Silueta

Silueta https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239757/mid_doctor-who-silueta-6kb-239757.jpg 4 196 35

Doctor Who série

Když je v zamčené pracovně nalezeno mrtvé tělo jistého Marlowa Hapwortha, je zřejmé, že si s touto záhadou může poradit leda Velký detektiv – Madam Vastra. Z boxera Ricka Bellamyho vysála jakási osoba v oblečení pohřebáka veškerý život. A to rozezlí Sontarana Straxe. Karneval kuriozit, shluk bizarních, ale poutavých atrakcí, a také místo, kam se Jenny Flintová vydá hledat odpovědi. Ale co mají všechny tyto příhody společného? A co s tím má co do činění bohatý průmyslník Orestes Milton? Doktor s Clarou se přidají k lovu a brzy se ocitnou ve změti událostí, kde nic není tím, čím se jeví být. Přesně a jasně vykreslený viktoriánský Londýn, sympatický Paternoster gang, napínavá zápletka a boj o záchranu obyvatel města na Temži – to je další ze série knih vycházejících z kultovního sci-fi seriálu.... celý text

Romány Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Jota

Doctor Who: Silhouette , 2014

sgjoli
15.05.2016 5 z 5

Tak na tento příběh ze série o Doctorovi jsem se opravdu těšila, protože se jednak odehrává ve viktoriánském Londýně, který mám ráda, a jednak se zde objevují madam Vastra, Jenny a Strax, kteří mne bavili už v seriálu a u kterých mne zajímalo, jak se je autorovi podaří vykreslit coby knižní postavy. A musím chválit, povedlo se a já byla spokojená. Stejně tak i dějová zápletka mne moc bavila, byla zajímavá, napínavá, dobře propracovaná, čtivě napsaná a vůbec to celkově zapadalo do kontextu seriálu, jak ho známe. I hlavní postavy – Clara a "nový" Doctor – byly skvěle pojaty. Jsem spokojená, moc jsem si to užila. A popravdě – ráda bych tenhle příběh viděla natočený, třeba jako nějaký speciál, ale toho se už bohužel asi nedočkáme. No, nevadí – aspoň o důvod víc, proč se ještě jednou vrátit ke knize. :-)

LenkaWal
26.04.2016 4 z 5

Tak Doctora WHO miluju, ale tahle knížka, mě moc neoslovila. Neříkám, že byla špatná, jen mi dala dost zabrat. A to i na to, jak byla krátká. Ale i tak fanouškům doporučuji.

Karča H
01.04.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem četla cestou do Paříže, a po čase četla polovina autobusu. Příběh je úžasný, i když jsem možná ovlivněna tím že mám ráda 12. Doctora.

maid
13.02.2016 3 z 5

Rozhodně lepší než Závoj Smutku, přesto mě ani jeden knižní doktor (jak 11. tak 12.) nedokázal přesvědčit, že je tentýž, co je v seriálu.

Percabethka
05.02.2016 5 z 5

Úžasná knížka, daleko lepší než Závoj smutku a Dálecká generace :)

lampernaqui
11.01.2016 2 z 5

Čisté dvě hvězdy, zatím nejlepší kniha o Doktorovi. A tentokrát psáno i jako kniha, ne jen jako scénář k obyčejné epizodě. A ještě jedno plus - žádní klauni. Ano, to je velké plus.

Kexina
04.01.2016 4 z 5

I když příběh byl čistý a další vývoj snadno odhadnutelný, přesto jsem nákupu knihy nelitovala. Po zklamání ze Závoje smutku (jak z příběhu, tak ne zrovna šťastného překladu) jsem dlouho rozvažovala, zda si kazit požitek ze samotného příběhu DW čtením dalších knih, ale nakonec jsem Siluetě přeci jen neodolala.
Zatím nejzajímavější z "českých" příběhů.

tomas4518
29.12.2015 5 z 5

Dosud nejlepší kniha která vyšla v češtině. Vánoční atmosféru jsem měl rád. a velmi se mi líbila.Jsem zvědavý jestli bude tak dobrá jako tahle i plíživá hrůza.

Kateřina10
29.12.2015 5 z 5

Řekla bych že nejvíce povedená DW kniha, která vyšla v češtině.

Mako123123
02.11.2015 4 z 5

Asi najlepšia z týchto prvých troch. Vianočná atmosféra a Strax. (jiste kluku, co takhle vzít rukojmí?) :D Nepáčilo sa mi len to porazenie hmly hnevu- sa mi videlo trochu nedostačujúce. To jak keby sa na vás blížila veľká armáda a vy ju zneškodníte tuctom pešiakov. Trochu naivné myslím...+ krajší obal knihy.

MissBlack
27.10.2015 4 z 5

Silueta byla skvělá! Moc mě potěšilo prostředí, přítomnost Vastry, Jenny a Straxe, který výborně perlil, to jsem se vždycky dobře pobavila :D Celý ten nápad s akumulací vzteku jako zbraně byl perfektní, zpočátku mě ani nenapadlo, že by mohlo jít o něco takového. Dvanáctý Doktor se pomalu ale jistě stává mým nejoblíbenějším, jeho doktorské ztvárnění je prostě... jako kombinace velmi starého muže a dítěte, úplně perfektní :)

Po přečtení tohoto dílu jsem musela upravit hodnocení Závoje smutku na o hvězdičku nižší.

Lumine
26.10.2015 5 z 5

Úžasné! Jako bych se dívala na další díl Dr. Who a přitom ještě o kousek lepší. Já chci víc! :D

Alaya
19.10.2015 5 z 5

Jsem nadšený Whovian a četla jsem zatím všechny knížky, které v sérii DW v ČR vyšly. Musím říct, že tato kniha se mi líbila nejvic. Dvanáctý Doktor má šmrnc a vtip, který osloví. Za mě knihu doporučuji. Pobaví.

Spud
30.09.2015 5 z 5

Ze tří knih o doktorovi, které zatím vyšly v ČR, je tato rozhodně nejzdařilejší. Alespoň pro mě. Krom toho, že madam Vastra tam byla úplně zbytečná a jako Velký detektiv se teda nepředvedla, nemám žádných výhrad. Nejlepší postavou však tentokrát nebyl doktor a ani Clara, nýbrž pan Strax, který mě bavil každým jeho výrokem. Příběh se panu Richardsovi skvěle povedl. Není co vytknout.

Ricmont
28.09.2015 5 z 5

Po psychickém dramatu Závoj smutku a politickém thrilleru Dalecká generace je tu třetí kniha ze světa Doctor Who a to detektivní Silueta.

Tato kniha je jiná v tom že vůbec poprvé v Česku představuje 12. Doctora (Toho v seriálu hraje Peter Capaldi). A jaká byla jeho Česká i když jen knižní premiéra? Překlad byl opět skvělí překladatel spolu se sdružením Doctor Who fun club ČR. Odvedli skvělou práci. Teď samotnému příběhu zde stejně jako v prvním Závoji smutku sledujeme několik dějových linek a to Cláry, Jenny, Straxe, Vastry a Doctor. I když se na konci všechny díly skládačky daly do hromady za vytvořili opravdu skvělý konec. Tak mě zamrzelo že knize o Doctorovi bylo nejméně právě Doctora. Jinak kniha se opět četla sama a tentokrát jí doporučuji i těm co si ještě zalíbení v knihách ze světa DW nenašli. Protože kde jinde najdete Detektivní román s prvkem ze Sci-fi než Doctor Who: Silueta

Doctor Who

Autorovy knížky