Vrahova modlitba

Vrahova modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73992/bmid_vrahova-modlitba-JYb-73992.jpg 4 246 52

Lékařka Adélie čelí kruté pomstě. Lékařka Adélie se ve čtvrtém pokračování historické kriminální série stává ochránkyní mladé princezny. Píše se rok 1176 a král Jindřich II. posílá svou desetiletou dceru Johanu do Palerma, aby ji tam provdal za krále Viléma II. Sicilského. Válka a mor v Evropě činí z takové cesty velmi nebezpečný podnik. Král proto vybral své dceři za společnici ženu, které důvěřuje ze všech nejvíc: svou „vykladačku smrti“ Adélii Aguilarovou. Vystudovaná lékařka Adélie, jež pochází ze sicilského království, má princeznu doprovázet a starat se o její bezpečí a zdraví až do svatby. Adélie by sice nabídku nejraději odmítla – odcestovat s královským průvodem pro ni znamená rozloučit se na dlouhou dobu s vlastní dcerkou. Král ale její dceru pohotově přesídlil na královský dvůr jako svou chráněnku, ale současně i jako rukojmí, aby si pojistil, že se Adélie k němu zase vrátí. Adélii tím pádem nezbývá než vydat se na dlouhou cestu. Doprovázejí ji arabský ochránce a společník Mansur, milenec Rowley a také irský námořní kapitán O’Donnell, jenž by mohl být Adélii daleko prospěšnější, než by se Rowleymu mohlo zamlouvat. Ke královskému průvodu se ovšem připojuje ještě jeden člověk – vrah bažící po strašlivé pomstě. Když začnou v princeznině okolí umírat lidé, Adélie i Rowley pojmou podezření, že vrah se skrývá na dohled. Co bude následovat? Má se jeho příští obětí stát princezna Johana? Nebo snad dokonce samotná Adélie?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Jota

The Assassin's Prayer , 2010

karolina7748
11.12.2017 5 z 5

Mám ráda středověké detektivky takže jsem nadšená,moc se mi tento díl líbil,no jelikož sérii čtu od prostředka tak se ještě těším na ty první dvě.

Jonny
25.09.2017 3 z 5

Škoda tak brzkého odhalení identity "hlavního záporáka". Najednou to vůbec nebylo tak detektivní. Stále dobré/čtivé, ale proti předchozím dílům slabší.

moudivlacek
29.08.2017 4 z 5

Tak a dočetla jsem poslední díl série. A je mi docela smutno. I když Adélie není skutečnou postavou, tak mi byla velice blízká.
Spolu s biskupem Rowleyem tvořila nádhernou dvojici, která se milovala, i když jim doba nepřála. Přesto jejich slovní přestřelky, či určité situace stály za to.
Pro mne Adélie znamenala velký pokrok a Rowley zas tvrdou realitu.
Hvězdičku jsem ubrala kvůli závěru, kdy není na sto procent jasné, jak to dopadlo, i když to člověk tuší.
Celou sérii mohu jen doporučit.

Schamila
03.08.2017 4 z 5

Tak tahle byla poslední, proto asi byla tak super. Napínavé, čtivé, i když mě naivita hlavní hrdinky někdy šíleně vytáčela, ale asi to tak muselo být, ještě by se dalo krásně pokračovat, moc škoda, že to již není možné ... Doporučuji...

lisc
26.06.2017 3 z 5

Nevěděla jsem, že se jedná o x-tý díl série, trochu mi vadilo, že jsem neznala předchozí příběhy. Před časem jsem přečetla Vykladačku smrti, která se mi líbila víc, ale i tak to bylo příjemné oddechové počtení.

Dalexa
23.03.2017 5 z 5

Tak jsem dočetla poslední knihu této série a musím říct, že se mi to moc dobře četla. Po dobu četby jsem "trpěla" chladem, horkem, mokrem, hladem, strachem, špínou, bolestí. Tak na mně čtení působilo .Nedokážu si vůbec představit žít v té době, když jsme tak rozpatlaní současným dá se říct luxusem.
Jen je škoda, že dobrodružství nepokračuje.

aannyy
03.01.2017 4 z 5

Při posledním dílu by trochu bylo líto, že série končí, jak byla skvělá. Opravdu skvělé čtení.

tuldas
05.10.2016 4 z 5

nejlepší díl z celé série

akdar72
02.10.2016 5 z 5

Souhlasím, škoda, že je poslední...

77fifi
01.10.2016 5 z 5

krásná a napínavá do posledních stran... jen škoda - že je poslední..... bylo by kde navázat

Nestorkea
14.09.2016 3 z 5

Tahle kniha, ač poslední ze serie, byla moje první od této autorky. Zpočátku jsem se nemohla moc srovnat s poměrně moderními obraty v dialozích, neseděly mi do děje. Pak jsem se ale s autorčiným stylem srovnala a dílo se četlo poměrně dobře, bylo plynulé a žádné extra velké zvraty se neděly. Trochu jsem cítila, kdo bude atentátníkem a potvrdilo se mi to. Závěr mě malinko zklamal, nemám ráda otevřené konce (autorka patrně zamýšlela sepsat ještě další díl). Ale zase si můžu myslet, že mně nesympatický otec Adélina dítěte umřel a ona bude nakonec se sympaťákem pašerákem :-)

likaf
06.09.2016 5 z 5

I tento díl se mi četl skvěle. Zhltala jsem ho za 2 dny. Autorka ho mohla nepatrně protáhnout o cestu zpět. Je mi líto, že už není další pokračování příběhu báječné Adélky.

elizabeth_ba
29.08.2016 5 z 5

I mě mrzí, že se jedná o poslední díl a nedozvíme se, jak to dopadne s Adélkou, Gyltou, Mansurem, Alií, Ulfem, Rowleym, Emmou a Roetgerem (i když tam to vlastně víme), O'Donellem a dalšími, kteří přijali Jindřicha Plantageneta za svého krále. Konec je takový správně otevřený, že si může jejich osudy dopovědět každý sám. Novou postavu, admirála O'Donella, jsem si oblíbila o dost dříve než Adélka, i když o něco později než Jindřich a není divu, že ho Rowley nemá rád... A vrátil se nám Ulf ze studíí, což je také dobře. Změna prostředí (Akvitánie, Francie, Sicílie...) této detektivní road movie prospěla, i když se na konci (téměř) všichni rádi vracejí zpět do Anglie. Třeba se autorčina dcera pustí do pokračování, obávám se ale, že už to stejně nebude ono.

orinka3
24.07.2016 5 z 5

Ó, jak mě mrzí, že jde o poslední díl! Já se do toho tak vžila....knížka se mi opět mimořádně líbila, je čtivá, zajímavá, spolu s postavami jsem cestovala Evropou po moři i v karavaně, no prostě mám krásné zážitky. Přistihla jsem se, že od paní autorky čtu mnohem raději příběhy z dávné historie a kniha Temné stíny - ač výborně napsaná - mě tolik nechytla. Mám to stejné jako se Sansomem, taky jsem zhltala detektivky s Shardlakem a špionážní román z Madridu mě neoslovil. Moje chyba, opravdu píšou bezvadně oba dva, Sansom i tahle paní, ale já se zasekla ve středověku a raném novověku.... Škoda, že už nic víc napsat nemůže:(

Selinute
20.04.2016 5 z 5

Celá série byla vynikající počteníčko.
Jak to skutečně s hlavními hrdiny nakonec dopadlo, se bohužel už nedovíme. Nechme proto pracovat naši fantazii ...

housenka007
22.01.2016 5 z 5

Knížka se četla jedním dechem. I když příběh byl trošku slabší, než ty předešlé. Bylo to asi tím že mi tam chybělo víc toho tajemna a napětí předešlých příběhů. Na druhou stranu dávám plus spisovatelce, že si na konci knížky dokáže obhájit historická fakta.

ritz
08.06.2015 5 z 5

Výborná knížka, tak jak všechny z této série. Škoda, že už se další nedočkáme.

Mark
01.06.2015 5 z 5

Skvělá kniha od začátku až do konce.

petrels
04.05.2015 5 z 5

Asi poslední autorčina kniha o lékařce Adélii. Škoda že už nenapíše další pokračování. Opravdu povedená série.

Misa25
08.04.2015 5 z 5

Kniha skončila tek, že si může čtenář udělat svůj vlastní další příběh...když autorka bohužel už nic nenapíše..ale stejně je škoda, že se nedostane vysvětlení od autorky...jak zamýšlela postavám znovu zavařit...nebo jestli už by byl příběh jen cestováním zpět...no ať žije fantasie...;-)

Anglie 12. století putování historické detektivky

Ariana Franklin (p)