Relikvie mrtvých

Relikvie mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121412/bmid_relikvie-mrtvych-0pj-121412.jpg 4 288 50

Píše se dvanácté století a mnichové v anglickém Glastonbury najdou po mohutném požáru v klášteře dvě lidské kostry, o nichž nikdo neměl ani tušení. Jedna je vysoká, mohutná, jako by patřila nějakému válečníkovi, druhá malá a drobná. Existuje domněnka, že právě Glastonbury je oním bájným Avalonem z dávných dob. Mohlo by se tedy jednat ostatky krále Artuše a Guinevere? Když se o objevu doslechne král Jindřich II., požaduje důkazy o Artušově smrti. Nepotřebuje totiž, aby jeho vzpurní velšští poddaní začali věřit a doufat, že jejich jediný pravý a budoucí král se jednoho dne vrátí, aby je znovu mohl vést k vítězné bitvě za svobodu. A tak král Jindřich opět povolává Adélii, aby se pustila do prozkoumání podezřelých koster. Jenomže někdo si nepřeje, aby byly kosterní pozůstatky identifikovány a je připraven kvůli tomu i zabíjet...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: ekniha , Jota

Relics of the Dead , 2009

miruska1
29.01.2014 5 z 5

Možem povedať len : "Super!" Stoji to za prečitanie.

Peti
04.11.2013

Třetí kniha s hlavní hrdinkou Adélií. Ze začátku jsme měla strach, že se bude jednat o další "artušovskou" knihu, ale autorka nezklamala a vtáhla nás do vyšetřování události, která se stala před 20 lety a jako bonus nám ještě našla jednu pěknou relikvii. Pěkné, čtivé, doporučuji.

makke
12.10.2013 4 z 5

Nemám co bych vytkla, ale... málokdy čtu nějakou knihu delší čas, tato mi ležela na nočním stolku snad 2 měsíce, vychutnávala jsem si ji po kapitolách a nedělalo mi problém se k ní vracet s odstupem několika dní. Ve své podstatě bych za tuto skutečnost měla udělit hvězdičku navíc, protože je to kniha, která se nedá opustit a nedočíst, ale se svým lehce hektickým stylem život zbožňuju knihy, které jsou jak divoká jízda, nasednu a dokud nezdolám poslední list nelze vystoupit.

DasaN
25.09.2013 5 z 5

Zase další kniha od které jsem se nemohla odtrhnout :)

LG73
07.06.2013 5 z 5

Opět skvěle napsaný detektivní příběh zasazený do středověké Anglie, jehož hlavní hrdinkou je mladá lékařkou Adélií. Skvělá zápletka nepostrádající napětí s nečekaným vyvcholením a odhalením skutečných pachatelů. Lze jen doporučit k přečtění.

slezakmartajh
16.03.2013

Kdo má rád historické romány určitě se bude líbit mě přišla příjemná na čtení .

Dašička
16.11.2012 5 z 5

Super kniha, perfektn

Dandulka
11.08.2012 4 z 5

Jelikož jsem ještě nečetla předchozí díly, moc mě tenhle nezaujal.Tak snad ty další díly :-)- vlastně předchozí :-).

Nikol18
05.02.2012 5 z 5

Další díl od fenomenální spisovatelky, který men velmi potěšil a nadchl svým dějem, jeho dynamičností a svižností. Úžasně vykreslené postavy, se kterými prožíváte úplně všechno a přejete si, aby to dopadlo tak jak chcete. Přemýšlíte kdo je vrah, co se stalo, jak se to stalo a nakonec jste překvapeni, jak to ve skutečnosti bylo a jaká má Adelii pro toto um.
Jsem nadšená a nemůžu se dočkat až si přečtu poslední díl.

st.me
02.11.2011 5 z 5

Třetí díl a opět spokojenost. Romány Ariany Franklin se čtou samy. Pokud mám nějak porovnávat s předchozími díly, tak tenhle se mi líbil víc, než díl truhý. U toho jsem ke konci knihy tušila, že "vrahem je zahradník", kdežto tady to pro mě bylo překvapení až na konci. Těším se na další, škoda, že už poslední díl.