Komarr

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

8. kniha série Miles Vorkosigan. Ve svém novém dobrodružství se Miles Vorkosigan dostává na planetu Komarr. Už ne jako žoldnéř, ale jako nově jmenovaný Císařský Auditor se má podílet na vyšetrování záhadných příčin srážky nákladní lodi se solárním zrcadlem dodávajícím planetě životně důležité teplo a světlo. Potíž je, že na Komarru, před pětatřiceti lety podrobeném Milesovou domovskou planetou, stále ješte panuje nevraživost vůči bývalým uchvatitelům. Ve zpočátku hladkém průběhu vyšetřování se začínají objevovat nové otázky. Byla snad nehoda záměrnou sabotáží komarrského odboje, teď, kdy se mají nálady na Komarru konečně stabilizovat? Román čtenáře vtahuje do napínavého vyšetřování nehody s možnými následky přímo kosmických rozměrů. Dokáže Miles rozplést záhadnou změť náznaků a zjistit, co se vlastně stalo? Situaci mu navíc komplikuje jeho pobyt v rodině barrayarského administrátora Vorsoissona a jeho krásné ženy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21823/komarr-21823.jpg 4.424
Série:

Dobrodružství Milese Vorkosigana (8.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Talpress
Orig. název:

Komarr (1998)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Komarr

Přidat komentář
Hadati
09.02.2016

Miles Vorkosigan je nyní Císařským auditorem. Společně s dalším svým kolegou je vyslán na Komarr, aby prošetřili nehodu velkého komarrského zrcadla, jakéhosi umělého slunce planety, do kterého na oběžné dráze narazila kosmická loď. Jednalo se o nehodu nebo o teroristický čin? A pokud je správně ta druhá možnost, kdo je za to zodpovědný? Komarrští rebelové nebo barrayarští fanatici?
Osvěžující novinkou je, že tentokrát nevidíme události jen očima Milese, ale také nové postavy, Kateřiny Vorsoissonové, neteře Císařského auditora Vortyse, Milesova kolegy, u které jsou oba auditoři během vyšetřování na Komarru ubytovaní. Miles navíc začne řešit i osobní problémy Kateřiny a její rodiny.

lanusinka
02.01.2013

Změna a vývoj Milese nejsou vůbec ke škodě, právě naopak...