Umění v krvi

Umění v krvi https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329844/bmid_umeni-v-krvi-9L4-329844.jpg 4 127 39

Londýn, chladný prosinec roku 1888. Sherlocku Holmesovi je 34 let a po katastrofálním vyšetřování případu Jacka Rozparovače se opět uchýlil ke kokainu. Watson nedokáže svého přítele ani utěšit, ani ho vytrhnout z letargie – když tu přijde z Paříže podivně zašifrovaný dopis. Mademoiselle La Victoire, krásná francouzská kabaretní hvězda, píše, že se pohřešuje její nemanželský syn, jehož otcem je anglický šlechtic, a ji samotnou na ulicích Montmartru kdosi napadl. Poté co Holmes s Watsonem po boku vyrazí do Paříže, zjistí, že únos dítěte je pouze špičkou ledovce v mnohem spletitější aféře: v Marseilles byla uloupena nesmírně vzácná antická socha a v továrně na hedvábí v Lancashiru bylo zavražděno několik dětí. Stopy ve všech třech případech vedou k jedinému, nedotknutelnému člověku. Zotaví se Holmes včas, aby nalezl ztraceného chlapce a zarazil další vraždění? Pokud se mu to má podařit, musí se udržet o krok před nebezpečným francouzským soupeřem a vyhnout se intrikám svého bratra Mycrofta.... celý text

Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

Art in the Blood , 2015

K.larki
15.08.2023 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné a navnadilo mě to na další SH:)

Onoff
17.01.2023 2 z 5

Závěrečný twist sice překvapivý, ale jinak zklamání. Když knihu na obálce doporučuje takový uznávaný holmesolog jako Otto Penzler, je to ta nejlepší vizitka a čtenář má pak určitá očekávání. Ta bohužel nebyla naplněna. Základním problémem autorů drtivé většiny sherlockovských pastišů je obecně nedostatečná věrnost kánonu, a to z hlediska zápletky, zažitých vztahů mezi Holmesem a Watsonem a vypravěčského stylu. Vyloženým zlozvykem je pak ahistorismus (křečovité modernizační úpravy hodnotového žebříčku a světonázoru našich hrdinů) a čistě exhibiční zakomponování skutečných Holmesových současníků do příběhu (zde Toulouse-Lautrec). Vůbec by mi nevadilo, pokud by na výše uvedené autoři rezignovali vědomě a místo toho nabídli něco osobitého, nějaký vlastní přínos, svojský otisk, cokoliv. Ani ti reální současníci nejsou na škodu, pokud v ději mají nějaký smysl. Ale nic z toho se zpravidla neděje a dílko Bonnie MacBird není výjimkou, ačkoliv rozhodně nepatří k těm nejhorším příkladům a místy jsem se docela bavil. Pokud však v češtině vyjdou i další díly její holmesovské série, já už po nich určitě nesáhnu.

Kakho-Oto
27.10.2022 3 z 5

Z osmi románů s Holmesem a Watsonem, které jsem četl, mně tento připadá jako nejhorší. Nepřekvapuje mě, že všechny čtyři originální romány od A. C. Doyla jsou lepší , avšak nečekal jsem, že se mi Umění v krvi bude líbit méně než všechny tři výtvory Petra Macka. Dokonce i jeho Hitlerův posel smrti byl o něco lepší než román MacBirdové. Rozuzlení románu mně přišlo přitažené za vlasy a o život Holmese jsem se vůbec nebál, takže lepší hodnocení než tři hvězdičky dát nemohu.

Dela90
03.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Děj se odehrává na sklonku roku 1888, počátkem v Londýně. Sherlockovi Holmesovi je nyní 34 let a je závislý na kokainu. Z jeho závislosti ho dostane podivně zašifrovaný dopis z Paříže. Mademoiselle La Victoire kabaretní zpěvačka píše, že se pohřešuje její nemanželský syn. Syn, jehož otec je anglický hrabě a ona sama byla napadena a dostala varování, aby od toho dala ruce pryč. Sherlock se vydá společně se svým přítelem doktorem Watsonem do Paříže objasnit tuhle záhadu. Jenže zjišťuje, že mimo jiné byla v Marseilles uloupena vzácná socha a v továrně na hedvábí bylo zavražděno několik dětí. Stopy ke všem třem případům, vedou k jedinému člověku. Do toho všeho je ještě na scéně Holmesův vlivný bratr Mycroft. Začíná nebezpečný boj s časem, kdy lidé umírají nebo jsou mučeni. Zachrání celou situaci Sherlock Holmes?

Tohle jsem přesně potřebovala, změna žánru mi prostě sedla. Sherlock Holmes je moje srdcovka. A to se potvrdilo i tady. Byla jsem překvapená, jak se to dobře četlo. Knížka má několik částí a krátkých kapitol. Vše je doplněno citáty, které naprosto sedly. Bavilo mě, jak bylo v knížce popsáno prostředí, to co Sherlock vysvětloval. Miluji jeho dedukci, to jak mu zapadaly jednotlivé puzzle do sebe a on tak vše vyřešil. V jedné chvíli opravdu přituhovalo a rozhodně bych v té době nechtěla žít. Kdy nemáte žádná práva a oni Vás jen tak odsoudí k ranám bičem, smrtelným, doslova. Brrr. Přes to všechno, jsem se do knížky ráda vracela a těšila se, jak se případy vyvinou dál. Konec mě úplně překvapil, vraha jsem tipovala špatně. Hrozně moc jsem si knížku užila a doporučuji všem všema deseti.

“Umění v krvi má sklon nabývat nejpodivuhodnějších podob.”

“Přejel jsem prsty po revolveru v kapse a ucítil jeho uklidňující chlad. Navzdory všem svým instinktům jsme si uvědomil, že touha po dobrodružství i ve mně bezděčně sílí jako horečka.”

Nelíísek
21.04.2022 4 z 5

Ke konci padala stránka za stránkou

sadlo
18.04.2022

Moc jsem si na této detektivce " pochutnala". Skvělé čtení.

missbellatrixx
19.03.2022 5 z 5

Skvělé čtení, napínavé se zajímavým rozuzlením...jak to má být:)

Leaena
02.03.2022 2 z 5

Kniha se četla dobře, myšlenka příběhu byla také dobrá. Mám ráda knihy s větším napětím, ale myslím, že autorka napsala napsala vcelku schopný bříběh, ve kterém snažila udržet tempo se Sirem, ale ten je prostě jen jeden.

orangerose
14.10.2021 5 z 5

Pěkně, napínavá knížka která je plna akce :)

Alvari
06.01.2021 4 z 5

Příběh, který se rozjížděl trošku pomaleji, ale jako celek byl zajímavý a rozhodně neurazil.

Zewotanus
01.01.2021 5 z 5

Moc pěkně jsem si početl. Je to sice jiné než od sira A.C.Doyla, ale jistá podobnost tam je.

DuncanIdaho
06.12.2020 5 z 5

Příjemné čtení. Případ neměl zběsilý spád, ale zase se nijak netáhl. Jen ten závěr mi přišel trochu na efekt, v reálu, nevím, nevím, by se to asi takhle neseběhlo.

renisla
01.11.2020 4 z 5

Ačkoliv místy táhlé, bylo to příjemné čtení. Watson mi přišel trochu více aktivní než bych jej ráda viděla, ale možná ani to není úplně k zahození. Nakonec mne kniha celkem okouzlila.

Bar16
31.08.2020 3 z 5

Začátek byl hodně dlouhý, musela jsem se do čtení nutit a trochu se bojím, že za mojí čtecí krizí stojí právě tahle kniha. Přesto mě bavila, protože zhruba od poloviny děj dostal spád a četla se rychleji a lépe. Nakonec tedy docela fajn kniha, nenadchne ani neurazí.

Tuti
25.02.2020 3 z 5

Musím souhlasit.
Ze začátku jsem se musela do čtení trochu nutit, ale pak to najednou dostalo šmrnc a spád :)
Hodně tomu pomohla, jak sama autorka přiznala, inspirace Sherlocky s Robertem Downey jr. a Benedictem Cumberbatchem. V psaní postav to bylo dost znát a příjemně mě to potěšilo.

Hasko
10.11.2019 3 z 5

Zajímavé až tak od prostředka.

panda30
30.10.2019 5 z 5

Napínavý příběh s nečakným rozuzlením. Myslím, že ani Arthur Conan Doyle by nebyl zklamán. Citová stránka Sherlocka Holmese byla milým zpestření. A opravdu jsem si při čtení představila Benedicta Cumberbatche. :-)

Taralcielle
28.08.2019 5 z 5

Příběh Sherlocka Holmese a doktora Watsona z pera Bonnie MacBird jakoby psal sám Doyle. Příběh mladého Holmese je napínavý, čtivý, místy i velmi překvapivý.

RSR
12.08.2019 3 z 5

Samotný příběh a zápletka byly fajn, napínavé, čtivé. Kdyby hlavními hrdiny nebyl Holmes a Watson ale třeba Mr Black a Dr. White, dala bych možná i 4*.

Jarmila97
11.07.2019 5 z 5

Jedná z mala knih o Holmesovy ktera stala zato.
Nejen že tam bylo hodně napětí ale vše šlo do podrobných popisů takže se kniha velmi dobře četla a neutráceli jsem se v ní ;)

Sherlock Holmes

Autorovy knížky