Dobrodružství Sherlocka Holmese

Tato kniha přináší první nadílku Doylových povídek o slavném detektivovi. Původně vycházely v letech 1891–1892 a my je vydali o 105 let (nebo 26) později do doby zcela jiné, odlišné tempem, morálkou i typem zločinů. Byly však ty staré zlaté časy skutečně tak zlaté? Holmes a Watson o tom vědí své. Pro nás však kouzlo té doby zůstává nezměněno. Nuže, vzhůru do zamlžených ulic, na kvetoucí vřesoviště. Pojďme, pojďme již. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12731/dobrodruzstvi-sherlocka-holmese-12731.jpg 4.7327

Příběhy Sherlocka Holmese (3.)

The Adventures of Sherlock Holmes (1892)

Literatura světová, Detektivky, Povídky
Vydáno:, Jota

Výborné případy nepřekonatelného Sherlocka Holmese a jeho přítele doktora Watsona. Všechny jsou skvělé, některé méně známé, jiné více. Ani nedokážu říct, která povídka je nejlepší, protože žádná z nich nepostrádá tu správnou atmosféru a napětí. Nezbývá tedy než hodnotit plným počtem ;-).

Pavelpi
16.12.2018

Sherlock Holmes jeden z nejlepších světových detektivů,který reprezentuje detektivní žánr ve dvojici s doktorem Watsonem.Myslím,že příběhy jsou sice staré,ale dosud nepřekonané a že se budou číst i dále.

SilvieSisinka
12.11.2018

Geniální Sherlock Holmes. Nikdy mě neomrzí. Jak všechno dokáže vypátrat. On je můj první detektiv kterého jsem četla.

dancadragneel
01.09.2018

Většina povídek mě velmi překvapilo a musím říct, že rozhodně nelituji toho, že jsem si na dílo nechala nějaký čas. Jediná povídka, která mě moc nenadchnula byla ta poslední o chůvě, ale jinak jsem byla velmi spokojená.

heliiinka
26.06.2018

Neuvěřitelně odpočinkové čtení. Bylo to, jako bych byla přímo uprostřed černých historek. Povídky jsou skvěle vyprávěné a se všemi detaily, takže čtenář může průběžně vymýšlet a upravovat své zločinecké teorie.

Nunynka
23.01.2018

Příjemná oddychovka. Mám moc ráda klasické britské autory detektivek a vždy se u nich odreaguji.

Gustik5
10.11.2017

Jak prosté... A přitom geniální. Obě adjektiva jdou v těchto povídkách bok po boku, stejně jako jistý detektiv a jeho jediný přítel s lékařskou praxí... Tohle prostě nezestárne. Naopak. Uplynulá léta Doylovu dílu jen přidávají na síle atmosféry a jen podtrhují brilantnost Sherlockových dobrodružství...

StephenKingje
24.10.2017

První povídky které vyšli o Sherlocku Holmesovi.Až na pár vyjímek byly příběhy skvělé. Nejvíc se mi líbily Modrá karbunkule,Spolek rýšavců a Strakatý pás.Dobrodružství Sherlocka Holmese je pro mě klenot,protože to byla má první vážná literatura.

rarášek
06.09.2017

Další kniha o dobrodružstvích Sherlocka Holmese a dr. Johna Watsona, která mě ještě víc nadchla pro přečtení dalších příběhů. Objevuji tu nádheru detektivních příběhů, to přemýšlení nad tím, kdo to byl nebo jak to bylo, nadšení z toho, že jsem na to přišla a pak detailní vysvětlení od Sherlocka. Už se těším, až se pustím do další knihy. :)

Jůšo
28.07.2017

Jsem překvapená, ale velmi mile! Do Sherlocka jsem se pustila čistě náhodou, protože nic jiného, co by mě zaujalo, nebylo zrovna po ruce. Všechny povídky byly čtivé a Holmes i Watson jsou neuvěřitelně sympatické postavy. Sherlockův důvtip a neustálá energie se mi opravdu líbily a vždycky jsem se těšila, až se večer zachumlám do peřiny a přečtu si dalších pár případů.

ziriant
08.03.2017

Toto dílo na mě v Levných knihách doslova čekalo a očividně přišlo v tu nejvhodnější dobu, zrovna když jsem byla při chuti ještě po doznívání ze čtení Simmonsovy knihy Páté srdce. Vše do sebe zapadlo. A čtení jsem si opravdu užila. Brzy se jistě vrátím pro další příběhy ze světa Sherlocka Holmese.

Jury
08.02.2017

Byli to celkem v klidu historky ;) nejlepsi byla s Irene

Tumbik
28.11.2016

Neustále mě nepřestává fascinovat Doylova fantazie... Absolutně skvělé :)

morava
04.11.2016

Tak tyto povidky rozhodne nemely chybu. Sherlock Holmes a jeho pritel doktor Watson jsou super dvojka a hrozne mne bavilo to, jak detektiv Sherlock Holmes sleduje malickosti, diky kterym vyresi sve pripady .Za mne urcite velke doporuceni a nashledanou pane Holmesi , urcite se k Vam jeste nekdy vratim :-)

natalie0385
22.08.2016

Jako milovnice detektivek jsem ocenila návrat ke klasice. Holmesovy dedukce a záhady jsou velice čtivé a zábavné. Narozdíl od většiny novodobých detektivek dokážou tyto příběhy čtenáře upoutat i bez sadistických mučení a vražd.

Lessana
02.05.2016

Úžasne nápadité zápletky detektívnych poviedok v hlavnej úlohe s Holmesom a Watsonom. A jedna lepšia ako druhá. Krásne čítanie!

Ladys
18.04.2014

Díky mojí spolužačce ze školy! Díky jí za Sherlocka. Některé povídky si pamatuju dodnes. Skandál v Čechách, Spolek ryšavců a Strakatý pás.

Finskej
16.02.2014

Poměrně solidní antologie některých kanonických povídek o SH. Pokud si ovšem slavného detektiva zamilujete, je už pak jedinou správnou volbou pětisvazkové vydání celého kánonu "Příběhy Sherlocka Holmese" (Příběhy Sherlocka Holmese / Vzpomínky na Sherlocka Holmese / Návrat Sherlocka Holmese / Údolí strachu / Poslední poklona Sherlocka Holmese) v překladu Jana Zábrany a dalších překladatelů pod jeho vedením.

MahulenaK
23.09.2013

SH je prostě nejvíc...

PanKérka
07.07.2013

Nejdřív jsem si myslela, že mě to jako straší knížka nebude bavit. Ale opak je pravdou. Je to naprosto úžasná kniha, která mě uchvátila Holmesovými postupy a dedukcemi.

Skjaninka
09.06.2013

Kto by nepoznal Sherlocka Holmesa? Dokonalý Arthur Conan Doyle, ktorého musí poznať každý milovník detektívnych príbehov.

vipera
08.06.2013

Tak tomuhle říkám opravdu klasické dílo. Brilantní počtení.

honajz
13.03.2013

Ne všechny povídky mne upoutaly, ne všechny mají stejnou kvalitu. Některé se snaží být humorné, jiné jsou melodramatické, jinde se využívá exotických dobrodružných prvků, ale asi nejvíc mne zaujaly ty s mírně hororovým nádechem, kde Doyle nejlépe zužitkovává svůj smysl pro detail, popis a stavbu napětí.

Eseter
03.10.2012

Detektivky mě nikdy moc nezajímaly. Na Sherlocka Holmese mě nalákal britský seriál Sherlock. Zkusila jsem tuhle knížku a byla mile překvapená. Je velmi čtivá a příběhy jsou napínavé. Zjistila jsem, že co se týče charakterů hlavní dvojice, tvůrci seriálu se drží velmi pevně předlohy, takže jsem neměla problém si Sherlocka Holmese hned oblíbit. Dedukční metoda je opravdu nápaditá věc, která SH odlišuje od ostatních poněkud nudných detektivů. Tento díl se mi moc líbil a těším se na další.

Temeraire
30.05.2011

Nejluxusnější zábava do deštivých dnů...

Jíťa

Sbírka prvních případů SH je...jak jinak...perfektní. Pro nováčka nejkvalitnější příběhy, pro znalce ty nejznámější. Best: Skandál v Čechách a Strakatý pás.