohadzovačka

Dohadzovačka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123821/dohadzovacka-123821.jpg 4 136 9

Dámy série

Pôvabná historická romanca obľúbenej americkej autorky. Od svojho vstupu do spoločnosti si krásna, duchaplná Olivia Byrdová zapisuje poznámky o každom slobodnom mužovi. Jej záznamy už pomohli niekoľkým priateľkám zakotviť v manželskom prístave, no zatiaľ nenašla nikoho, kto by sa k nej aspoň trochu hodil. Keď jej však cestu skríži lord Neville Hawke, odrazu všetci muži v jej denníku vyzerajú v porovnaní s ním priam dokonalí. Hawke je totiž svetácky bonviván a vychýrený londýnsky zvodca...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Matchmaker , 2001

Senza Jenka
13.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Nevill je válečný veterán, který po nocích přepíjí noční můry a pocit viny. Temnou minulost jsem neodhalila. V sídle známých, poblíž závodiště v Doncastru se potká s Olivií, která doprovází matku na lovu jejího čtvrtého manžela. Olivie to považuje pouze za zastávku na cestě na svůj statek ve Skotsku (dědictví po otci, matčinu manželovi číslo 2). Ráno se probudí velmi brzy a tak se rozhodne projít po zahradě. Sídlo nezná a skončí v knihovně, kde narazí na lehce připitého Nevilla. Ten - vzhledem k jednoduchému oděvu i účesu a časné hodině - usoudí, že je to děvče lehčích mravů, dovoluje si na ni a když mu dívka uteče do zahrady, bezostyšně si přečte její deníček s poznámkami o mužích. Ani když zjistí, že se jedná o hosta a slušně vychovanou mladou dámu, nemá problém ji pronásledovat, vloupat se jí do pokoje (a do deníku), aby si přečetl nejnovější zápis o sobě, ironizovat, svádět, urážet, šmírovat... A aby toho nebylo málo, je to Oliviin skotský soused.
Jako obvykle dvojici provází žhavá vášeň, bez té by to nešlo, že... Až na hloupou a ne moc uvěřitelnou scénu v knihovně a patetický konec to bylo celkem čtivé.

ikul
31.10.2022 3 z 5

Celkem slušně napsaná červená knihovna. Příběh podle rčení Co se škádlívá, rádo se mívá. Škoda jen, že to trvalo celou knihu.

katkaq
19.04.2021 2 z 5

Už jsem četla podobný koncept - muž pije, aby přepil hoře z války a byl mnohem lépe vystihnut. Musím říct, že jsem od knihy čekala mnohem víc než jsem dostala. Miluji příběhy ze Skotska, ale tohle nebylo ono. Tahle kniha mi nesedla. Dívka chvílemi až nesnesitelná. Nebylo to ono.

ariel platto
28.09.2018 5 z 5

První polovinu knihy mi hrdinkou odmítáni muže jejího života nevadilo - chápala jsem ji. Ale že to bude trvat až do konce knihy mi fakt vadilo. Ale přesto musím dát plný počet. Krásná růžovka.

Ydisara
01.08.2018 3 z 5

Olivie mě na začátku dost štvala, zvlášť ty její představy o pomstě, kdy Nevilla chtěla zničit před hostiteli jen proto, že ji urazil, jako by jí vůbec nedocházelo, že u něj nejde jen o něj, ale obchody potřebuje kvůli lidem, kteří na něm závisí...
Prostě malé rozmazlené dítě...

moudivlacek
20.01.2018 5 z 5

Nádherný příběh, červená knihovna, přesto to pro mne nebyl lascivní příběh o milování dvou lidí. Byl to příběh člověka, který si na sebe vzal pocit viny, který vlastně vinou nebyl, najednou vidí ženu, která ho láká, když v ní zjistí lady, nemůže si pomoci, ale chce ji. Láká ji její divokost, nepoddajnost a ráznost. A tak se začne rozvíjet láska dvou lidí, i když se jí brání zprvu oba, pak jen oba, pak zas on, ale vše se vyřeší a vše je tak, jak má být.
Hezké oddechové čtení - pro mě plus - že je to příběh ze Skotska.

účetní
30.10.2017 5 z 5

Moc hezká a čtivá kniha, pro mě byly obě postavy velmi sympatické. Olivia byla samostatná, inteligentní a nakonec dokázala nahlédnout Nevillovi do jeho bolavé duše a přesvědčit ho, že si zaslouží nechat bolest a smutek za sebou a žít dál, jelikož Nevill nebyl ničema a neotesanec, ale osamělý chlap s dobrou povahou a charakterem, který se jen sám nedokázal vypořádat s tím, co si prožil. Možná mohlo být v knize méně úvah, hlavně u Olivie a trochu více zápletek, ale i tak moc hezké.

havrmoni
26.10.2015 5 z 5

Velmi hezký příběh,ale nevěděla jsem si rady s Olivií. Příliš rychle mluvila než přemýšlela,ale její rozhodná povaha mě v určitých situacích potěšila. Nevill byl zlatíčko.

marijko
19.01.2012 5 z 5

Velmi čtivé, Nevill je i přes svoji nepříznivou divokou pověst velmi sympatický. Opravdu doporučuji ke čtení.