Relikvie mrtvých

Relikvie mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121412/bmid_relikvie-mrtvych-0pj-121412.jpg 4 289 51

Píše se dvanácté století a mnichové v anglickém Glastonbury najdou po mohutném požáru v klášteře dvě lidské kostry, o nichž nikdo neměl ani tušení. Jedna je vysoká, mohutná, jako by patřila nějakému válečníkovi, druhá malá a drobná. Existuje domněnka, že právě Glastonbury je oním bájným Avalonem z dávných dob. Mohlo by se tedy jednat ostatky krále Artuše a Guinevere? Když se o objevu doslechne král Jindřich II., požaduje důkazy o Artušově smrti. Nepotřebuje totiž, aby jeho vzpurní velšští poddaní začali věřit a doufat, že jejich jediný pravý a budoucí král se jednoho dne vrátí, aby je znovu mohl vést k vítězné bitvě za svobodu. A tak král Jindřich opět povolává Adélii, aby se pustila do prozkoumání podezřelých koster. Jenomže někdo si nepřeje, aby byly kosterní pozůstatky identifikovány a je připraven kvůli tomu i zabíjet...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: ekniha , Jota

Relics of the Dead , 2009

soukroma
24.04.2017 4 z 5

Trošku rozvláčné, ale celkem čtivé. Z hlediska historických zajímavostí byla ale nesporně nejzajímavější pasáž úplně na konci knihy, kdy se v praxi zaváděla soudní jednání listinná, na rozdíl od soudních soubojů...
Hlavní hrdinka je podána až moc moderně, nenašla jsem v ní zvláštní zalíbení. Také mi chyběl kontext (je to 3. díl série, přechozí jsem nečetla), třeba kde se vzal Mansur.

Jonny
23.03.2017 4 z 5

Po povedeném druhém díle jsem se pojal předtuchu, že i třetí díl si udrží svoji kvalitu. A... Nespletl jsem se. Čtivé, místy napínavé, místy zajímavé (fascinovalo mě například Frankpledge). Jen... to s tou jeskyní bylo jasné skoro od začátku. :)

Jordyz
20.02.2017 4 z 5

Velká škoda, že tato série má jen 4 díly - víc myslím není co dodávat. Patří mezi moje oblíbené.

silvara
05.01.2017 4 z 5

Myslím, že na Adélii začínám být závislá. Kecám, jsem závislá na postavě Jindřicha II. :D
Ale teď vážně...příběh se čte jedním dechem, zápletka je opět originální a nečekaná a ihned po přečtení saháte automaticky po dalším (naneštěstí posledním) díle.

aannyy
03.01.2017 4 z 5

I další díl z této série jsem přečetla jediným dechem a moc se mi líbí, že je příběh vystavěn částečně na historii.

konicekbily
08.12.2016 4 z 5

Čtivý příběh z dob dávno minulých,

Shardlake
21.11.2016 3 z 5

Opět pěkný, čtivý a částečně na skutečné historii vystavěný příběh.

Bibisova
02.11.2016 5 z 5

Historie, napětí, mystika a láska.... Koktejl, který si vždy ráda vypiji. A i tentokrát mi velmi chutnal. Zatím nejlepší kniha, kterou jsem četla od této autorky

likaf
31.08.2016 5 z 5

Třetí díl byl zatím nejlepší. Přečetla jsem ho jedním dechem. Jdu na čtvrtý.

elizabeth_ba
28.08.2016 4 z 5

Jak nemám moc ráda knihy, kde se vyskytuje král Artuš, tak se mi tenhle Adélčin příběh zamlouval. A rovnou ze série nejvíce. Možná proto, že král Artuš byl do příběhu jen umně zakomponován a příběh na něm nebyl vystavěn, spíše ale proto, že se objevily nové a sympatické postavy (Emma a zejména její rytíř, i když Essen teda není v Sasku) a doplnily ty, které jsem si oblíbila už během prvního dílu. Rozuzlení není tak zřejmé jako v předchozích dvou dílech, i když osoby, jichž se záležitost týká se zase dají celkem snadno odhadnout. Ostrov malomocných (myslím, že jsme se s ním setkali už v prvním díle) a les s psanci, jakož i výlet do anglického středověkého práva, s tím vším jsem byla spokojená, Adélčino lékařské umění už to jen celé doplnilo. Oceňuji i více romantiky, než v minulém díle o Eleonoře Akvitánské.

orinka3
23.07.2016 5 z 5

Nikdy bych si nepomyslila, že mi bude dávno mrtvý král Jindřich II. Plantagenet připadat tak vtipný, mužný a přitažlivý! Díky knize jsem se mohla vrátit do doby jeho panování a znovu obdivovat vyšetřovatelku Adelii i její přátele. Příběh plný dobrodružství, nebezpečí a napětí, krásně vystihnuté dobové reálie. Kniha je z těch, které mám nejradši. Doporučuji všem, kdo hledají odpoutání od všedních starostí, zábavu i poučení.

Selinute
12.04.2016 5 z 5

Knížka se moc krásně četla, byla poutavá a plná napětí. Líbilo se mi, a byla to skvělá volba, zasazení příběhu do Glastonbury, které svým mysticko-magickým kouzlem přitahuje návštěvníky a poutníky dodnes.

MAXA71
17.02.2016 5 z 5

S odrenymi ušami sa mi ju podarilo zohnať a nikdy nebudem ľutovať. Výborná.

akdar72
10.11.2015 5 z 5

Opět nádherné čtení, těším se na poslední díl.

Mark
17.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Čte se jedním dechem. Konečně už mám přečtené všechny. Doporučuji stojí za přečtení.

petrels
04.05.2015 5 z 5

Další knížka ze série o lékařce Adélie která se mi moc líbila. Pěkné počteníčko.

Misa25
02.04.2015 5 z 5

Autorka umí výborně své :) zápletka, která se rozvíjí a nakonec se rozmotá je neuvěřitelná...a na další díl se moc těším :) jsem zvědavá jak příběh dopadne :)

mpb1913
10.01.2015 4 z 5

Klášter, klášter, klášter, podobné dvojce, dobré, ale už to chce změnit prostředí. Těším se na čtyřku, ale ještě víc se těším až ji přečtu, celou sérii budu mít za sebou a vrhnu se na něco dalšího.

moncam
28.09.2014 5 z 5

Dobře napsaná kniha, doporučuji.

kryspin66
18.07.2014 4 z 5

Tak tento díl byl trochu odlišný svým dějem proti dílům předešlým, ale přesto vřele doporučuji. Co díl čtvrtý? Uvidím jdu na něj.