Roj hrůzy

Roj hrůzy https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266274/bmid_doctor-who-roj-hruzy-jro-266274.jpg 4 143 29

Doctor Who série

Gabby Nicholsová ukládá právě syna ke spánku, když zaslechne křik své dcery: ,,Mami, mám v pokoji obrovskýho osminožku." Kevin Alperton zase jde do školy, když na něj zaútočí obří komár. A pak se začnou dít nebezpečné věci. Doktorovi dělá zmutovaný hmyz starosti; vesnice je odříznutá od okolního světa pavučinami a hmyz je stále nebezpečnější a hrozivější. Doktor ví, že dokud se mu nepodaří rozšifrovat zvláštní symboly vyryté v prastarém kamenném kruhu a neodhalí tajemství ještě z doby 2. světové války, nikdo z místních obyvatel nebude v bezpečí.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Jota

Doctor Who: The Crawling Terror , 2014

ancamiska
28.09.2016

Super knížka. Do svého děje mě vtáhla hned od začátku. Příběh mi připadá velice propracovaný a zajímavý. Rozhodně doporučuji.

tadivkasknizkou
08.09.2016 5 z 5

Klasika :-)
Při čtení se mi vybaví Capaldiho zlostné obočí a Clařino pohotové chování, skvělý!
Upřímně, mám arachnofobii a při čtení této knížky mi naskočila husí kůže, ale dá se to zvládnout :-D
Nutnost každého Whoviana!

Kexina
30.08.2016 3 z 5

Další ze série doktorských příběhů. Stejně jako předchozí knihy, ani tato příliš nevybočuje z řady, což je škoda. Příběh je zajímavý, čte se snadno a velmi rychle ubíhá. Bohužel, ač je znát určitý pokrok (zejména při srovnání se Závojem smutku) je i nadále velmi zřetelně vidět, jak moc je oblast sci-fi a fantasy pro vydavatele okrajová. Rozhodně by knize prospěla ještě jedna podrobná korektura, a to jak stylistická, tak i gramatická (u některých překlepů jsem dokonce zvažovala, zda vůbec prošla korekturou).
Češtinářský "bonbonek" v podobě věty "Ucítil, jak se mu zastavilo srdce." už putoval do mé sbírky podobných kuriozit. :-)

RiverSong
07.08.2016 5 z 5

Stejně jako předchozí díly, i tenhle se mi velice líbil. Pořád mám sice na prvním místě Závoj smutku, ale Roj hrůzy a Silueta jsou v těsném závěsu. Líbí se mi, že každý díl byl vlastně jiným žánrem (kromě sci-fi byla v zastoupení politika, válka apod.). Když jsem knihu četla, měla jsem dojem, jako kdybych právě sledovala jednu z epizod v televizi. Vážně suprově napsané.

sgjoli
18.06.2016 5 z 5

Další díl ze série Doctor Who, na který jsem se těšila! A ani tentokrát to nezklamalo! Dějově je to nápadité, úžasně napsané, akční, napínavé, temné... prolíná se nám tu budoucnost a minulost, řeší se tu události války (byť okrajově), jak to má samotný seriál někdy ve zvyku... a taky autor vymyslet skvěle záporáka! A pak se Tuckerovi též podařilo výborně vykreslit Doctora a Claru, skoro jako bych je sledovala v rámci nějaké epizody!
Já byla rozhodně spokojená a už teď se těším na další knihu. Jo a opět jde o knihu, u které bych nepohrdla natočením! :-D (I když víme, jak to je s Clarou, že...)

Ricmont
23.05.2016 5 z 5

Pokud nebudeme počítat speciál 11 Doctors, 11 Stories tak se jedná o čtvrtou knihou v Českém překladu a pro ty co sledovali seriál jen na ČT2 další seznámení s Doctorem v podání Petere Capaldiho. A právě tato kniha ukazuje největší rozdíly mezi 11tou a 12tou reinkarnaci Doctora. Už tu není ten veselý mladík ale jeho místo zabral starý muž co už viděl toho hodně a na idioty a hlouposti už nemá náladu.
Samotná kniha je nejtemnější ze všech vydaných a zatím co první (Závoj smutku) byla Fantazii, druhá (Dalecká generace) Politický thriller a třetí (Silueta) detektivka. Tak Roj hrůzy je válečné sci-fi drama. Tato kniha nemusí být pro každého protože že se autor vzdal typického Doctorského humoru a nasadil vážnou tvář a ta právě sedí tomuto Doctorovi nejlíp.

TerkaM
25.04.2016 4 z 5

Za mě byl tenhle díl Doctora Who nejlepší, který jsem četla - a kromě Závoje smutku, na něhož se chystám, jsem četla všechny. Měl v sobě to pravé napětí, strašidelnost... i když abych byla upřímná, mě vyděsit nedokázal. Pro každého fanouška seriálového Doctora Who povinnost. Jednu hvězdičku si nechávám jako rezervu do dalšího dílu, Silueta mi předtím také přišla nejlepší, takže se rozhodně těším, až si přečtu další dobrodružství Doctora Who. (A konečně bych se na něho mohla podívat komplet.)

Mako123123
08.04.2016 5 z 5

Veľmi pútavé, štýl tak ,,doctorovsky,, pritiahnutý za vlasy a napriek tomu velmi dobré. .... je zvláštne teraz čítať o dobrodružstvách s Clarou ked...

Karča H
01.04.2016 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem na seznam fobií získaných díky sledování seriálu Doctor Who musela přidat pavouky a komáry. Velmi mne potěšila zmínka o Alanu M. Turingovi.

Doctor Who

Autorovy knížky