Dobrodružství milovníka knih

Dobrodružství milovníka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228827/bmid_dobrodruzstvi-milovnika-knih-228827.jpg 4 219 72

Peter Byerly vlastně ani nevěděl, jak se dostal právě do tohoto antikvariátu. Před devíti měsíci jím otřásla smrt jeho milované manželky Amandy, přestěhoval se ze Severní Karolíny na anglický venkov a doufal, že se tu znovu vrátí ke svému koníčku - sbírání a restaurování vzácných tisků. Když však otevře svazek z 18. století o shakespearovských podvrzích, vypadne z něj - Amandin portrét! Přestože akvarel očividně pochází z viktoriánských časů, podobnost je tak neuvěřitelná, že Petera posedne myšlenka přijít záhadě na kloub. Pátrá po stopách obrazu v historii a nakonec objevuje knihu, která by mohla s jednoznačnou platností říci, zda Shakespeare opravdu byl autorem svých her. Brilantní román o lásce a vzácných knihách tak prozkoumává i jednu z nejdráždivějších literárních záhad všech dob.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: ekniha , Paseka

Alma-Nacida
22.10.2023 2 z 5

Po slibném začátku to šlo kvůli romantické lince, která byla přeslazená, nevěrohodná a taky nadbytečná, tak nějak do kopru. Působí to na mě tak, že autor dostal zadání na knihu, která bude mít aspoň třistapadesát stran, i kdyby hrom bil, a bude o lásce. Chjo, kdo chce číst romanťárnu, ten se bude nudit u všech částí popisujících bádání a naopak kdo chce vědět něco o tom, jak to bylo s dobrým Willem, toho bude iritovat červenoknihovní vztah Amandy a Petera. Navíc Zpupný Krákal sedí jistě víc než Povýšená Vrána. A nikdo s panickou poruchoou neodejde od lékaře po druhé návštěvě s pilulkou, která vše zázračně vylepší až do té míry, že snoubence "přebere" matku. Možná kdyby se to zkrátilo o polovinu, mohlo to být svižné a hlavně čtivější. Takhle mi to jednou (s přeskakováním) stačilo.

marli58
22.08.2023 3 z 5

Jsem z knihy docela rozpolcená. Ze začátku se mně četla dost těžce. Spousta jmen a historická zápletka ve které jsem se ztrácela... Už jsem myslela, že nedočtu, ale příběh dostal spád i napětí.

orson
22.04.2022 4 z 5

Zajímavé informace o Shakespearovi, které jsem neznal. Trochu komplikované čtení v několika časových rovinách, ale výsledek byl dobrý.

milena9798
08.04.2022 4 z 5

Ach... ta anglická jména, která lehce komplikují orientaci v ději, který skáče mezi stoletími. Zato jednu hvězdičku dolů.

pavla67
28.04.2021 5 z 5

Tak to byla moc pekna knizka,neco tak dojemneho jsem dlouho uz necetla,nektere veci jsem vytusila.Doporucuji

Amethyste
21.03.2021 2 z 5

Kniha je trošku složitěji psaná, chvíli mi trvalo orientovat se v postavách a ve spojení mezi nimi. Příběh je zajímavý a i napínavý.

janina74
25.12.2020

Tahle kniha je vážně skvělá. Doporučuji k přečtení, napínavé dobrodružství okolo jedné knihy, v tom i láska. I styl psaní super...

alenkacermi
21.08.2020 4 z 5

Tak. Na tuhle knihu jsem se těšila. Děj je rozehrán do tří časových rovin. Bavil mě posun Pandosta staletími. Přesto mě první polovina knihy moc neuchvátila, naštěstí pak dostal příběh takový spád, že jsem během odpoledne překvapivě dočetla. Konec je smutný a zároveň těžko uvěřitelný.

PeM
22.05.2020 3 z 5

Asi tu na mě bylo nějak moc postav, kdy už jsem pak přemýšlela, kdo je tedy z panství, kdo z domu, kdo co vlastnil, kdo s kým.... pokaždé, když jsem knihu na chvíli odložila a pak se ke čtení vrátila, přišlo mi to, že vlastně začínám nanovo...celkový dojem je takový průměr.

Leona333
02.04.2020 3 z 5

Nejsem si jistá, zda touto knihou chtěl autor vzdát hold velikánům své doby, jako byli Robert Green, Thomas Dekker, Christopher Marlowe a v neposlední řadě, i William Shakespeare.
Kniha je podle mého trochu nešikovně řešena - psána. Sice se nám autor skrze tři časové roviny, snaží osvětlit vznik a získání některých divadelních her od Williama Shakespeara, za pomoci ústřední, současné postavy Petera Byerlyho, který je knihkupec a antikvář. Ten však v průběhu celé knihy, řeší hlavně svůj vlastní život a vztah ke své zesnulé ženě Amandě...
Kniha nijak neurazila, ale ani nenadchla.

Selket
14.03.2020 3 z 5

Začátek mě strašně moc bavil a stránky mi ubíhaly ani nevím jak, ale konec byl dost přitažený za vlasy, možná, že kdyby byl v rámci uvěřitelnosti stejně jako začátek, pak bych nebyla tolik zklamaná.

novecento
08.03.2020 4 z 5

Kniha mne překvapila dobře zvládnutým rozsahem zdánlivě okrajového tématu, jako je záliba-sběratelství starých knih a autorských tisků všeho druhu. Kniha má několik slabších míst díky časovému vrstvení jednotlivých kapitol, ale v mnoha ohledech to autor napravil povedeným vystihnutím osudových příběhů a charakteru hlavních postav tohoto románu. Je to zajímavé čtení, knihu doporučuji.

EmillyT
05.03.2020 3 z 5

Kniha mě zaujala svým názvem. Chvilku trvalo než jsem se do příběhu opravdu začetla, ale tři prolínající se dějové linie čtenáře brzy vtáhnou do děje. Postupně se z příběhu stala napínavá detektivka, která překvapila svým koncem.

Aprilek
01.12.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem našla kvůli Čtenářské Výzvě a jsem za to ráda. Byla napínavá.

Irsaf
23.11.2019 4 z 5

Moc fajn čtení... Kniha s prvky detektivky, z knižního prostředí...
Jsem ráda, že jsem knihu zařadila do čtenářské výzvy...

Mufa
23.11.2019 5 z 5

Kniha mi padla do oka kvůli čtenářské výzvě a rozhodně nelituji. Prolínání tří časových rovin, které se v závěru protnou. Neměla jsem tušení, že existuje komunita lidí, kteří sbírají vzácné tisky a že se svět tolik zabývá falzifikáty a že kolem Shakespeara bylo tolik nejasností.

TulipB
08.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha, doporučuji. Jsou zde tři roviny příběhu, daleká minulost, minulost hlavního hrdiny a jeho součastnost. Nakonec vše dospěje do stejného bodu. Dynamické vyprávění.

veruneckka
18.10.2019 5 z 5

Nádherná kniha. Napínavá, smutná, dojemná a láskyplná. Jsem nadšená

Duski55
14.10.2019 3 z 5

Pútavý názov, príťažlivá anotácia, povzbudivé recenzie. Avšak, priznám sa, knižka samotná mi všetky tieto pozitívne informácie až tak úžasne nepotvrdila. Pre bežného čitateľa - NEzberateľa historických dokumentov a kníh, akým som ja - bolo zberateľské prostredie a jeho detailné popisy v prvej polovici románu trochu odťažité a preexponované. Pravdu povediac som hodlal knižku zhruba po polovine odložiť ako jednu z mála, ktoré som nedočítal do konca, avšak v druhej polovine sa dej podstatne zrýchlil, zdramatizoval a už ma nepustil. Dokonca, vďaka niektorým svojim obratom, pripomínajúcim béčkové detektívky, sa dej zrýchlil až príliš a prispel k môjmu celkovo veľmi zmiešanému pocitu z knižky.

sarekaslukova
13.10.2019 5 z 5

Opravdu jsem ráda, že díky čtenářské výzvě se mi do ruky dostala tato kniha. Líbilo se mi jak příběh má 3 časové osy, které se na konci spojily v jednu. U každé té osy jsem cítila jiné emoce v roce 1995 jsem byla napnutá jak to bylo dobrodružné, v roce 1985 jsem byla zamilovaná do milostného páru a osa z dávné historie byla odpočívací. Jen mi trošku přišlo, že některé věci, které bych osobně více rozepsala do hloubky byli napsaný hopem.

Wales vdovci William Shakespeare, 1564-1616 knihy - péče, restaurování antikvariáty

Charlie Lovett
americká, 1962
2015  80%První dojmy
2014  76%Dobrodružství milovníka knih

Kniha Dobrodružství milovníka knih je v