Dobrý den Brno

Dobrý den Brno https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27508/dobry-den-brno-27508.jpg 4 22 8

Memoárová próza navazuje na úspěšnou knihu o padesátých letech Nadějí tu žijem (z roku 2001). Autorka vypráví o životě svém a své rodiny od 60. let dvacátého století, předznamenaných předtuchou svobody, do současnosti. Kniha zachycuje dobu normalizace v Brně, svět nově vznikající české diplomacie v 90. letech i současnost, počátek nového tisíciletí, který je pro autorku dobou plnou naděje.... celý text

Muk
11.09.2020 3 z 5

Pěkné čtení, ráda jsem si zavzpomínala na Brno. Zaujaly mě postřehy a příběhy z literární redakce brněnského rozhlasu.

jprst
20.05.2019 2 z 5

Tak trochu agitka poplatná době vydání.

Ďumbierka
26.12.2018 2 z 5

Knižka bola zaujímavá. Máme tu pohľad na jednu rodinu v priebehu niekoľko rokov.... takto to však znie zaujímavejšie ako to pre mňa samú bolo. Samozrejme spomienky na režim minulý, neboli veľmi šťastné a je tu dôvod si ich o to viac pripomínať. Nevedela som sa však do knihy súvislo začítať a prišlo mi to také veľmi “naodrážkované” . Minimálne išlo o zaujímavú skúsenosť.... a knižná výzva za rok 2018, bola splnená. Toto bola posledná kniha, ktorá mi chýbala.

azertaaz
09.12.2018 3 z 5

Bez čtenářské výzvy bych ani netušila, že nějaká taková kniha existuje. Bylo to zajímavé čtení, jen bych uvítala méně skoků a více souvislého děje.

marwinmh
16.10.2018 3 z 5

Zajímavý náhled do života a osudů jedné české rodiny, na mě chvílemi příliš popisné - spousta jmen, funkcí.

Mruskulka
30.05.2018 4 z 5

Opět musím poděkovat Čtenářské výzvě, že jsem se díky ní dostala k této knize, protože jinak bych si ji určitě namátkou nevybrala. Kniha se četla lehce a byla velmi zajímavá.

zdenaR
07.05.2018 4 z 5

Dobré čtení, knihu jsem četla jsem v rámci čtenářské výzvy 2018 a nebyla jsem zklamaná :-)))

syskas
17.01.2018 4 z 5

Veľmi poučné čítanie o tom, ako sa žilo v komunizme. Treba si to pripomínať, aby sme nezabudli.