Dobrý človek Ježiš a lotor Kristus

Dobrý človek Ježiš a lotor Kristus https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105533/bmid_dobry-clovek-jezis-a-lotor-kristus-g0D-105533.jpg 3 8 3

Ježiš a Kristus, dvojčatá odlišné ako deň a noc. Ježiš, zdravé chlapčisko, prekypuje životom, zatiaľ čo Kristus sa modlí, číta, neskôr robí aj zázraky... a zapisuje všetko, čo Ježiš povie a vykoná, ba občas to aj trošku pozmení. Jeden nechce cirkev ani Písmo, ale anjel, ktorý navštevuje toho druhého mu vraví, že bez cirkvi a Písma vyjde všetko nazmar, lebo ľudstvo na všetko zabudne, vraví mu: Ty si to, čo Ježišovi chýba. Román Dobrák Ježiš a lotor Kristus je kniha o tom, ako vznikajú veľké príbehy.... celý text

Literatura světová , Romány , Náboženství

Vydáno: , Slovart (SK)

The Good Man Jesus and the Scoundrel Christ , 2010

Karcoolka2210
Karcoolka2210
05.03.2018 2 z 5

Nápad je to celkom zaujímavý, ale ináč nič moc ;) AJ

Shardlake
Shardlake
15.01.2017 3 z 5

Kniha má zajímavý obal, tvář P. Ježíše napůl ve světle jako dobro a na půl ve tmě jako zlo.
Příběh samotný je pro mne rozporuplný. Jako křesťan znám Písmo svaté a po přečtení tohoto příběhu mám zvláštní pocity. Při četbě knihy to na mne působilo, že autor při psaní vycházel částečně z Pisma svatého, ale zároveň si příběh upravoval podle svého.
Ježíš v knize vystupuje jako bratr dvojčete – Krista. V Písmu zradí Krista Jidáš, v této knize jeho „dvojče“ Kristus. Jako křesťan mám od příběhu po jeho přečtení vytvořený odstup, říkám si, že autor v knize použil, co se mu hodilo, ale ptám se proč?
S největší pravděpodobností bych knihu nedoporučovala těm čtenářům, kteří nejsou pevní ve víře nebo kteří cestu k Bohu teprve hledají. Asi by je kniha dost rozhodila.

natynka00
natynka00
30.03.2012

Skvělé a ponaučné prostě bomba :P

Philip Pullman
britská, 1946