Vrahova modlitba

Vrahova modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73992/bmid_vrahova-modlitba-JYb-73992.jpg 4 244 52

Lékařka Adélie čelí kruté pomstě. Lékařka Adélie se ve čtvrtém pokračování historické kriminální série stává ochránkyní mladé princezny. Píše se rok 1176 a král Jindřich II. posílá svou desetiletou dceru Johanu do Palerma, aby ji tam provdal za krále Viléma II. Sicilského. Válka a mor v Evropě činí z takové cesty velmi nebezpečný podnik. Král proto vybral své dceři za společnici ženu, které důvěřuje ze všech nejvíc: svou „vykladačku smrti“ Adélii Aguilarovou. Vystudovaná lékařka Adélie, jež pochází ze sicilského království, má princeznu doprovázet a starat se o její bezpečí a zdraví až do svatby. Adélie by sice nabídku nejraději odmítla – odcestovat s královským průvodem pro ni znamená rozloučit se na dlouhou dobu s vlastní dcerkou. Král ale její dceru pohotově přesídlil na královský dvůr jako svou chráněnku, ale současně i jako rukojmí, aby si pojistil, že se Adélie k němu zase vrátí. Adélii tím pádem nezbývá než vydat se na dlouhou cestu. Doprovázejí ji arabský ochránce a společník Mansur, milenec Rowley a také irský námořní kapitán O’Donnell, jenž by mohl být Adélii daleko prospěšnější, než by se Rowleymu mohlo zamlouvat. Ke královskému průvodu se ovšem připojuje ještě jeden člověk – vrah bažící po strašlivé pomstě. Když začnou v princeznině okolí umírat lidé, Adélie i Rowley pojmou podezření, že vrah se skrývá na dohled. Co bude následovat? Má se jeho příští obětí stát princezna Johana? Nebo snad dokonce samotná Adélie?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , Jota

The Assassin's Prayer , 2010

Plútarchos
14.02.2015 3 z 5

Příběh, odehrávající se ve 12. století, popisuje Adélii Aguilarovou, vzdělanou v tehdejším lékařském umění, kterak doprovází desetiletou princeznu Johanku, dceru anglického krále Jindřicha II., do Sicilského království, aby se zde provdala za sicilského krále Viléma. Cesta plná dobrodružství, na které Adélka musí čelit kruté pomstě Scarryho za někdejší zabití jeho partnera a milence Wolfa. Vrahova modlitba je poslední knihou z kriminální série o "vykladačce smrti". Poutavé čtení na pozadí historické skutečnosti, doplněné o smyšlené postavy, dobrodružství a napínavé situace se střídají s výpravnějším popisem cesty. Udělení 4 hvězdiček mi brání snad jen absence jakéhokoli pátrání, pokud se jedná o kriminální sérii a srovnání s knihami Vlastimila Vondrušky.

mpb1913
19.01.2015 3 z 5

Naivní. Jsou tam i výborná místa (uvěznění), ale naivní.

kryspin66
29.07.2014 4 z 5

Řekl bych, že tento díl byl o něco méně poutavý než díly předešlé. Škoda že už se dalšího pokračování nedočkáme. Vřele doporučuji přečtení všech čtyř dílů.

astroweb
14.07.2014 4 z 5

Dočetl rychle, hezky se to četlo, škoda,že autorka už nic jiného podobného nenapíše.

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Úžasné!! Celá série se čte doslova jedním dechem :o) Každopádně mě moc mrzí, že tímto vše končí... Hlavní postavy (i ty menší a vedlejší) jsem si doslova zamilovala. Škoda, že na konci není poznat co bylo s hrdiny zamýšleno dále, ale alespoň to nechává otevřené možnosti čtenářově fantazii :o) Každopádně tuto sérii mohu vřele doporučit všem - nudit se u ní rozhodně nebudete :o)

miruska1
04.02.2014 5 z 5

Skvele ako cela tato seria. Škoda že ďalšia časť nebude.

Peti
05.11.2013

Čtvrtý díl ze série o Adélii hodnotím velice kladně. Velice napínavý děj obohacený o historická fakta a události mě naprosto vcucl a knihu jsem přečetla jedním dechem. Škoda, že nebude další díl, který by nám ukázal jestli biskup přežil a zda-li bude mít malá dcerka kompletní rodinu..

DasaN
25.09.2013 5 z 5

Páni, nemůžu uvěřit že je závěr knihy takhle ukončený, nejhorší je že už se nedozvím jak chtěla autorka pokračovat :-(

LG73
07.06.2013 5 z 5

Poslední kniha ze série příběhů o středověké lékařce Adélii Aguilarové mě opět nezklamala. Čtivá a napínavá od začátku do konce a těžko jsem se od knihy mohla odtrhnout. Škoda jen, že autorka už nemůže napsat další pokračování, které určitě měla v plánu podle poměrně otevřeného konce příběhu.

horac
25.04.2013 4 z 5

Nemůžu si pomoct,ale Adélie v tomto díle,je opravdu na zabití.Škoda,že je to poslední kniha s touto lékařkou.Zajímalo by mě kam až by spisovatelka postavu dotlačila.

Nikol18
06.04.2012 5 z 5

Čtvrtý a poslední díl o Adélii jsem o pár týdnů odkládala, protože jsem věděla, že více už nebude, že paní autorka již zemřela a z jejího pera nebudou další díly. Tak jsem si řekla, že si toho užiju a nelituju. Tento díl o trochu jiný než předešlé. Nevím, jak přesně to popsat, možná jsem nepoznávala Adélii, její chování, které bylo více než naivnější oproti dalším dílům. Všechno na truc, aniž by si uvědomila, že neohrožuje jenom sebe.
Totožnost vraha jsem tušila už na té hostině, když ho tam představil, ale čekala jsem až do konce, abych se v tom ujistila.
Zklamal mě konec. Čekala jsem, že tam bude něco víc, ale autorka zřejmě měla vymyšlený další díl, ale bohužel již ho nedopíše a my můžeme s posledních pár odstavců odtušit, že díky návratu do Anglie to s Rowleym dopadne dobře, i když bych si podle psaní autorky mohla domyslet, že by po cestě domů něco stalo, piráti, někdo další, kdo třeba nenávidí pana biskupa. Jenže to už je v našich představách, přesto bych hlavní hrdince dala pár facek, aby tu svoji hrdost odhodila někam do háje.
Sama také píšu a občas mi mé postavy si dělají co chtějí a jejich jednání je nepochopitelné, tak mám dojem, že chování Adélie autorce v posledním dílu trochu uteklo.
Jinak jsem ráda, že jsem si tuhle sérii přečetla. Nadchla mě a ukázala pozdní středověk v krásných a nemilosrdných barvách, i když vrahové by se dali přirovnat k současným masovým vrahům.

st.me
22.11.2011 5 z 5

Poslední díl románu o Adélii byl stejný jako předchozí. Čtivý, naplněný napětím a zvratů. To jsem si užívala.
Co mě překvapilo, byla naivita hlavní postavy, vlastně to asi nebyla tak úplně naivita. Hlavní hrdinka je totiž asi ÚPLNĚ BLBÁ. Několikrát odmítne nabízenou pomoc a dostane tak sebe i své blízké do srmtelného nebezpečí. A když už si sama připustí, že po ní jde krutý vrah, tak se jak nějaká nanynka vydá sama kdoví kam pryč a nikomu o tom neřekne.
Nevím co tím autorka sledovala. Je sice pravda, že byla hrdá a soběstačná až na půdu i v předchozích dílech, ale v tomhle je to vystupňovené až za hranice únosné meze.
Přiznám se, že jiný konec než tento jsem vlastně ani nečekala, ostatně kdo je vrah jsem tušila už nějakou chvíli. Ale po dočtení posledního řádku jsem čekala doslov, kde bude psáno, že někdo Adélii chytl a dal jí pár facek, aby se vzpamatovala, protože taková naivita, jako je ta její se hodí snad jen do románů z červené knihovny.

Anglie 12. století putování historické detektivky

Ariana Franklin (p)