Doctor Who - Shada ekniha

Shada. Dobrodružství čtvrtého Doktora, které se nikdy nedostalo na televizní obrazovku. Scénář k němu však v roce 1979 psal Douglas Adams a Gareth Roberts nyní původní text dotvořil do podoby příběhu plného zvratů, zmatků a časoprostorových paradoxů. Doktor se společnicí Romanou obdrží naléhavou žádost o pomoc od svého dávného přítele profesora Chronotise z Cambridge. Když se ale Doktorova TARDIS roku 1979 zhmotní v knihami přeplněné univerzitní pracovně roztržitého starého profesora, který o žádné zprávě nic neví, zdá se, že Doktora s Romanou nečeká nic než projížďky po řece a spousty šálků čaje. To by ovšem nesměli zaslechnout jakési mrazivě nelidské úpění přicházející zdánlivě odnikud. Navíc profesora tíží jedna záhadná ztracená kniha… Než se Doktor naděje, pronásleduje ho létající koule schopná vysávat myšlenky, která patří Skagrovi, šílenému zločinci, jehož dokonale promyšlený plán na ovládnutí vesmíru může zhatit jen Doktorova chaotická improvizace, při které mu zdatně asistují nejen „humanoidi“ Chris a Clare, ale i mobilní počítač K-9. Otázku, kdo je Skagra, brzy doplní ještě znepokojivější otázka: kdo je ve skutečnosti profesor Chronotis? A bude ve vesmíru dál platit druhý termodynamický zákon? A kdo nebo co je Shada?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295563/doctor-who-shada-KJP-295563.jpg 4.667

Doctor Who Douglase Adamse (1.)

Doctor Who: Shada. The Lost Adventure of Douglas Adams (2015)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno: (ekniha), Argo

Izi14

Douglas Adams má tu skvělou vlastnost, že vás rozesměje i v největším smutku. Zatím nejlepší Doctor Who kniha, kterou jsem četla. Jasných 5 hvězdiček a už se nemůžu dočkat na Město smrti, které jsem si ještě během četby Shady koupila.

TimeLord

Ďalšia epizóda Doctora Who v podaní knižky. Tentokrát je to ale trochu výnimočné, lebo táto epizóda nebola nikdy dotočená, takže kniha za prečítanie určite stojí.

hanpari
24.12.2017

Jistě, z těch mála Doktorů, které jsem četl, bylo toto dobrodružství nejlepší. Dokonce i Adams byl rozeznat. Nejzábavnějším ale zůstává doslov, kde autor novelky, která ničím zvláštním nevyniká, popisuje její zrod, jako by šlo o cosi zásadního - a ne o trochu lepší románek k zábavě a oddechu.
Zkrátka, přečtěte a zapomeňte.

MichalHoráček
01.10.2017

Opět jsem se s Doktorem krásně bavil a strávil několik příjemných hodin.
Škoda že to nebylo ještě zfilmováno, ale kdo ví... třeba se taky jednou dočkáme ;-) Za mě je čtvrtej doktor asi nejlepší, tak správně ujetej.

mcleod
07.08.2017

"Obr. 1. Tato slova jsou vyryta do machonitového podstavce, na němž spočívá Ctihodné a starodávné právo gallifrejské, jeden z Velkých artefaktů Rassilonské éry. Zde je reprodukujeme s laskavým svolením kurátora archivů Panoptikonu na Kapitolu planety Gallifrey. Přeloženo ze staré spisovné gallirejštiny se tu praví zhruba toto: Kdo tu knihu ukradne, tomu ruka upadne." Stačilo si jen přečíst popisek této úvodní přílohy a po nezadržitelném výbuchu smíchu jsem hned věděl, že toto se mi bude líbit. Výborný styl humoru, ze kterého je cítit kouzlo děl Douglase Adamse, napínavý příběh, plný výborných zápletek, charismatické postavy, především samotného střeleného Doktora, kterého snad nikdo nemůže nemít rád. Co dodat? :-)

haaabi
17.07.2017

Přiznám se, že jsem od půlky měla taky trochu problém (přestávalo bavit, pořád jsem si říkala, že už by to konečně mohli vyřešit a být konec), ale ten konec byl naprosto výborný! Takže kdyby měl někdo stejný problém, tak vytrvejte :-) Líbil se mi taky doslov Garetha Robertse, zákulisní pohled byl moc fajn. :-)

anavi2009
08.05.2017

Moje první setkání s Doktorem a musím říct, že jsem se bavila moc :) Občas jsem měla pocit, že čtu Stopařova průvodce a dokonce na něj v textu byly i odkazy. To miluju. Příběh byl svižný, bylo i pár zvratů a Doktor si vždy dokázal vtipně poradit. Musím říct, že na to, že knihu dokončoval, nebo přepisoval, nebo na ní prostě spolupracoval Gareth Roberts ničemu neuškodilo, Adamsův rukopis z toho sálá na sto honů :) Rozhodně moc příjemná oddechovka, která vás s sebou vezme na nečekané výlety plné absurdit, mluvících lodí a policejních budek. Mimochodem Skagrova loď je moje oblíbená postava, kdykoliv se objevila na scéně, bylo postaráno o zábavu, speciálně když jí Doktor upravil obvody :D Za mě super knížka :)

lampernaqui
10.04.2017

Na to, jak mě to ze začátku bavilo a smál jsem se, tak už před polovinou to hrozně zvolnilo a měl jsem co dělat, abych Shadu dočetl. Rád bych kvůli Adamsovi dal více, ale asi by mě to nebavilo ani jako část seriálu.

Percabethka
03.02.2017

Sice jsem to od Douglase čekala něco vtipnějšího, ale stejně to bylo super.

Karča H
11.01.2017

Originální dobrodružství od originálního autora.

LenkaWal
16.11.2016

Škoda, že Shada nebyla nikdy vysílána. Protože je to skvělý příběh skvělého Doktora. Čtvrtý doktor se stal jedním z mých nejoblíbenějších. Miluju tu šálu. :-) a samozřejmě "Jelly Babies"
Jen víc a víc Doktorů. Zatím nejlepší kniha.

zuzak07
09.10.2016

Tak tohle byla parádní jízda, napínavé a zábavné od začátku do konce. Zatím to nejlepší, co u nás od Doctora Who vyšlo. Pro fanoušky seriálu nového i starého doporučuji, protože za takový příběh by se ani noví Doktoři nemuseli stydět!

Kexina
29.09.2016

Série DW knížek v češtině se opět rozrostla o další kousek. Tentokrát nejen jiný autor, ale pro českou verzi i jiné nakladatelství a jiný překladatel. A ... je to znát. Ač si myslím, že knížky, které jsem dosud četla, mají, co se kvality týče, stoupající tendenci, takhle je přeskočila o několik řádů.
Je v ní i přes český překlad stále vidět rukopis Douglase Adamse (ač jeho příběh tvoří vlastně jen jakousi kostru).
Je v ní přesně to, proč doktora nelze nezbožňovat.
Originál sice neznám, ale na rozdíl od předchozích jsem neměla pocit, že jsem překladem ochuzená o část zajímavostí, které kniha skrývá mezi řádky.
Pro nás, kteří jsme ještě neviděli původní díly série je zpočátku děj trochu matoucí a i později se místo Toma Bakera tu a tam zhmotnil před očima (v mém případě) David Tennant nebo Peter Capaldi, ale to příběhu ani knize neubírá.
I když patří mezi rozsáhlejší, rozhodně není nudná. Příběh plyne tak akorát (pravda, jisté "senzační odhalení" bylo zřejmé asi tak o deset stránek dříve, ale kdo ví, třeba to byl záměr) a míst pro nekontrolovatelné výbuchy smíchu jsem našla také dost a dost.

Jan_Moravec
25.08.2016

Už jsem skoro nedoufal, že tu narazím na něco v češtině od Douglase Adamse, co jsem ještě nečetl, tak mě to dost potěšilo. Navíc je to spojení dvou mých oblíbeností. Doctor WHO a Douglas Adams. Prostě doporučuji.

RiverSong
09.08.2016

Fantastické! Všechny knížky o jedenáctém a dvanáctém Doktorovi, které už jsem četla, jsou sice velice hezky napsané, ale Shada mě zcela uchvátila. U některých částí jsem se nekontrolovatelně smála i několik minut a nemohla jsem přestat. Švih a humor se kterým je kniha psaná je až neuvěřitelný. Vždy (i když jsem měla náladu pod K-9 :D) maě dokázala rozesmát a zcela pohltit.

Viděla jsem všechny nové epizody, ale Shada mě docela postrčila k tomu, že jsem začala dost přemýšlet i o zhlédnutí starších epizod a také přečtení Stopařova průvodce, který mě do téhle doby příliš nelákal.

Rozhodně tuhle knihu doporučuji. Sama si budu muset přeorganizovat žebříček oblíbených knih s Doktorem :)

makovec.h
27.07.2016

Lze vůbec Doktora nemilovat? Podle mě nelze. Stejně jako nelze nemilovat jeho příběhy, které jsou nakonci vždy úplně jiné než na začátku.

Jedná se o první knihu o Doktorovi, kterou jsem četla (zatím jsem koukala na seriál). Musím říct, že mě kniha ani trochu nezklamala a celá byla skvělá, poutavá, překvapivá a moooc dobře se čtoucí. Pokud máte rádi Stopařova průvodce, budete mít rádi i tuto knihu, protože Douglas Adams je jedinečný.