Zimní slavnost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nová říše se chystá oslavit vítězství nad Lidovým hnutím v den, jenž by neměl být nikdy zapomenut. Ve svátek Zimní slavnosti budou nejen popraveni dva významní zrádci (Degan Gaunt a Arista, čarodějka z Melengaru), ale uskuteční se rovněž svatba císařovny Modiny. Ovšem tajní vládci ve své samolibosti nepočítají s odhodláním Royce a Hadriana, jimž se konečně podařilo nalézt Dědice Novronova a netouží po ničem jiném, než zničit jejich pečlivě připravované plány. Zimní slavnost je pátou knihou šestidílné série, která se snaží vyhnout současným trendům v žánru fantasy, jež tíhnou ke zdlouhavým a temným vyprávěním. Představuje návrat ke kořenům v podobě čirého dobrodružství, jež se odehrává ve věrohodném, ovšem nikterak přespříliš složitém světě. Jde o výtažek z nejlepších prvků tradiční fantasy – má báječné hrdiny, napínavou zápletku, humor i patřičný spád a potěší tak čtenáře jakéhokoli věku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248153/big_zimni-slavnost-JWs-248153.jpg 4.549
Série:

Dobrodružství Riyria 5.


Žánr:
Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo
Originální název:

Wintertide, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Zimní slavnost

luculi
09. února

V této knize se hrálo hodně na intriky a popostrkování postav na 'šachovnici'. Šlo spíše o rozehrání děje na několika místech, aby se příběh připravil na poslední knihu. Chvílemi už to bylo trochu zamotané, ale stejně jsem byla překvapená, jak se to nakonec celé sešlo.

Turlogh
13.10.2018

Pátý díl cyklu Sullivana, opět naprostá pecka, vynikající fantasy, plné dobrodružství, které lze jedině vřele doporučit k přečtení! Od takových knih se prostě čtenář nemůže odtrhnout, dokud je nedočte! Vivat Sullivan! Howgh.


Halka2
07.11.2017

Tento díl je snad nejlepší , plný napětí, dobrodružství s nečekaným závěrem, který zapříčiní dychtivé očekávání dalšího dílu. Mám nového oblíbeného autora.

Weezing
26.01.2016

Možná nejlepší díl série. Přišel mi trochu temnější než předchozí. Jen se mi moc nelíbil ten "druhý konec", to tam vyloženě vypadalo navíc. Plus za hezkou obálku.

Terva
12.01.2016

Hudba byla krásná a zvláštně vtíravá. Melodie plnila Velkou síň a dokonale doplňovala záři krbů a svící. Když zapadlo slunce, změnila se okna v černá zrcadla a nálada v síni se stala jaksi důvěrnější............Michael J. Sullivan se opět vrací k sérii Dobrodružství Riyria a k dvojici šikovných zlodějíčků, kteří to již dotáhly až ke královskému dvoru. Hadrian Blackwater a Royce Melbourne pokračují v pomoci nastolení pořádku v jejich zemi. Jak je vidět z úvodu mého komentáře, příběh dostal větší nádech romantiky, ale přitom zůstala stejná škála postav, které nás doprovází již pátou knihou. Chtěl jsem dát jen tři hvězdy, ale krutý a krvavý konec tohoto příběhu mě nadchnul a již teď jsem nedočkav dalšího, šestého dobrodružství. Doufám, že pan spisovatel u této závěrečné formy vyprávění zůstane delší dobu. Malá ochutnávka: Jak dlouho bude trvat jednomu potkanovi, než mě sní? Jak dlouho přitom zůstanu při vědomí? Spokojí se s ohlodáváním nohy, nebo přejde k měkčímu masu, jakmile zjistí, že se nebráním. Budu ještě naživu, až mi vykousne oči?................ Je velmi zajímavé, že já mám na titulní straně napsáno "Dobrodružství Ryirya", ale hned po otočení listu je seznam knih, které byly vydány a jsou označeny jako "Dobrodružství Riyria - tak, kde je zakopán pes?