Dobrodružství milovníka knih

Dobrodružství milovníka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228827/bmid_dobrodruzstvi-milovnika-knih-228827.jpg 4 219 72

Peter Byerly vlastně ani nevěděl, jak se dostal právě do tohoto antikvariátu. Před devíti měsíci jím otřásla smrt jeho milované manželky Amandy, přestěhoval se ze Severní Karolíny na anglický venkov a doufal, že se tu znovu vrátí ke svému koníčku - sbírání a restaurování vzácných tisků. Když však otevře svazek z 18. století o shakespearovských podvrzích, vypadne z něj - Amandin portrét! Přestože akvarel očividně pochází z viktoriánských časů, podobnost je tak neuvěřitelná, že Petera posedne myšlenka přijít záhadě na kloub. Pátrá po stopách obrazu v historii a nakonec objevuje knihu, která by mohla s jednoznačnou platností říci, zda Shakespeare opravdu byl autorem svých her. Brilantní román o lásce a vzácných knihách tak prozkoumává i jednu z nejdráždivějších literárních záhad všech dob.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: ekniha , Paseka

milena8281
08.10.2019 4 z 5

Velmi napínavý a čtivý příběh o pátráních. Pátrání po "svatém grálu", po autorovi akvarelu i po smyslu života po ztrátě milovaného člověka. Několik dějových linií, které se nakonec spojí do jedné. A v hlavní roli knihy .... co víc si může knihomol přát.

Francois17
25.09.2019 5 z 5

Krásná kniha o starých knihách. Nádhera, čtení jsem si moc užíval.

rozvera
28.08.2019 5 z 5

Autor zavádí čtenáře do světa sběratelů starých tisků, jejich padělatelů, restaurátorů a antikvářů. Velmi umně splétá osudy lidí v průběhu čtyř staletí, kteří jsou nějak spojeni s osou příběhu, starým prvotiskem, vzniklým na sklonku šestnáctého století. Je to sice fiktivní příběh, i když některá jména z minulých dob jsou autentická. Vyprávění je dějově bohaté, s detektivními prvky i s ryze osobními prožitky protagonisty příběhu. Kniha se mi velice líbila.

lydieh
16.08.2019 5 z 5

Velmi zdařilý román, který potěší srdce všech knihomolů - něco z historie, velká love story a v závěru i lehce krimi, byť ne zcela uvěřitelné... Prolínání dějových rovin celkem srozumitelné, i ten historický příběh kolem W. Shakespeara zajímavý a poučný. Vřele doporučuji, mne kniha nadchla!

hapac
08.04.2019 3 z 5

Měla jsem větší očekávání, takže jsem po dočtení trochu na rozpacích. Knížky mám moc ráda, takže každý, kdo knihy píše, tiskne, prodává či restauruje mám můj obdiv. Nevadila mne ani trošku fóbie hlavního hrdiny, ale celkově mne připadal děj takový zvláštní. Jednak jsem byla zmatená v té historické části a pak děj ze současnosti byl také chvílemi nějak těžko uvěřitelný až prapodivný.

petunkav
07.02.2019 4 z 5

Kniha byla velmi příjemná, zajímavá. Skvělé dějové i časové prolínání. Splnila mé očekávání.
Jednu hvězdu odebírám za lehkou zmatečnost v historické části - možná byl problém ve mě, netuším.

BludickaJulie
15.01.2019 5 z 5

Neskutočne fascinujúca kniha, ktorá čitateľa vtiahne do deja. Neotrelosť spočívala aj v tom, že kapitoly striedali obdobia v ktorých sa príbeh odohráva.

AndrejDoo
13.12.2018 5 z 5

trochu jsem se občas ztrácel v datech, ale od půlky jsme se do příběhu krásně začetl, jen konec byl možná až moc smutný.

a taky mě příjde že posledních pár kapitol je psaných stylem : už mě to nebaví tak to trochu urychlíme ( děj najednou dostane spád)

sicilia14
02.11.2018 3 z 5

Príbeh vyrovnávania so stratou blízkeho a jediného človeka, ktorý spája hlavnú postavu s reálnym svetom, vela zaujímavého zo sveta starých kníh.

freejazz
30.10.2018 5 z 5

Love story medzi knihami a vzácnymi tlačami. výborné čítanie a hoci sa postupne dalo vydedukovať, ako to celé skončí, stálo to za ten čas. no a po dlhom čase ma kniha prinútila gúgliť a niečo viac sa dozvedieť.

pip11
18.09.2018 4 z 5

Pěkné ale na 5* to není.

Freedomova
10.07.2018 5 z 5

Po mnoha letech se mi stalo, že jsem šla spát až v půl páté ráno, protože jsem to prostě musela dočíst! O dvě hodiny později jsem sice nenáviděla zvuk budíku, ale svého rozhodnutí jsem nelitovala - kniha je úžasná! Promyšlený příběh, skvěle se čte, hned vtáhne do děje a zápletka je geniální. Všem milovníkům knih vřele doporučuji :)

Kaaj
06.06.2018

Na začátku jsem si říkala sakryš, to bude dobré. Na konci jsem si říkala sakryš, to bylo dobré :-) ...

vterinka
19.05.2018 5 z 5

Výborná kniha, která je velice čtivá, nechybí jí dobrá zápletka, napětí ani romantika.
Khina je vyprávěna ve třech časových liniích, což je skvělý nápad, protože se dozvídáme minulost Pandosta a jak to celé bylo, také se dovídáme, jak vznikl vztah mezi Petrem a Amandou, no a pak tu máme přítomnost. Rozhodně jsem se nenudila a jsem nadšená. Krásná kniha.

ajasin
02.05.2018 4 z 5

Knize se dá vytknout hlavně to, že dějová linie, která se odehrává v současnosti, občas sklouzne k obehraným klišé. Ovšem pro někoho, kdo má rád knihy, svět knihoven, antikvariátů a knihkupectví je tento příběh milým únikem do jeho oblíbeného prostředí.

verense
29.04.2018 3 z 5

Na začátku jsem si říkala "sakryš, to bude dobré", a už jsem se viděla, jak píšu nadšený komentář a doporučuju knihu širému okolí. Jenže postupem času mé nadšení tak nějak opadávalo, byť je kniha dost čtivá. Historické linie byly zajímavé, zejména o padělání knih jsem si početla s chutí, ale soudobá linie Petera Byerlyho se pro mě postupně stávala trochu utrpením, neboť na mne působila až kýčovitě (je poznat, že je autor Američan). A musím říct, že mne to i mrzelo, protože námět má veliký potenciál a Lovett určitě psát umí. Dám mu ještě šanci.

Zdenas5
07.04.2018 5 z 5

Mám ráda knihy, v kterých se střídají časové linie, zajímavá byla viktoriánská Anglie a vše kolem padělků, dověděla jsem se opět mnoho nového. Můžu doporučit.

Martiiiik
25.01.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. I když nemám moc v lásce několik dějových linií. Člověk s hlavními hrdiny prožívá jejich témeř snový vztah, který ale končí tragicky. Nejvíc mě hnala dopředu potřeba vědět, co se s Amandou vlastně stalo. Je velmi čtivá a téma padělání knih a staré tisky je velmi zajímavé :-) člověk si zase trochu rozšířil obzory a zároveň si uvědomil, jak málo toho ví o knihách :-)

TeaPeter
15.12.2017 3 z 5

Námět knihy byl zajímavý, pro literárního vědce nebo bibliofila možná úchvatný. Kniha nicméně často působila zmateně díky neustálým prostřihům do dvou rovin v minulosti. A nakonec taková náhoda ohledně vlastnictví klíčového artefaktu...

cukrovka
05.11.2017 4 z 5

Trochu jsem se ztrácela ve střídání časových rovin. Zpočátku byl příběh vlažný a moc nezaujal, ale jak se Peter dostával blíže k rozluštění tajemství vzácného tisku, propadla jsem mu.

Wales vdovci William Shakespeare, 1564-1616 knihy - péče, restaurování antikvariáty

Charlie Lovett
americká, 1962
2015  80%První dojmy
2014  76%Dobrodružství milovníka knih

Kniha Dobrodružství milovníka knih je v