Doctor Who: 11 Doktorů, 11 Příběhů

Doctor Who: 11 Doktorů, 11 Příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244724/mid_doctor-who-11-doktoru-11-pribehu-Hal-244724.jpg 4 169 38

Soubor povídek slavných autorů k 50. výročí vysílání první epizody kultovního seriálu Pán času (Doctor Who) je nabitý překvapivými zápletkami, které se odehrávají na možných i nemožných místech vesmíru, je plný humoru a samozřejmě Doktorů! Každá povídka představuje jednu z inkarnací Pána času. Jednou nás zavede do starověkého Babylonu, podruhé na planetu vytvořenou podle vzoru Las Vegas, jindy na vesmírnou stanici v podobě obřího stromu. Doktor s humorem a lehkostí sobě vlastní řeší různé záhady, například kde se ve vikingské vesnici vzaly elektrické kabely a jak to vlastně bylo se starými severskými bohy, co mění lidi v Nevadské poušti v hromádky černého slizu, kdo přepsal celý vesmír a způsobil, že jsou Dalekové mírumilovní, nebo proč osoby ve zvířecích maskách skupují domy na Zemi za astronomické sumy a kam zmizela Polly. Slavná jména autorů a snad ještě slavnější fenomén v podobě Pána času zaručují skvělou zábavu a napínavé čtení, jež budete jen těžko odkládat.... celý text

Literatura světová , Povídky , Sci-fi

Vydáno: , Jota

Doctor Who: 11 Doctors, 11 stories , 2013

Arven2001
Arven2001
05.07.2017 4 z 5

Některé příběhy byly super, některé mě moc nebavily.

jarynek
jarynek
28.03.2017 4 z 5

Doktora Who jsem nikdy nevidel, ani necetl, takze mi urcite spousta drobnosti odkazujici na specifika jednotlivych doktoru a jeho spolecnic unikla, ale i tak to bylo prijemne cteni. Nejvice jsem se prokousaval prvni povidkou, ale pak se to rozjelo a nektere povidky jsou skutecne vyborne.

lampernaqui
lampernaqui
16.03.2017 3 z 5

Zajímavá sbírka povídek, některé se mi líbily více, některé méně. Hned ta první patří mezi nejslabší, je nutné se přes ni překousat. Bohužel ještě neznám všechny doktory, klasickými díly jsem se teprve začal prokousávat. Je to možná minus pro čtenáře, ale dá se to i bez znalosti všech hlavních postav. Pobavil 10. doktor, ačkoliv měl u sebe Marthu, která nepatří mezi mé oblíbené společníky.

Mako123123
Mako123123
13.01.2017 5 z 5

Hned na začiatku musím uviesť že som videl seriál až od 9. Doktora čiže predchádzajúcich a jeho kompanie som si okrem K9 a Susan, som nepoznal. Eoin to trocha odflákol ale inak dobre, Michael Scott zase prekvapil, kecám doteraz som ho nepoznal ale lúbilo sa mi to, rad sa dozvedám niečo o pôvode postáv. Marcusov príbeh bol velmi dobrý (Vikingovia a Doctor Who to ja môžem :D) + milujem tému Ancient aliens. Philipov bol tiež fajn, a tuším prvý krát som zaznamenal, žeby sa riešilo niečo čo Doktor (zatial) neurobil. Takéto dačo by som uvítal aj v seriáli,  i ked je mi jasné že z hľadiska nepredvídatelnosti mnohých faktorov sa to nedá úplne docieliť. Patrick Ness bol jemne slabší než predchádzajúce, fakt som bol zvedavý ako vyzerajú takí Vitariani na jazyku, žiaľ nikde som sa nedostal k ich podobizni. Ale inak good.  Svadba pani Meadovej bola fajn.  Dobrí Dálekovia Blackmanovej takisto (a to i napriek tomu že tému Dálekov/Dobrých Dálekov nemám rád kedže pre mňa sú už ohraní) Alexova Spóra- dej bol fajn ale nie to množstvo zabíjania nevinných ľudí. Higson a Stvúra Babylonská bola priemerná no najviac sa mi páčilo ako tú chvíľku neprítomnosti deviateho Doktora v 1. časti seriálu, ktorú som videl, využil. Takéto veci mám veľmi rád. Derek a Strašidelný dom- ok, priemer, veľmi som rád že som sa dočítal niečo aj s Marthou, kedže doteraz Jota vydala len dobrodružstvá s Klarou. A Gaiman a jeho jedenástka a moja obľúbená Amy :) Trocha ma mrzí že tam bola len tak krátko (a škoda že bez Roryho) podobne ako u Marthy aj tuná ma mrzí že Jota ešte nevydala dobrodružstvá s niekým iným s hlavných spoločníkov nového seriálu len s Clarou. ....
Suma sumárum: túto knihu som si velmi užil a budem rád ak Jota bude pokračovať v tejto práci (možno by sa hodilo zájsť aj do už spomínanej minulosti ;))

Dinosaur
Dinosaur
08.01.2017 4 z 5

(7/10) Jak už to bývá, záleží na povídce. Většina je průměrná až lehce nadprůměrná, Vypíchl bych zde ty s 3., 4., a 7. Doktorem, přičemž nejlepší je (jak jsem tak trochu čekal), ta poslední od Neila Gaimana.

maja8148
maja8148
01.12.2016 4 z 5

Tý jo myslím, že kdyby se mě někdo dostal do hlavy a tvořil svět z mnou přečtených knih, tak asi umřeme po prvních 5 minutách. Ale teď k celé knize-jeden příběh mě sice opravdu vůbec nebavil, ale jinak jsem je všechny zhltla jedním dechem.

Nejene
Nejene
26.09.2016 5 z 5

Já jsem teda s knihou velmi spokojená. Samozřejmě ale záleží povídka od povídky. Třeba povídka s druhým nebo devátým Doktorem mě moc nenadchly (což je škoda, protože devátého doktora mám moc ráda) Ale Třeba povídky Doktorova velká ruka, Kořeny zla mě opravdu nadchly. Za nejlepší považuji povídku Něco půjčeného.
Jen pro doplnění informací podotknu, že z klasika jsem teprve u dílů s prvním Doktorem. Ale to mi při čtení knihy nevadilo.

jardass
jardass
11.09.2016 4 z 5

Pro fanoušky seriálu Doctor Who je to příjemné zpestření. Jakožto fanoušek dávám tedy 4 hvězdy, jako nefanoušek nedokážu ohodnotit. Příběhy jsou opravdu různorodé a nenarazil jsem na vyloženě slabý kousek.

LenkaWal
LenkaWal
25.08.2016 5 z 5

Tak tady jsem se doktora pěkně namlsala. Perfektní nápad, dát každému doktorovi povídku. Měla jsem možnost vidět i pár klasických dílů, takže můžu říct, že charaktery (aspoň podle mě) sedí. Samozřejmě jako u všech povídkových knih, jsou tu slabší povídky, ale i tak nadprůměr. Doporučuji všem fanouškům.

Kessetra
Kessetra
20.06.2016 5 z 5

Perfektní :) Zpočátku jsem byla trochu skeptická, protože jsem fanda seriálu a nedokázala jsem si představit Doctora na papíře. Ale jen co jsem se pustila do druhého příběhu, už to jelo. Povídky byly vtipné, s dobrým nápadem a hodně mě bavily. Trochu mě v průběhu mrzelo, že neznám charaktery všech doctorů a nemůžu porovnat. O to víc jsem se těšila na poslední povídky nových doctorů. Byly super :)

cori
cori
01.06.2016 4 z 5

Polovina povídek patří mezi špičku. Nejvíc mě zaujala Záhada strašidelného domu, Kopí osudu, Spóra a Stvůra babylónská. Viz mé komentáře u jednotlivých povídek.

Doli
Doli
26.05.2016 5 z 5

Jedním slovem: Bomba !

jesterka.as
jesterka.as
26.05.2016 5 z 5

Jak říkají jiné komentáře a mají pravdu - ten kdo ještě Doctora Who nezná, tak ho tato kniha navnadí na přečtení dalších. Já do teď o Doktorovi neslyšela a koupila jsem tuhle knihu kvůli pár autorům, kteří do ní přispěli a jejichž knihy znám a mám ráda. Jsem ráda, že mě k ní přivedli a rozhodně tohle nebude poslední kniha, kterou si o Doktorovi přečtu. Moc se mi příběhy líbily, nemůžu říct který nejvíc a zmínit jeden, tak uškodím druhému :). Určitě kniha stojí za to si ji přečíst, pokud jste alespoň krapánek fanoušci sci-fi a fantasy, neměla by ve sbírce přečtených knih chybět :).

Mayaku
Mayaku
10.05.2016 5 z 5

Velmi zábavná sbírka - 11 doktorů, 11 příběhů - každý je jiný, ale všechny jsou ve výsledku nesmírně povedené. Zejména Bezejmenné město odkazující na Lovecrafta je naprostá lahůdka, ale ani ostatní povídky kvalitativně nezaostávají :)

Darcy
Darcy
02.05.2016 5 z 5

Úžasné zpracování. Škoda že není přeloženo více knih. Pro mě osobně byl nejlepší příběh devítky. Dotýkal se i seriálu geniálním způsobem, který je pro tento svět typycký.

Percabethka
Percabethka
20.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha

Ricmont
Ricmont
16.01.2016 5 z 5

Dejte 11 nejlepším spisovatelům celosvětový fenomen jako je Doctor Who a vznikne z toho knížka co tu ještě nebyla.
Každý Doctor je jiný a také každý jeho příběh se mění. Nebaví vás dlouhé knížky pro jejich jednotvárnost? Tato má přes 400 stran ale každá stránka je jiná.
Skalní fanoušky kniha pohltí a ty co Doctora ještě odmítají tak ta si kniha získá.
PS: V příběhu Neznámé město je drobný odkaz na sérii Evil Dead.

Karin_w
Karin_w
22.09.2015

zatím jsem četla povídku o 11. Doktorovi která vyšla ve sbírce Neila Gaimana Předběžné varování a teda paráda! Nemůžu se dočkat všech ostatních :-)

Doctor Who

Část díla