Dobytí říše Inků

Dobytí říše Inků https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45481/bmid_dobyti-rise-inku-7WY-45481.jpg 4 21 5

Kniha velmi poutavě a podrobně popisuje Pizarrovo dobytí a rozvrácení incké říše, střet dvou civilizací, ve kterém si hrstka žoldnéřů podmanila rozsáhlou a dobře organizovanou říši Inků. Doplněno mapami, fotografiemi, rodokmeny.

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Odeon

The Conquest of the Incas , 1970

Belanna
11.09.2022 5 z 5

Poutavý pohled do dějin pro milovníky historie.

heavy66
26.07.2022 5 z 5

Platí stejně jako v případě Hernána Cortéze v Mexiku. Pizarro a jeho žoldnéři nevratně zničili unikátní civilizaci a umělecká díla nevyčíslitelné hodnoty. Ukázali ale, co dokáží motivovaní lidé se silnou vizí, vůlí a strategií. Ovšem beze stopy morálky a svědomí!
Knihu mohu doporučit zájemcům o historii conquisty.

brunettlibrary
23.11.2021 4 z 5

Skvělá kniha nabytá informacemi! Je psaná víc vědecky, takže bych ji doporučila spíš lidem, kteří mají rádi historii a chtějí se o dějinách Inků a jejich pádu dozvědět něco víc. Výklad je doplněn obrázkovou přílohou.

vincek1
17.11.2011 5 z 5

Souhlasím s nightlybirdem a štve mě že to napsal dříve než já. Nemám co dodat.

nightlybird
30.11.-0001 5 z 5

Podrobně a čtivě zpracované klíčové období peruánských dějin - období konquisty. 150 španělských žoldnéřů proti padesátitisícové armádě. Víme všichni, jaké to vzalo konce, je ale dobré si oprášit a prohloubit školní sporadické vědomosti - čte se to jako dobrodružný román a vlastně to i dobrodružství bylo - i když Inkové z toho asi dvakrát na větvi nebyli.

Španělsko Inkové dobývání, dobyvatelé

Autorovy knížky