Dobrých 100

Dobrých 100 https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390568/bmid_dobrych-100-ETh-390568.jpg 4 35 9

Ty nejlepší okamžiky posledních sta let naší země v neopakovatelné encyklopedii! Obrazová publikace nabízí na více než 200 stranách výběr událostí, vynálezů, děl, ale i věcí každodenní potřeby, které měly a mnohdy stále mají na Českou republiku pozitivní dopad. Podporují myšlenku, že máme na co být hrdi, a ukazují, že na historii je možné dívat se i z jiného úhlu pohledu. Co rok, to originální barevná dvoustrana mapující jeden významný prvek. Co desetiletí, to obecnější zamyšlení a vystižení „ducha doby“. Kniha, určená nejen pro starší školáky a mládež, by měla být nezbytnou součástí každé rodinné i školní knihovny. Publikace vznikla na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni pod vedením autorky, výtvarnice a pedagožky Renáty Fučíkové.... celý text

charlizee
14.01.2024 5 z 5

Jak Otto Wichterle vyrobil první kontaktní čočky?
Kolikrát byl Jaroslav Heyrovský nominován na Nobelovu cenu, než ji skutečně získal?
A kolik průměrných platů stála Škoda MB v roce svého uvedení na trh?
Spoustu podobných zajímavostí se dozvíte v publikaci Dobrých 100, která vznikla ke stému výročí založení Československa, a která podporuje myšlenku, že máme být jako národ na co hrdí.
Každé desetiletí uvozuje dvoustrana s krátkým zástupným příběhem a shrnutím milníků uvedeného období, následují dvoustrany jednotlivých let, kdy každou z nich zpracoval jiný student Fakulty designu a umění, publikace je proto velmi rozmanitá a pestrá.
Rozhodně se nenechte mýlit, že je to knížka pro děti, protože i dospělým přinese plnohodnotný umělecký a informační zážitek.
Dobrých 100 do každé rodiny!

Vincenzoci
28.05.2023 4 z 5

Hezké a zajímavé ohlédnutí za našimi dějinami, ilustrace jsou pecka! Myslím, že knihu ocení a využijí nejen děti do školy, ale také dospělí třeba k připomenutí si něčeho málo z naší historie.

Mathiola8
06.05.2023 5 z 5

Moc hezké ohlédnutí za našimi dějinami. Kniha mě fakt bavila.

jiri77
14.11.2021 5 z 5

Kniha se stručnými informacemi a plná krásných ilustrací. Kniha je určená spíše pro děti, ale četbu jsem si užil i já, a něco se i dozvěděl.

HYPNOS88
13.01.2019 5 z 5

Naprosto nádherné ilustrace !! Všechna čest mladým tvůrčím lidem.

Magdalena5
04.01.2019 5 z 5

Nádherně zpracovaná kniha, úžasné ilustrace

bookwoman
31.12.2018 5 z 5

Za mě je tato knížka opravdu povedená. Je skvěle zpracovaná, líbí se mi ilustrace a to, jak je napsaná ve zkratce. Zároveň se ale dozvídáme nové informace, která jsem nevěděla. Líbí se mi, že ke každému roku je nějaká zajímavost a to i s krásnými obrázky na dvoustraně. Fajn je taky to, že u každého desetiletí je na dvoustraně popsaná politická situace té doby. I když jsem knížku našla v oddělení knih 12-15 let, myslím si, že by se u tady této knihy zabavil i dospělý. Mě se prostě tato kniha líbila a určitě doporučuji k přečtení.

Babouš
24.11.2018 5 z 5

Kniha je sice propagovaná jako pro děti, ale podle mě se bude líbit i starším generacím jako nostalgická vzpomínka na embéčka, silonky nebo Rolling Stones v Praze. Krásně zpracovaná kniha a perfektní tip na vánoční dárek.

evasamankova
27.10.2018 5 z 5

Velmi hezky zpracované ohlédnutí za tím dobrým v oblasti filmu, divadla, vynálezů, osobností atd., co přineslo uplynulých sto let. Graficky lákavé, každá dvoustrana díky rozmanitosti autorů v jiném stylu. Navíc stručným a jasným textem doplněno o zásadní politické události. Poučné pro děti, hodnověrné připomenutí pro dospělé.