Labyrintem smrti

Labyrintem smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44953/bmid_labyrintem-smrti-UDy-44953.jpg 4 366 76

Vykladačka smrti - thriller odehrávající se v Anglii 12. století - se stal bestsellerem. Neudivuje, že se na pultech knihkupectví objevuje další detektivní příběh s hlavní hrdinkou Adélií, středověkou lékařkou ze Salerna. Té, která dokázala rozřešit hrůzný případ vraždění dětí, zabránil král Jindřich II. vrátit se zpět na Sicílii, neboť si chce ponechat mimořádně schopnou vyšetřovatelku ve svých službách. Pro ni to ovšem není dobrá zpráva - žena lékařka, navíc s nemanželským dítětem, to nemá ve středověké Anglii zrovna lehké. Znovu však dostává příležitost prokázat svůj neobyčejný talent. Je totiž otrávena králova milenka Rosamunda. Hlavní podezření padá na královnu, Eleonoru Akvitánskou. Adélie je povolána biskupem Rowleym, aby se pokusila prokázat královninu nevinu. Ještě nikdy se neocitla ve větším ohrožení. Vrah se pohybuje na svobodě a královna má za sebou celou armádu příznivců, kteří jsou odhodláni bojovat proti Jindřichovi. Ledový zimní vítr a kruté mrazy Adélii pátrání nijak neulehčují. Musí se prodrat nejen složitým labyrintem obklopujícím Rosamundinu věž, ale také rozluštit záhadu mrtvé a zmrzlé ženy, která se nachází uvnitř...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Jota

The Death Maze , 2008

Jordyz
23.12.2016 4 z 5

Možná se mi krapet víc líbil první díl, ale to nic nemění na faktu, že to je krásná kniha, plná děje, zajímavá.... a doporučuju :-)

likaf
29.08.2016 5 z 5

Druhý díl se mi líbil víc než první. Daleko poutavější.

Janet11
23.08.2016 4 z 5

Ani druhý díl nezklamal, Adélie se s případem opět poprala bravurně :) Některé pasáže bych možná trošku zkrátila, ale i tak dobré čtivo. Těším se na pokračování.

elizabeth_ba
08.08.2016 4 z 5

Opět zápletka, která by se zamlouvala i páteru Knoxovi, objednavatele vražd jsem uhodla bez problémů, s pachatelem jsem měla menší problém. ;-) Bohužel, jsem si neoblíbila žádnou další postavu, asi po zkušenosti z minulého dílu (a hlavně předchozího čtení, kdy jsem to četla poprvé) jsem se o to ani moc nepokoušela. Prostě Adélka, Gylta, Mansur, Rowley, Jindřich a dost. Teď jsem začala číst pokračování příběhu Emmy, (ve třetím díle o králi Artušovi) tak snad si mě získá ona, tady pro to měla málo prostoru a příležitostí. Uvidíme, jestli se zápletku ve třetím díle pokusí autorka vystavět malinko jinak než v prvních dvou a snad se i něco poučím z dějin Walesu.

orinka3
10.07.2016 5 z 5

Po knize jsem sáhla v naději, že se mi bude číst stejně dobře jako předchozí díl a nezklamala jsem se. Dověděla jsem se i něco o tom, jak se ve středověku uchovávaly potraviny - ledárna - a jak promyšleně se tenkrát hospodařilo. Téma labyrintu je povedené. Při představě, jak se dá snadno zahynout kousek od hradu, jde člověku mráz po zádech. Ani mi nevadí, že detektivní příběh sám napovídá, kdo je možným pachatelem. Kniha vede čtenáře po dobrodružných a tajuplných stezkách i zákoutích, najde tu romantiku, lásku i spravedlnost.

Selinute
25.04.2016 5 z 5

Opět výborná historická detektivka od mé oblíbené autorky.

Shardlake
14.04.2016 3 z 5

Tento díl se mně líbil o něco více oproti prvnímu, děj opět nepostrádal napětí a kouzlo, tentokrát byl zasazen do období zimy, hromad sněhu a tajného bludiště a zlosyni byli nakonec spravedlivě potrestáni. Doporučuji.

Vojslava
28.02.2016 4 z 5

Druhý díl se mi proti prvnímu dle očekávání opravdu líbil o něco víc - ten příběh uzavřený sněhem a mrazem měl i o něco víc vypracovanou linii a labyrint byl milý a zábavný bonus. Očekávání detektivka splnila a četla se mi dobře; do dalších dílů se rozhodně pustím.

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Toto bola moja prvá historická detektívka, ktorú som čítala. Bola som na začiatku skepticka,keď mi o tejto autorke povedali, ale Adelia ma veľmi príjemne prekvapila. Hneď od začiatku ma zaujala. Skvelé.

Jonny
02.02.2016 4 z 5

Důstojné a čtivé pokračování prvního (skvělého) dílu.

sarka45
13.12.2015 5 z 5

Přesně kniha podle mého gusta. Napětí, zápletka, charaktery lidí, které milujete nebo nenávidíte, ale i lidé nečernobílí, kterým se snažíte porozumět, to vše na pozadí historických událostí, takže se i něco dozvíte...Tak to mám ráda, už se těším na další díl...

Madelisi
18.10.2015 4 z 5

Mé první setkání s Adélií. Vypravování příběhů mi chvilkami přišlo pomalé, ale zase na druhou stranu jsem měla pocit, že jsem se ocitla v její době.
V knize bylo alespoň pro mě dost neočekávaných zvratů. Adélie mi připadá jako moderní žena, která by se v našem 21. století neztratila.
Plusové body kniha u mě dostává za jednu postavu, která mi byla celou dobu sympatická a nakonec s z ní vyklubal lump. A taky za Rowleyho.

Liduka
16.10.2015 3 z 5

Byla to moje první kniha od autorky a na to jak jsem se na ní těšila, tak mě docela zklamala. Sice se velmi dobře četla, ale děj se dal určitě zkrátit a hlavně mně přišlo, že se Adélie vyšetřování vraždy nějak moc nevěnovala a na konci najednou z ničeho nic přišla na to, kdo je vrah Rosamundy. Historické romány patří k mým nejoblíbenějším, ale tato autorka rozhodně nepředčí mého nejoblíbenějšího autora C.J.Sansoma.

akdar72
11.07.2015 5 z 5

Krásné čtení, stejně napínavé a vtipné jako první díl. Dokonale popsaná zima a postavení žen v té době. Moc se těším na Relikvii mrtvých.

Misa25
29.03.2015 5 z 5

Skvělá kniha..zápletka neskutečná a to rozuzlení..paráda

ritz
24.03.2015 5 z 5

Další výborná historická kniha plná zajímavých postřehů z dané doby. Doporučuji.

mystar
18.03.2015 4 z 5

Druhý díl byl opět moc dobrý. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Sice první díl byl o něco lepší, přesto jsem si čtení užila. Těším se na další díl - Relikvie mrtvých. :o)

mpb1913
31.12.2014 4 z 5

Výborně zvolené prostředí, mě se kniha líbila víc než jednička. Když knihy A.Franklin porovnám s podobnými knihami C. J. Sansoma tak ty jsou o parník někde jinde.

Kateřina1011
15.11.2014 5 z 5

Příjemné čtení. Sice jsem díky neustálému naznačování získala brzy podezření, kdo stojí za vraždami, takže překvapení se nekonalo, přesto se knížka četla velmi dobře a vychutnala jsem si ji.

Bezantina
08.08.2014

Tento díl se mi dostal do rukou jako první, takže nemohu srovnávat s ostatními knihami této série.. Kniha byla ze začátku docela dobrá, ale zhruba od poloviny dostala těžkopádný ráz. Dočetla jsem ji, ale nezaujala mne..