Diplomatická imunita

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kdesi ve vzdáleném koutě vesmíru obývaném rasou čtyřruček byla kvůli násilnému incidentu barrayarského důstojníka zadržena barrayarská obchodní flotila včetně doprovodných lodí. Taková situace vyžaduje, aby ji přijel řešit císařský auditor, nejlepší ze specialistů na řešení podobných problému. A čirou náhodou se lord Miles Vorkosigan, nejmladší z císařských auditorů, skutečně v této oblasti zdržuje. Samozřejmě, on i jeho žena Kateřina mají momentálně starosti úplně jiného druhu. Oba cestují domu, aby stihli dlouho očekávané narození svých prvních dětí. Nicméně na císařovu výzvu Miles nemá jinou volbu než tento nečekaný úkol přijmout....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21821/diplomaticka-imunita-21821.jpg 4.423
Série:

Dobrodružství Milese Vorkosigana (10.)

Orig. název:

Diplomatic Immunity (2002)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Talpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Diplomatická imunita

Přidat komentář
Hadati
09.02.2016

Miles se s Kateřinou vrací ze svých líbánek, když je po cestě dostihne císařský kurýr se zprávou od císaře Gregora, aby se vydal na vesmírnou stanici kvadruček, geneticky upravených lidí, které namísto nohou mají další pár rukou, aby urovnal diplomatický incident mezi kvadručkami a barryarskou flotilou, což díky barryarské nechuti k „muťákům“, za které považují i kvadručky, nebude pro Milese nic snadného. Na stanici se pak Miles setká se svým starým známým z dob, kdy působil jako admirál Naismith. Jak je u Milese zvykem, nic není tak prosté, jak se zdá, a celý případ se značně zkomplikuje a zamotá, když se kromě samotného incidentu do toho zamotají i problémy obchodníků cestujících s barryarskou flotilou, kteří se tak kvůli tomuto incidentu stali nedobrovolnými rukojmími kvadruček. V pozadí celého případu se však ukrývá daleko závažnější problémy, než jen tento zjevný diplomatický incident.
Bujoldová zůstala u svého vyprávění z pohledu více osob, kdy je příběh vyprávěn z pohledu Milese a jeho manželky Kateřiny.

lanusinka
10.01.2013

Já tuhle sérii prostě zbožňuju, pokaždé se děj trochu liší, ale pokaždé mě to baví...


Štítky

space opera

Autor a jeho další knihy

Lois McMaster Bujold

Lois McMaster Bujold
americká, 1949

všechny knihy autora

Kniha Diplomatická imunita je:

v Přečtených33x
v Doporučených3x
v Knihotéce20x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit3x