Dobrodruhům

Dobrodruhům https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431044/bmid_dobrodruhum-3Ie-431044.jpg 4 579 182

Neplánujte cesty… prožijte je! Cestování si nikdy nenaplánujete na sto procent – vždy vás něco překvapí. Ví to i oblíbená herečka a cestovatelka Tereza Ramba (Voříšková). Za dva roky navštívila dvacet zemí a rozepsala se o jejich známých i nečekaných podobách. Ať už máte sami neklidného cestovatelského ducha, nebo radši jenom jezdíte prstem po mapě, Tereziny zážitky v kombinaci s autentickými fotografiemi a ilustracemi jsou natolik inspirující, že vás začnou svrbět pohorky.... celý text

hermína14
21.08.2020 5 z 5

Překvapila. Vzbuzuje dojetí, probouzí snění a podněcuje k cestě. Tady je hezké číst pocity místo popisů.
"Prošly jsme hory a teď necháváme hory projít nás."
"Miluju vracet se, ale když jsi u mě, cítím se vrácená pořád."
"Pořád máme všeho moc. Nemít skoro nic je mnohem přehlednější, úlevnější."

Nestorkea
17.08.2020 4 z 5

Není to klasický cestopis. Spíše úryvky z cest a zachycené myšlenky. Přestože místy pro mě byla kniha poněkud nesrozumitelná, celkově působila příjemným a pohodovým dojmem a bavila mě . Text doplňují krásné fotografie.

Marfulka007
16.08.2020 4 z 5

Autorčin styl mi neuvěřitelně sedl. Přestože je těžké stoprocentně pochopit úplně každou myšlenky, kniha se mi četla neuvěřitelně krásně. Je plná lásky a upřímnosti, cest a dobrodružství a plná života.

Valdora
15.08.2020 4 z 5

Mám ráda tvorbu, kdy se mísí různé styly a žánry. Něco mezi cestopisem, deníkem, básní v próze. Je to báseň jedné ženy, která miluje život a snaží se ho užívat plnými doušky, nepromarnit ani minutu a umí se radovat z maličkostí. A předává nám poselství o tom, co jsou skutečné hodnoty.

KristýnaMy
12.08.2020 5 z 5

Knížka vonící láskou i realitou dnešních dní. Děkuji za kapitoly o Severu i Lásce. Ideální kniha pro tiché letní čtení v síti.

Co se týče rozložení knihy. V prvních chvílích mě trochu překvapily nenavazující kapitoly a velké bílé prostory, nicméně bez těchto charakteristických prvků, by to nebylo pravé voříškové/rambové.

Korsika
12.08.2020 4 z 5

Ne ... tohle asi ne ... tohle určitě ne ... nebo asi jo ... joo tohle jo ... určitě jo ... ano ...

Nakonec mi přišlo velmi zajímavé jak autorka, ač krátkými hesly, dokáže úplně přesně definovat, co cítí a vy to cítíte s ní. Anebo je to právě tím, že to úplně přesně nespecifikuje a vy máte prostor promítnout do toho své vlastní pocity a zkušenosti?

Rozhodně bych ji nedoporučila lidem, kteří chtějí vědět něco konkrétního o dané zemi, jak se tam dostanou, co zařídit apod. ... ale myslím, že každému DobroDruhovi, který někdy cestoval podobně jako T.R., tato kniha připomene, proč to vlastně děláme.

avokado4
08.08.2020 1 z 5

No... dočetla jsem, ale kniha mě nebavila a nezaujala. Kapitoly o cestování většinou nic moc zajímavého nepopisují, na můj vkus příliš často o jídle , které v životě autorky má asi významné místo. Kapitoly o lásce jsou takové divně zkratkovité, popisující pocity, komplikovaně a nesrozumitelně filosofují o životě, kdy často jen sama autorka ví, co tím chtěla říct. Fotografie hezké, ale nic mimořádného. Líbí se mi název knihy ..... Dobro druhům je pěkné, ale Dobrodruzi čtou knížky jiného kalibru. Je mně líto, za mě ne.

Gabi13
06.08.2020 5 z 5

Sedím si na schodech na samotě v jižních Čechách a dočítám toto potěšení. Hledala jsem si k tobě Terezko cestu a ty jsi mi dala možnost se na tebe podívat z jiného směru.
Je léto a tahle knížka se opravdu báječně čte na dovolené, ale myslím, že by se četla báječně kdekoliv. Je to pohlazení po duši a zamilované především. Kniha je luxusní i svým zpracováním a grafikou. Děkuji bylo to krásné.

Morgana123
04.08.2020 1 z 5

Kniha pro mě byla vyloženě zklamání. Jako pocity z pohledu autorky asi dobré. Jako kniha ze které bych se něco dozvěděla, bohužel. Vizuálně nádherné..

Sova15
04.08.2020 5 z 5

nádherná kniha, až je mi líto, že jsem dočetla. I když jsem si na heslovité věty musela zvyknout, zjistila jsem, že v nich je víc, jak v dlouhých souvětích. Nejen, že jsem s Terezkou procestovala svět ale hodně jsem se o ní dozvěděla. nemyslela jsem si, že je to nějaká princezna. Ale že zdolá i pól, exotické země s krosnou na zádech. A taky mě dojaly její úvahy. Terezo, piš dál !
" Láska je taky ztráta svobody. A kdo říká, že ne, používá plastový brčka a jednorázový kelímky."

cornetka
23.07.2020 5 z 5

“Cestování mění život. Vytrhává nás z naší reality, nutí nás bojovat za sebe, rozšiřuje obzor. Živí duši.”
S Terezou a touhle knížkou procestujete celý svět! Bude vám horko, bude vám zima, sáhnete si na dno svých sil, ale vždycky nakonec budete šťastní, protože všude je s vámi láska!

vikidala
20.07.2020 5 z 5

Nejdřív mě trochu iritoval zkratkovitý jazyk ala sociání sítě a přišlo mi vyprávění hodně naivní. Ovšem pak mě kniha naprosto vtáhla a připadala mi stále hlubší a hlubší a pak jsem pochopila, že o tom to je, že nejdřív je člověk prostě naivní a pak skrz přírodu a cestování vyplyne spousta věcí...Taky je boží, že člověk v některých okamžicích prostě najednou je, zvlášť když něco podobného prožil. Nakonec se mi knížka opravdu moc líbila, je krásná!!

klaraskolkova
14.07.2020 4 z 5

Kniha zaujme už na první pohled grafickým zpracováním. I uvnitř najdete krásné fotky a kresby, je to vlastně takové malé umělecké dílko. Co se týče obsahu a textů, nečekejte klasický cestopis: je to spíš autorčin deník z cest, kde vyjadřuje své pocity, vztahy k blízkým a spíš okrajově zmiňuje navštívená místa - a opět zejména pocity, které v ní vyvolaly.

zuzu8480
29.06.2020 5 z 5

Krásná kniha, krásné fotky, krásné příběhy a pohledy na život. Krásné a jednoduché poslání... LÁSKA JE ❤️

pedobro
21.06.2020 5 z 5

Komentář pode mnou od "Adelína_čte" je tak neskutečně výstižný a mluví mi z duše, že dodám ke knize pouze - je to skvost. Vizuální i literární. Nádherný zážitek.

Adelína_čte
15.06.2020 5 z 5

Svět. Láska. Okamžiky. Maličkosti. Strasti. Radosti.
O téhle knížce bych chtěla napsat tolik a zároveň možná taky vůbec nic.
Všechno je přímo v ní. Ten pocit.
Neuvěřitelně moc jsem si čtení užila. Vychutnávala si každou stránku. Zkoumala každou fotografii. Mám chuť si ji teď přečíst znovu. Od začátku. A pak zase znovu. Vzbudila ve mně tolik pocitů.
Dva roky. Dvacet zemí.
Všechno v tomto skvostu.
Tolik mi to cestování chybí.
Tak nádherný jazyk. Tak pečlivá volba slov.
Na první pohled možná nesouvislé věty. Na ten druhý to do sebe všechno zapadá. Tvoří barvitý příběh. Dává smysl.
Myšlenky. Úvahy. Divení se.
Po grafické stránce nejkrásnější knížka v mé knihovně.
Na dobrodruhy budu myslet ještě hodně dlouho.
Protože všechno uvnitř téhle knihy je důkazem toho,
že
láska
je.

tereza8418
13.06.2020 5 z 5

To je proste krasa,kez by se takhle krasne umeli vyjadrovat vsichni. Ta kniha ma v sobe tolik! Dekuji za ni.

gbrgbr
31.05.2020 5 z 5

Krásné. Optimistické. Pohladí po duši a srdci.

aji
31.05.2020 5 z 5

Naprosto geniální.

Euphrasia
28.05.2020 5 z 5

Za mě prostě krásné... Rozhodně to ale není klasický cestopis, spíš osobní zážitky a prožitky z cest, smichané s tehdejšími pocity autorky... Aby si člověk tuto knihu užil, musí být podle mě na "stejné vlně" jako Terezka, nebo aspoň v odpovídající náladě... Mně se to podařilo a nemohla jsem se odtrhnout... Plus graficky taky moc povedené.