Dobrodružství milovníka knih

Dobrodružství milovníka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228827/bmid_dobrodruzstvi-milovnika-knih-228827.jpg 4 219 72

Peter Byerly vlastně ani nevěděl, jak se dostal právě do tohoto antikvariátu. Před devíti měsíci jím otřásla smrt jeho milované manželky Amandy, přestěhoval se ze Severní Karolíny na anglický venkov a doufal, že se tu znovu vrátí ke svému koníčku - sbírání a restaurování vzácných tisků. Když však otevře svazek z 18. století o shakespearovských podvrzích, vypadne z něj - Amandin portrét! Přestože akvarel očividně pochází z viktoriánských časů, podobnost je tak neuvěřitelná, že Petera posedne myšlenka přijít záhadě na kloub. Pátrá po stopách obrazu v historii a nakonec objevuje knihu, která by mohla s jednoznačnou platností říci, zda Shakespeare opravdu byl autorem svých her. Brilantní román o lásce a vzácných knihách tak prozkoumává i jednu z nejdráždivějších literárních záhad všech dob.... celý text

Lena91
18.09.2017 5 z 5

Milovníkovi knih prostě musím dát 5* za rafinovaně promyšlený děj poodkrývající tajemství celého příběhu a hlavně "Pandosta". Láska ke knihám, tajemství původu vzácných tisků, vražda a další zápletky se v knize odhalují čtenářům ze stránky na stránku prolínáním tří časových pásem, které ačkoliv může být matoucí, je prostě geniální.

Ennie
01.08.2017 4 z 5

Myslím, že kniha zaujme hlavně čtenáře, kteří mají bližší vztah k procesu tvorby knih. Jako člověka, který má vztah ke knihám i z tohohle úhlu pohledu, mě kniha vážně bavila. A jsou tu i další prvky, které mě lákají v příbězích - honba za "pokladem", odhalování tajemství a v neposlední řadě dumání nad vrahem. Kniha (bohužel) nabízí i pár stránek, při kterých člověku je smutno a citlivější lidé si i pobrečí :).

Anie94
23.05.2017 3 z 5

Nevím. Styl ani písmo a ani příběh mě moc nezaujal. Nepomohlo tomu ani neudtálé dtřídání dob.....

Jossie
29.07.2016 3 z 5

Nenadchlo mě to ani neurazilo, pravda je, že přitažlivost hlavního hrdiny je mi záhadou, asi musel být výjimečně krásný, jinak si to neumím vysvětlit. Přeskakování z postavy na postavu bylo dost matoucí a časem jsem se přestala trápit tím, kdo Pandosta vlastnil a co s ním udělal. Popisy restaurování knih a odhalování padělků byly sice zajímavé, ale nakonec jich bylo už trochu moc.

Týnka31
22.07.2016 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, která vás naprosto strhne a nenechá v klidu :) Velmi zajímavé je i prolínání se časových os. Doporučuji všem co mají rádi záhady a knihy!

Skřítek77
19.07.2016 4 z 5

Je to napínavé, zamilované a hodně přitažené za vlasy. Pro mě trochu jako Dan Brown - bavilo mě to číst, ale spíš jako pohádku pro dospělé, než realistický příběh.

Makropulos
27.06.2016 4 z 5

Mám z té knihy velmi dobrý pocit. Je to příběh, ve kterém najdete lásku, napětí, vzácné tisky, historická literární fakta i dohady, informace o restaurování knih i o jejich padělatelství a nezvyklého hlavního hrdinu, který trpí sociální poruchou a je uzavřen ve světě knih, dokud nepotká svou životní lásku. Přestože děj běží ve třech časových rovinách, nebo možná právě proto, udržuje čtenářovu pozornost a nutí ho přemýšlet, jak to vlastně spolu souvisí. Pro Ty, kdo chtějí kromě dobrého příběhu nahlédnout i do světa antikvářů, knihovníků a restaurátorů knih, je to vážně dobré čtení.

kumibo
22.05.2016 5 z 5

Začátek mě sice moc nenadchl, ale zbytek knihy tak na 10 hvězdiček. Propracovanost knihy byla naprosto skvělá. Vývojové linie knihy nebyly moc složité, tak aby se to pletlo. Rozhodně stojí za přečtení.

Safienka
09.04.2016 3 z 5

Asi jsem od knihy čekala víc... Bohužel ta minulost se mi poněkud motala, ale jinak jsem v příběhu našla spoustu zajímavých momentu, jako například pocit nirvany v samotě mezi knížkami :)) nebo renovace staré knihy, krásná láska mezi hlavními postavami.. Spoustu bych vynechala, do půlky knihy se to četlo vlažně a pak se to najednou strhlo a řinulo se to až do konce..

Dáduše
11.03.2016 5 z 5

Všichni jsme tu milovníky knih a tak jsem díky názvu knížku popadla....a nezklamala! Ráda jsem se dozvěděla nové informace o literatuře, které mne autor nutil ověřovat:))

jakafe
27.12.2015 1 z 5

Moc jsem se na tuto knihu těšila z doporučení na youtube, ale úměrně s počtem uběhlých kapitol jsem byla víc a víc zklamaná, ani jsem ji nedočetla. Jak píší někteří níže, i na mě to působilo nevěrohodně, a ta linie "harlequinky pro knihomoly" to zabila úplně. Ani mnou oblíbené střídání časových rovin mi zde vůbec nesedlo. Škoda. V pořadníku mám hromadu jiných knih, tak se nebudu trápit násilným čtením této.

ivusse
20.12.2015 4 z 5

Mně se knížka líbila a mile mě překvapila navzdory prvotním obavám - zejména po přečtení zdejšího hodnocení. Líbilo se mi prolínání tří období i lehce napínavá zápletka, která mě nutila číst dál, abych se dozvěděla kdo a jak... Jako malé mínus pro mě bylo pár jmen v historii, kdy ne vždy jsem jasně věděla, k jaké postavě patří. Bezva kniha pro milovníky knih :-)

1v8na
12.11.2015 2 z 5

Kniha je psaná ve třech rovinách - v rámci historie, kde se odvíjí příběh knihy Pandosto, v rámci toho, kdy se Peter poznal s Amandou a pak také v přítomnosti. Ze začátku se mi kniha velmi líbila a bavila mě, měla spád, slibovala slibný děj, napětí i dobrodružství. Nicméně, jakmile jsem se dostala so fáze, kdy se začalo řešit samotné autorství Shakespeara a příběh samotné knihy, tak jsem se v příběhu začala ztrácet a začal mě trochu nudit. Tím pádem po přečtených 180 stránek jsem knihu odložila s výsledkem, že si ji přečtu později.

bookcase
15.10.2015 4 z 5

Čtivé, líbilo se mi střídání časových rovin.

Elis145
23.09.2015 5 z 5

Kniha mě opravdu nadchla.
Příjemně romantický a napínavý příběh, který mě opravdu vtáhl do čtení. Přečetla jsem milovníka prakticky jedním dechem.
Opravdu doporučuji a hodlám přečíst od autora i novou knihu První dojmy.

DominikaFuch
12.07.2015 4 z 5

Hrozně se mi líbila. četla jsem ji když jsem byla mladší, a tak jsem trochu plavala ve všech těch jménech, ale i přesto se mi ohromně líbila a všem doporučuji!

La Fiera
08.07.2015 4 z 5

Pro mě překvapivé počtení.

Do poloviny příjemná oddechovka, troška romantiky a záhad z Viktoriánské Anglie s vývojem do současnosti. V druhé části tak trošku dobrodružství ve stylu Indiana Jonese ve světě knih. Kdy šlo v pátrání po odpovědích už doslova o život.

DariDerek
06.05.2015 5 z 5

Tohle pro mne byla jednoznačně výborná kniha! recenze v záložkách.

LejcaS
18.04.2015 3 z 5

Když jsem začínala číst tuto knihu, byla jsem nadšená. Pak jsem v průběhu čtení narazila na spousty hodnocení k tomuto románu. Jak kladné ohlasy,tak záporné. Z toho pár, které byly velmi nelichotivé. Tenkrát mě to docela dost naštvalo a řekla jsem si, že už kvůli těm ,,hnidopichům“, kteří na ničem nenechají nit suchou musím autora podpořit a napsat nějaké pěkné pochvalné hodnocení …. Bohužel, jak jsem se dostala do půlky příběhu, tak jsem jim v mnohém musela dát za pravdu a ke konci knihy už jsem hlavního hrdinu přímo nesnášela, nemohla jsem už dál vystát jeho asociální, ubrečenou, dětsky naivní, ostýchavou povahu a to jsem četla spousty knih s kdejakými podivíny…
Jinak zajímavý námět z prostředí knihomolů a restaurátorů knih, ale ta omáčka kolem…..

sarkaobstova
17.02.2015 5 z 5

Já osobně jsem z knihy nadšená...Nechybělo napětí ani romantika...můžu jenom doporučit a dávám pět hvězdiček...

Wales vdovci William Shakespeare, 1564-1616 knihy - péče, restaurování antikvariáty

Charlie Lovett
americká, 1962
2015  80%První dojmy
2014  76%Dobrodružství milovníka knih

Kniha Dobrodružství milovníka knih je v