Hilda a parádní slavnost

Hilda a parádní slavnost https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399972/bmid_hilda-a-paradni-slavnost-DWJ-399972.jpg 4 32 4

Dobrodružství Hildy série

Dobrodružství Hildy nejprve uchvátila čtenářky a čtenáře komiksů, poté vznikl animovaný seriál od Netflixu a nyní je tu knižní série. Druhý díl zavádí modrovlasou rozumbradu a její maminku do uspěchaného města Trolberg, jež se ani v nejmenším nepodobá nádherné divočině, kterou musely opustit. Když Hilda ve škole dostane za úkol vypracovat se spolužáky projekt o krásách jejich města, neví si s ním rady… ale když se jí naskytne příležitost zažít dobrodružství, neodolá! Potká během něj divoké elfy, draky, kteří plivou oheň, tajemného mluvícího havrana a nové kamarády, díky nimž na město Trolberg možná přece jen změní názor. Nenechte si ujít ani první dobrodružství v knize Hilda a pidilidi.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Paseka

Hilda and the Great Parade

martin č.
20.04.2022 5 z 5

Čteno dcerám před spaním. Tento druhý díl mne bavil víc než následující třetí. Na komiksové předlohy to ale pořád v mých očích nemá.

š.m.i.k
26.06.2021 5 z 5

Hilda nás pořád baví. Akční holčičce s modrými vlasy se zkrátka nedá odolat, jdeme do dalšího dílu. A moc se mi líbí jazyk, jak je to psané, velmi hezky a nenásilně se to čte, takže asi pochvala i pro překladatele.

bagel
07.01.2020 4 z 5

Komiksy s Hildou jsou sice lepší, ale i knihy mě baví.

Sorrow
23.07.2019 2 z 5

Nečetla jsem komiksovou Hildu, ale hádám, že má mnohem větší šťávu, zejména díky pěkné kresbě. Trošku špatně se mi hodnotí dětské knihy neb nejsem cílový čtenář a obecně jsem tomu trendu čtení dětských knih z pozice dospělého moc neporozuměla, nicméně tenhle kousek podle mě nepřichází s ničím extra nápaditým.

pohádky zfilmováno – TV seriál

Stephen Davies
britská, 1976
2018  87%Hilda a pidilidi
2019  85%Hilda a parádní slavnost
2020  89%Hilda a domácí skřítek
2021  85%Hilda a časočerv
2022  87%Hilda a loď duchů

Kniha Hilda a parádní slavnost je v