Dobrodružství Augieho Marche

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chicagský rodák Augie prochází po vzoru hrdinů pikareskního a výchovného románu sérií epizod a životních dobrodružství, které ho z USA zavedou také do Mexika, Itálie či Francie. Na cestě potkává lidi z nejrůznějších vrstev od chudáků přes hazardní hráče a podvodné obchodníky až po společenskou smetánku a milionáře. Augie se však nepřestává řídit svými vnitřními hodnotami, jimiž jsou pravda, láska, mír, štědrost, užitečnost a harmonie......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24667/dobrodruzstvi-augieho-marche-1Qi-24667.jpg 415
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Volvox Globator
Orig. název:

The Adventures of Augie March (1953)

Počet stran:540
Jazyk vydání:český
Překlad:František Fröhlich
Edice:Na cestě (44.)
Autor obálky:Karel Horák
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7207-714-4
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Dobrodružství Augieho Marche

Přidat komentář
maryzka
07.02.2017

Po přečtení těchto komentářů jsem neměla chuť tuto knihu vůbec číst, ale zvědavost mi nedala. Je pravda, že s komentáři souhlasím, bylo to únavné, někdy těžko stravitelné, taky je pravda, že jsem se někdy musela vrátit na předchozí stránku,nebo přeskočit některé pasáže. Ale pro sebe jsem si vyvodila pouze jedno: hlavní hrdina nebyl tak materialisticky založen, jemu stačila práce, střecha nad hlavou, teplá lidská náruč. Pokud je pravda, co se píše na konci knihy, že je to částečně autobiografická kniha i když je tam medailonek o autorovi,pak se ani nedivím proč byl 4x ženat.

Crimble
16.06.2016

Další nově objevený americký klasik. Těžká, dlouhá kniha, avšak na rozdíl od jiných komentujících jsem se málokdy nudil, popisy, úvahy někdy sice složité a velmi košaté, avšak vždy účelné a jazykově vytříbené. Bellow mne uhranul a určitě budu pokračovat v jeho dílech. Augie je trochu neukotvený, okolnostmi zmítaný, ale sympatický, emotivní a v zásadě kladný hrdina. Amerika podána ve své jedinečnosti, rozporuplnosti, ošklivosti i kráse, ubohosti i bohatství.

Amnesiac
04.09.2012

Keď sa cez to prekušem a dočítam to tak sa sám nominujem na pulitzerovú cenu za čítanie, lebo táto kniha je fakt fuška.Úprimne sa nepamätám na kihu ktorá by mi šla tak tažko dolu krkom. A to isté sa mi stalo s Herzogom. Keď dočítam tak poviem viac ale prvých 220 strán 720 stranovej edície zatiaľ nič moc aj napriek dobovej autentičnosti a sympatickým hrdinom/antihrdinom

Danafantom
08.04.2012

Knížka je psána stylem, který je pro mě naprosto nestravitelný. Navíc je to vytištěno hustým, nepříjemným fontem, písmenka mi úplně skákala před očima.


Štítky

americká literatura

Autor a jeho další knihy

Saul Bellow

Saul Bellow
americká, 1915 - 2005

všechny knihy autora

Kniha Dobrodružství Augieho Marche je:

v Právě čtených1x
v Přečtených16x
v Doporučených2x
v Knihotéce33x
v Chystám se číst25x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech3x