Ďáblova pevnost

Ďáblova pevnost https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91977/bmid_dablova-pevnost-K13-91977.jpg 4 315 59

Třetí část cyklu o protitureckých válkách v Uhersku, Sedmihradsku, Chorvatsku a Středomoří v letech 1660–1664. Po útěku z benátského vězení kapitán Báthory a jeho druh ve zbrani, kozák Voronin, míří do Chorvatska, kde se seznámí s nelítostným turkobijcem Nikolou Zrínským.

Literatura slovenská , Fantasy , Historické romány

Vydáno: , Brokilon

Diablova pevnosť , 2011

ferda
ferda
23.12.2016 3 z 5

Lepší jak druhý díl. Toho nadpřirozena tam bylo trochu méně.Ale hlavně se děj odehrává v nám bližších zemí a ne někde v Americe. Ovšem nejlepší je tanto odkaz, ja jako dělaný na naši dobu..."S mohamedánskou havětí se nesmí vyjednávat o příměří, musí se na ni udeřit železnou pěstí a nemilosrdně ji vyprášit."

SilvaK
SilvaK
29.11.2016 3 z 5

Konečne dočítané, táto séria bola pre mňa omyl.

Ladys
Ladys
03.07.2016 3 z 5

Tak jsem to konečně dočetl. A ne, že by mě to nebavilo, jen jsem prostě neměl čas. Znáte to.
A teď ke knize.
Mohla být klidně kratší. Některá místa mi přišla jakoby vycucaná z prstu prostě proto, aby se něco dělo.
Kolísavá úroveň obsahu vás místy pomalu neudrží v pozornosti, ale zaplať pánbůh takových míst není moc. A slušných nápadů tu je taky dost, takže se to vyrovná.
Přečíst se to dá, ale zatím nejslabší Bathory.
Jsem zvědav na čtvrtý díl.

Torgal
Torgal
22.06.2016 4 z 5

Zavŕšenie trilógie privádza našich hrdinov späť na hranice Uhorska a opäť je z toho čtivá rubanica s fantasy nádychom, akou bol prvý diel. Väčšie ambície než baviť čitateľa stínaním mohamedánskych kotŕb Ďuro ani tentokrát nemal, čo je s ohľadom na úžasnú prácu s historickými reáliami možno aj trochu škoda. Dej už tradične nepatrí k najkomplikovanejším, ale odsýpa vo vysokom tempe a neraz sa vytiahne s parádnou scénou. Nové postavy sa tiež vydarili a oproti Bráne Irkally som sa dočkal aj plnotučných záporákov. V mojich očiach teda najlepšia časť série, uvidíme čo na to Železný polmesiac. 8/10 PS: Tá porno vložka už ale bola trochu moc, do knihy mi nepasovala.

klokan.1905
klokan.1905
25.05.2016 5 z 5

Ďáblova pevnost opravdu stála za přečtení!!!
Zcela jistě sáhnu i po čtvrtém dílu ;-) Už pro něj dělám místečko v knihovně :-)

Rita55
Rita55
22.03.2016 5 z 5

První dva díly byly bezva, ale od tohohle se nemůžu odtrhnout, je zatím nejnapínavější, doufám, že ani ve čtvrtém díle Kornel neztratí dech :-)

03.08.2015 5 z 5

Booktrack:
+ OST J. Horner - Braveheart

Fuksinka
Fuksinka
20.06.2015 5 z 5

Naprostá pecka, nejlepší díl série. Bez jediné chyby. Jsem zvědavá, jestli tuhle laťku ještě někdy Červenák přeskočí.

Sakra cori, to neumíš napsat slovo Spoiler????

Ledo11
Ledo11
02.05.2015 5 z 5

Má #300 kniha co jsem přečetl, tak by to zasloužilo pár slov...Je to prostě pecka!!! Nejlepší kniha z celé série (zatím). Vážně všem doporučuji!

kleo9554
kleo9554
15.04.2015 5 z 5

S každým dílem lepší :-)

cori
cori
03.02.2015 4 z 5

Tentokrát se Báthory dostává přes Benátky do Chorvatska díky novému parťákovi Bojanovi Gradoviči z Gradovce. Trochu mi nesedl oslí můstek (Bojan večer u táboráku vypráví strašidelný příběh o Černém Arabovi) a vzápětí už proti němu bojují. Už jsem se radovala, že si Kornelius našel "babu" (viz společná noc a zamilované dopisy), ale ve vysvětlivkách jsem si přečetla, jak to bylo s rodinou Zrínských ve skutečnosti. Jinak skvělý akční příběh s pekelnými protivníky. Jsem zvědavá, jak to v dalším díle Báthory zvládne, když přišel o své ochranné symboly a pomoc Drakobijce.

22.12.2014 5 z 5

Nemá chýb, aj keď to trochu stratí na dynamike (už sa tak necestuje) - vystupňuje sa dráma. Bál som sa že je to koniec, no mr. Červenák to roztočil na ďalšie dve pokračovanie. Mňam

Svářeč
Svářeč
05.07.2014 4 z 5

Červenák si drží svou laťku, takže třetí Báthory není ani horší, ani lepší než jednička nebo dvojka. Určitě je ale jiný. Oproti předchozím dílům je trojka méně dobrodružná, více krvavá a více epická. Z pouští blízkého východu se vracíme zpět do neklidné Evropy (za což jsem rád), hrdinové se také méně nacestují (celý příběh se odehrává na relativně malém uzemí v Chorvatsku). Něco přes čtyři stovky stran mi uteklo jako voda, Červenák mě ke knize doslova přikoval, takže jsem ji dočetl ani ne za den. Autorův styl psaní mi dokonale sedí, velmi věrohodně a poutavě se mu povedlo vykreslit obraz té doby. No, kniha je tedy sice výborná, ale musím zopakovat: Báthory je zatím můj nejméně oblíbený Červenákův hrdina (i když... možná až po Bivojovi). Iljovi se prostě nevyrovná, Roganovi už vůbec ne.

Eigis
Eigis
27.06.2014 5 z 5

Třetí část série o kapitánu Báthorym stojí rozhodně za to. Z Voronina se stává přesně ten správný typ parťáka. Na druhou stranu rozhodně není nouze o kvalitní záporáky jako ďábelský rytíř, párek šílených alchymistů či čtyři démoničtí jezdci z pouště. V příběhu se vhodně střídají scény bitek s klidnějšími momenty při kterých si hlavní hrdinové trochu oddechnou a čtenář nemá pocit, že čte monotóní popis jatek. Popis trestné výpravy navíc řadím mezi to nejlepší z celé série. Sečteno podtrženo Ďáblova pevnost je, po menším zaváhání u Brány Irkally, dalším klenotem Červenákovi tvorby.

Claricia
Claricia
05.02.2014 5 z 5

Červenákovy knihy čtu velmi ráda (a moc se těším na další), trilogii o kapitánu Báthorym jsem přečetla v podstatě jedním dechem (což je při rozsahu díla co říct). Doufám v pokračování... :)

Garik
Garik
07.04.2013 5 z 5

Po tomto si už Juraj Červenák u mňa definitívne vyslúžil miesto medzi obľúbenými autormi.
Záver trilógie načrtáva možnosť, že by sme sa snáď mohli dočkať aj nejakého pokračovania. Ja dúfam, že tomu tak bude.

Bedikk
Bedikk
17.03.2013 3 z 5

Chorvatské prostředí je fajn, ale kniha je vyprázdněná a hodně se opakuje. Čekal jsem na návrat k původnímu příběhu, ale místo toho přišlo hodně motivů nových. Trojku tak hodnotím nejníže z celé série, druhou polovinu jsem dočítal spíš z povinnosti. Nejhorší je urychlený a naroubovaný konec.

vincek1
vincek1
15.12.2012 4 z 5

Poslední kniha této trilogie se mi zamlouvala i když některé pasáže, obzvlášť ty kde nepadaly hlavy, se mi zdály zdlouhavé.

borknagar
borknagar
27.10.2012 4 z 5

Dobré čtení, opět jako vždy, ale první dva díly mám o trošičku raději. Povedla se obálka knihy, ta je perfektní a skvěle k příběhu sedí....