Dobyvatelé Říše: letecká bitva - Západní Evropa 1942-45

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující líčení letecké ofenzívy Spojenců za 2. světové války v Evropě, zejména na území Velkoněmecké říše, od roku 1942 až do konce války. Zvláštní pozornost je věnována činnosti britského nočního bombardovacího letectva, amerického denního letectva i německých stíhacích jednotek. Samostatná kapitola je věnována nočním stíhačům, zmínka je i o činnosti německého, téměř sebevražedného komanda „Elbe“. Kniha je obohacena kvalitní fotografickou přílohou s řadou doposud u nás nepublikovaných snímků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150599/big_dobyvatele-rise-letecka-bitva-zapad-COt-150599.jpg 35
Žánr:
Literatura naučná, Historie, Vojenství

Vydáno: , Naše vojsko
Originální název:

Raiders of the Reich 1942-1945


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Dobyvatelé Říše: letecká bitva - Západní Evropa 1942-45

Psaran
08.12.2017

Kniha má dost nekvalitní překlad. Ve značné části knihy jde o výčet náletů a ztracených letadel. Zbytečně se někde zaměřuje na detaily (celá jména všech členů posádky včetně hodností). Je v ní tolik informací, že si člověk zapamatuje jen málo z nich. V knize nebyly skoro žádné souvislosti - např. postoj velení k těžkým ztrátám, úpravy letadel, dostatečně není ani popsán vývoj stíhacích doprovodů a jejich dopad na Luftwafe apod. Zajímavá byla kapitola Rytířkost v oblacích, kde se dopodrobna probrala mise jednoho bombardéru.

losna
20.08.2017

Bohužel jsem ještě neviděl horší úroveň překladu, než je u této knihy. Překladatel se zjevně vůbec neorientuje v letecké terminologii a překládá některé pojmy přímo doslovně, např. wingman je zde přeloženo jako \"křídelník\", podobnými překlady se kniha jen hemží. Na srozumitelnosti knize ani nepřidává, že některé věty jsou přeloženy do češtiny s anglickým slovosledem, či jak to popsat, a nedácají tak moc smysl.
Bohužel, tato kniha nestojí za zakoupení, jsou to zbytečně vyhozené peníze.