Královské spiknutí

Královské spiknutí https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79691/bmid_kralovske-spiknuti-XoJ-79691.jpg 4 146 20

Dobrodružství Riyria série

Zabili krále a pokusili se svalit vinu na dva muže. Ale špatně si je vybrali. Royce Melborn, zkušený zloděj, a jeho žoldácký přítel Hadrian Blackwater si žijí vcelku spokojeným životem a čas od času vyřizují finančně výhodné úkoly pro věčně konspirující šlechtu, ovšem jen do té doby, než se stanou nic netušícími obětními beránky ve spiknutí za účelem zavraždění krále. Jako odsouzenci na smrt mají jen jednu šanci na únik, a tak začíná jejich příběh plný zrady a dobrodružství, soubojů a magie, mýtů a legend.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Crown Conspiracy , 2008

Puddle
22.01.2024 5 z 5

Fantastická kniha. Mokrý sen všech fandů silných příběhových RPGček se zloději a náhodnými hrdiny (fandové Gothicu se najdou). Těch 240 stran je totálně našlapaných a není v nich ani slovo navíc, přesto skýtají fascinující zápletku, hrdiny, kterým budete držet palce (někdo psal, že nejsou dostatečně prokresleni, ale oponoval bych, že k prokreslení dochází postupně a dodává jim to na tajemnosti) i dechberoucí popisy. A je to tak trochu i pocta některým klasickým RPGčko-pohádkovým situacím (princezna ve věži, padající schody, útěky z kobek). Překlad je famózní. Opravdu mě napadají jen superlativy. Za mě Jedno z největších překvapení posledních 12 měsíců.

knihomolka_68
02.11.2023 3 z 5

Zrovna nadšená jsem z toho nebyla, ale další díly jsou prý lepší, tak tomu ještě dávám šanci.

Přišlo mi to takové trochu neohrabaně napsané, často zdlouhavé, jednání postav nelogické, zkratkovité, a poněkud neschopné (i u těch, kteří by měli být schopní velice).

Miruneček
16.09.2022

Možná nebudete souhlasit, ale pro mě tuctový příběh.

špulo
05.02.2022 3 z 5

Prirovnám moje pocity z tejto knihy k sledovaniu hokejového zápasu.
Hneď v úvode sa ukazuje, že naši hokejisti sú na tom dobre. Máme dve veľké hviezdy, vďaka ktorým zápas musíme vyhrať. V prvej tretine nám súper pár krát ohrozil bránu, ale naša obrana to ustála. Hru prevzali do rúk naši dvaja hlavní útočníci a presunuli ju na súperovu polovicu. Stav zatiaľ bezgólový. V druhej tretine prevzali iniciatívu ďalší členovia tímu. Sú to síce začiatočníci, ale do hry vniesli nové prvky a zatienili aj skúsenejších hráčov. Naše hviezdy sa jaksi stiahli do úzadia. Gól opäť nepadol. Tretia tretina začala bez náboja. Akoby sa nikomu nechcelo. Obaja tréneri si berú oddychový čas, premiešavajú zostavy, vysvetľujú taktiku. Hvizd rozhodcu ukončuje túto trochu nudnú časť a naši sa s vervou opierajú do finále. Začiatočníci opäť ukazujú, že treba s nimi rátať. Súper skúša power play, obrana je však pripravená. Záver patrí našim hviezdam a je taaaaam! Konečne! Ibaže, došiel čas. Gól padol po záverečných sirénach. Zápas končí 0:0. Bol to pekný hokej, ale niet dôvodu ísť na pivo s kamošmi oslavovať. Potenciál však naši hokejisti majú a prídeme im fandiť aj v ďalšom kole...

Andi
14.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, vydání krásně voní. Postavy jsou ne úplně propracované, i příběh má mezery, je tam pár nepravděpodobných momentů, ale jako celek je to pěkný příběh se zajímavým dějem. Do dalších dílů se nechystám.

Finn69
10.02.2019 3 z 5

Po přečtení prvního dílu mám tak trošku pocit, že jsem zase jednou naletěl na vysoké hodnocení a pustil se do silně nadhodnocené fantasy ságy se spoustou dílů. Ne, že by to bylo vyloženě špatné, ale není tam jediná živá postava, všechno je to neosobní jako reportáž na CNN. A to je potom nuda, alespoň pro mě. Zkusím ještě druhý díl, třeba se to nějak zajímavě rozvine, potenciál tu je.
Zatím bych ale zájemcům namísto téhle série doporučil raději třeba Lži Lockeho Lamory nebo cokoliv od Joe Abercrombieho.

Turlogh
11.09.2018 5 z 5

Výborně napsané klasické fantasy, jemuž nechybí vůbec nic. Dva hrdinové, jeden šermíř a válečník, Hadrián Blackwatter a druhý špeh a zloděj, Royce Melborn, oba s tajemnou minulostí. Krásná princezna, která je v ohrožení a její bratr princ a téměř král, kterému vrahové a pochybná církev, toužící po moci, ukládají o život. Naštěstí má princ dva zkušené ochránce, oba výše zmíněné hrdiny. Přepady, potyčky, pasti, tajemství a dobrodružství, vskutku nic z tohoto správného fantasy koření neschází v tomto povedeném fantasy příběhu. A ke všemu má tento skvělý příběh ještě další pokračování! Tak tedy, vzhůru do čtení! Za mě plných pět hvězd!

Kakiko
12.03.2018 2 z 5

Kniha mě zklamala, je napsaná jednoduše, postavy nejsou dobře vykreslené, neoblíbila jsem si bohužel ani jednu, což je asi to nejhorší, s čím se v knize mohu setkat - s nijakými charaktery. Je mi jedno, že kniha postrádá originalitu, je inspirována několika již vydanými díly, pokud autor umí psát a zahrne do příběhu dobré postavy, které v čtenáři vzbuzují empatii, je radost takovou knihu číst. S lítostí musím říct, že Královské spiknutí toto postrádá.

jarin58
13.09.2017 4 z 5

Sice nejsem fanouškem fantasy,ale za mně dobrý.

Halka2
31.08.2017 4 z 5

Takové klasické fantasy je radost číst. Kradla jsem každou volnou chvilku abych se mohla vrátit ke "Královskému spiknutí". Už se těším na další díl. Doporučuji.

evickakyticka
10.06.2017 4 z 5

Kniha se zpočátku tvářila jako nějaký (obyčejný) historický román, ale nakonec se objevily i nějaké ty fantasy postavy. Rozhodně jsem se nenudila, dobře jsem si početla. A pokud se nemýlím, příběh teprve začíná. Občas se mi zdá, že tlustějším knihám by slušelo rozdělit na dvě samostatné knihy, tady jsem spíš toužila, aby kniha měla více stran a dva díly se spojily v jednu. Jsem zvědavá na další díl.

ŠárkaK
24.05.2017 4 z 5

Všech pět dílů co zatím vyšlo jsem přečetla jedním dechem. Opravdu úžasné, velmi čtivé, napínavé, měla jsem problém se od čtení odtrhnout. Jen pořád nevím jak to dopadne, snad se dočkám i šestého dílu. Je to problém všech mých oblíbených zahraničních autorů (Darynda Jonesová, L.K.Hamiltonová,K.Harrisonová...), neustále čekat, jestli vůbec vyjde překlad dalších dílů :-(

Ashen-Shugar
26.02.2016 4 z 5

Trochu mně to připadalo jako kniha pro mladší, protože je to trošku jednodušší, ale nakonec jsem se stejně skvěle bavil.

Weezing
15.01.2016 4 z 5

Příběh má velmi rychlé tempo, takže se není moc čas nikde nudit. Svět vypadá zajímavě, ale zatím z něj byla v knize popsána jen malá část. Na nějaký propracovaný vývoj postav se nehraje, což se asi dá od 200 stránkové knihy očekávat, ale co mě překvapilo, že nebyla v zásadě vůbec popsána minulost hlavních hrdinů. Asi si to autor schovává na pokračování.

LilianaFalcon
20.12.2015 3 z 5

Je to na cestě mezi young adult a dobrodružstvím šmrncnutým fantasy. Ten kdo by čekal young adult, byl by zklamán a kdo to dobrodružné fantasy, byl by zklamán ještě víc ;-)
Děj byl hezky provázaný se spoustou vodítek a z nich vyplývajících otázek. Na můj vkus si princ na nově vzniklou situaci zvykl až moc rychle, ale na druhou stranu by to knihu pak zbytečně natáhlo, jen aby z něj byl časem dobrý král...
Chvílemi to bylo hezky chytře vtipné ;-) Zelení a modří koně, ženy držené jako poklady.. ale nejvíc mě dostaly obavy o to, co se po 900 letech změnilo, když takhle zmrvili jazyk :-D vždyť opak tvrdé práce přece musí být logicky měkká práce :-D
PS:Trudoš má s tím Hraničářovým učněm pro dospělé pravdu... no možná ne pro úplně dospělé, ale rozhodně starší ;-)

trudoš
25.08.2015 3 z 5

Přestože začátek sliboval kombinaci románů Lži Lockeho Lamory a Koniáš: Vlk samotář, přibližně po šedesáti stranách se proměnil v Hraničářova učně pro dospělé, což kvality knihy nijak nesnižuje, ovšem můj šálek to není. Jednoduché dialogy podtrhují nijak mistrně zvládnuté charaktery účinkujících hrdinů. Co oceňuji je zápletka, která příjemně vybočuje ze standardních fantasy motivů, přestože nakonec sklouzne do zaběhnutých klišé.

Terva
19.04.2015 4 z 5

Před pěti lety u nás vyšlo trio příběhů z pera Michaela J. Sullivana ze série Dobrodružství Riyria.
Tenkrát byly slíbeny další tři příběhy.
Dlouhých pět let na ně čtenář musel čekat.
Až na sklonku roku 2014 vyšla další, v pořadí čtvrtá kniha.
A protože jsem si musel osvěžit paměť, začal jsem příběhy číst od počátku.
První příběh byl velmi povedený.

Paigik
08.12.2013 5 z 5

Začala jsem číst jako první Avemparthu a tak tohle pak bylo zajímavé rozuzlení, toho co mi v 2. díle chybělo. Začátek byl pomalejší a chvíli trvalo, než se to rozpohybovalo, ale stojí to za to. Zajímavý příběh :)

Hanyuu-hime
05.07.2013 4 z 5

Má to trochu pomalejší začátek, ale když tomu dáte šanci, nebudete litovat. Je to totiž poměrně nenáročná klasická fantasy s moc vyvedenými popisy, svižná a napínavá.
Charaktery jsou sice dost obyčejné a nic moc nového na nich neuvidíme, i přesto si mě zlodějská dvojice neskutečně získala a já si je moc oblíbila. Celá skupinka hlavních hrdinů, doplněna ještě o královskou krev a trdlo, které vidělo ženu jen na obrázku, zvládne navíc místy dobře pobavit a myslím, že každý si mezi nimi najde takový charakter, který je mu sympatický.
Neoriginalitu postav dost dobře vyvažuje celková promyšlenost Sullivanova díla. Nikde se nebudete chytat za hlavu kvůli dírám v logice, vše totiž dává smysl a hlavně, i ta sebemenší událost v příběhu tam není jen tak.
Neustále se něco děje. Může to znít nadneseně, ale je to opravdu tak. Od jednoho problému se dostáváme k druhému, akce střídá další. Autor sype jeden nápad za druhým a kniha tak postupně graduje.
Nestane se, že by snad někde ztrácela šťávu, protože vše je brilantně vymyšleno. Děj netrpí žádnými postradatelnými, zbytečně natahovanými pasážemi, získáváme tak příjemných 244 stran zajímavého čtení, které dokáží zabavit i na jeden celý den, s přestávkami, pokud nemáte zrovna nic na práci. Pravda je totiž taková, že když opravdu nic nemusíte, jen těžko se od toho odchází.

Stexer
07.04.2013 5 z 5

Prva kniha 6-dielnej serie je trocha slabsia ako ostatne. Dej sa velmi rozbehne. Ak mate radi necakane zvraty, tajomstva nad ktorymi sa da len rozmyslat, velmi dobre opisane boje, obcas aj smutne udalosti alebo tajne motivy, no predovsetkym dvoch obavanych hrdinov, tak urcite nevahajte, oplati sa to precitat. Pre mna tato seria patri medzi TOP pribehy ktore som cital a to uz ich kam za sebou par stoviek :)

mýty a legendy magie odsouzení nevinného fantasy hrdinská fantasy

Michael J. Sullivan
americká, 1961