Dobří sousedé

Dobří sousedé https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334610/mid_dobri-sousede-RIE-334610.jpg 4 98 31

Shadow Cove je městečko, o kterém každý sní – má malebné uličky, bujné lesy a dobré sousedy. To si alespoň myslí Sarah, když se sem přistěhuje za svým čerstvým novomanželem doktorem Johnnym McDonaldem. Brzy však objeví spodní proud klamu. A pak ji jednoho říjnového večera, když je Johnny zrovna pryč, připraví náhlá tragédie o veškeré štěstí. Sarah s Johnnym, otřeseni a zdrceni zármutkem, se pokouší znovu vybudovat roztříštěný život. Když se Sarah probírá kousky zničeného domova, odhalí šokující tajemství, které ji přiměje pochybovat o všem, co dosud považovala za skutečné – o svých sousedech, přátelích a dokonce i o svém manželství. S každým dalším odhalením se Sarah musí znovu a znovu ptát sama sebe: Můžeme vůbec kdy opravdu poznát ty, které milujeme?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

The Good Neighbor

uzivatel83509
04.04.2024 5 z 5

Začátek příběhu mě hned vtáhl do děje - poutavě napsané... příběh nutí čtenáře číst dál a dál, jen kdyby nebyly místy ty nudné části, které mi občas kazily dojem z knihy.. konec byl hezky vyřešen.

cleopatra11
26.11.2022 3 z 5

Ztrácela jsem se v osobách, na mě to bylo celé překombinovatelné. Nešlo to..

danielosbourne
18.08.2022 4 z 5

Ale jo...tohle nebylo tak špatné čtení. Sice jsem si někde v polovině knihy řekl, co je vlastně hlavní zápletkou této knihy, ale přišel jsem na to a autorka mi to v druhé polovině lehce připomněla. Bylo to velice čtivé, místy napínavé, krátké a těžko se od toho odcházelo. Psáno spíše pro ženské publikum, ale jako oddechovější, psychologický thriller je to fajn :).
Za mě spokojenost a další autorčinu knihu určitě zkusím.

megan35
17.10.2021 3 z 5

Kniha se četla dobře,tak nějak sama.Není to žádný extra trhák,ale děj byl svižný a pachatel byl pro mě překvapením,za mě dobrá kniha.

Sammy.Boy
04.02.2021 4 z 5

Někdy se mezi navenek milými a vstřícnými jedinci ze sousedství, o kterých bychom mohli říct, že jsou to naši DOBŘÍ SOUSEDÉ, může pod vrchní slupkou skrývat prohnilé a červavé jablko. Jako celek hodnotím knihu velice kladně. Velkým plusem je čtivost a né vždy se musí za každou cenu tlačit na pilu a vršit jeden zvrat za druhým. Závěr byl tou správnou tečkou.

kniha
09.10.2020 5 z 5

Parádní psychologický kousek.

Veronika33
09.09.2020 2 z 5

Tak toto bol prepadák na plnej čiare. Zbytočne veľa postáv, minimálne polovica nemala v knihe hlbší význam a iba semtam bola spomenutá a ja som si lámala hlavu, kto to sakra je. Dej sám o sebe veľmi ubohý, neviem či bol problém v spisovateľke či prekladateľovi, ale to sa proste nedalo čítať, ako by to písalo dieťa na prvom stupni základnej školy. Celkom som sa na knihu tešila, bola však pre mňa sklamanie.

vnimat_Krasu
01.07.2020 5 z 5

Strašně příjemná jednohubka, co kupí cliffhangery a cliffhangříky, aniž by se zvrhla v absolutní guláš. Cením kór, jak umí Bannerová utáhnout atmošku, aniž by se vyžívala v písmenkách. Její koktejl erotický tenze s tou thrillerovou má v sobě všeho tak akorát.

Janík511
02.06.2020 3 z 5

Nic závratného to teda nebylo. Konec knihy autorka usekla, zápletka taková nijaká a celkově spíše zklamání. Škoda, začátek vypadal hodně slibně, ale konec se zvrhl k něčemu naprosto nudnému.

pagac17
25.01.2020

Jsem spokojen po přečtení této publikace. Napínavé až do konce. S překvapením, doporučuji

anája
03.01.2020 4 z 5

Kniha byla napínavá a dobře se četla.Rozhodne doporučuji.

sabca
11.10.2019 5 z 5

Tak mně se kniha moc líbila. Byla nabitá dějem od začátku do konce, krátké kapitoly a nečekaný konec. Taky nemůžu věřit když někdo napíše že pomalu od začátku věděl kdo za tím vším je. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit zápornými komentáři a knihu jsem přečetla. Já za sebe doporučuji

pavčape
30.06.2019 3 z 5

Nějak extra mě knížka nenachla, dočetla jsem, ale mysím, že si za pár měsíců nevzpomenu, o čem vlastně byla... Nicméně jako prvotina asi dobrý, takže za tři! :-)

Ajinka88724
20.03.2019 3 z 5

Celkem dobré.

franczes
15.10.2018 3 z 5

Naprosto souhlasím, že kniha se čte výborně, přesto nemůžu napsat, že by mě nějak vyloženě nadchla. Nedokážu se ztotožnit s hrdinkou,která se obtížně vyrovnává s tím, ze její asi o 10 let starší manžel měl v minulosti i jiné partnerky. Je to zjednodušení, ale v podstatě je to tak. Přesto doporučuji jako oddychovku.

Zlatinka.Emilly
13.10.2018 5 z 5

Od prvních stránek jsem věděla, kdo za tím vším stojí. A jaké to bylo překvapení v samém závěru knihy, když jsem zjistila, že jsem se mýlila :) Zase mě zarazil docela velký překlep. Malá Mia si ze zoufalství ostříhala vlásky. A to až u hlavy. No a za dva měsíce na to: "vlásky se rozprostírají na hladině jako vlasy mořské víly". Pokud vím, mořské víly mají vlasy dlouhé. Tak tohle se nepovedlo. Asi bych nad takovýmito překlepy neměla moc přemýšlet. Jinak příběh se mi moc líbil, nebyl zas až tak drastický, ale co mě naučil, abych bez kabelky nevycházela z domu (úsměv). Ještě jsem si říkala, no proč tohle píše, ale ono to mělo své opodstatnění. Takže dávám plný počet hvězdiček, protože vím, že psaní je moc těžká věc a udržet všechny myšlenky v hlavě, pro pisatele, přece nejdou.

Aneleh
02.09.2018 5 z 5

Miluju psychologické thrillery a tento je přesně takový, do jakého se ráda začtu, abych zapomněla na svět okolo. Autorka to tedy umí. Když skončí jedna kapitola, nemůžete přestat a musíte se hned začíst do další. Moc hezky psané a na rozdíl od ostatních tady, kteří snad všichni věděli, jak to skončí, jsem si to ani neodvažovala představit. Jen jsem četla a nechala se překvapit. Za mě tedy všechny hvězdičky, téma sousedských vztahů je velmi zajímavé a připomíná, že dokonale nemůžeme znát ani svoje nejbližší, natož pak ty, co žijí vedle nás. Doufejme, že spisovatelka napíše ještě více takových příběhů, které nám ukáží nepředvídatelnost našich vztahů.

Bustedka
20.06.2018 3 z 5

Nenadchne ani neurazí. Předpokládám, že autorka měla pocit, že čím víc dramatu do knihy nacpe, tak tím to bude všechno zajímavější. Jenze jakožto trochu náročnější čtenářka, tohle asi úplně neocením. Každopádně najdete tu všechno... Vraždy, únos, drogy, domácí násilí, nevěru, nemanželské děti, žhářství, psychopaty, senilní svědky, zloděje, hrůzné předtuchy, snažení se o dítě, útěk z domova.... Jen znásilnění chybí. Tak třeba příště

simika
06.09.2017 2 z 5

Tak trošku se ptám, o čem to bylo? Nevím, ale co vím určitě je, že to není thriller. Strach jsem měla jen, že tu knížku nedočtu:-) Hlavní hrdinka velmi nejistá, bez sebevědomí a s tendencí stalkovat svého manžela, kterému vlastně nikdy moc nevěřila... Manžel, bývalý děvkař, ale teď je vzorný a vše, co chce, je aby jeho žena byla šťastná a spokojená... Postavám jsem nevěřila jejich motivaci ani důvody, pro které dělali věci, které dělali. Zápletka chabá, v podstatě druhoplánová, rozuzlení předvídatelné, nebyla tam ani jedna sympatická postava....

čika
25.07.2017 2 z 5

niekedy si vravim, co vsetko sa dnes nevydava - a necita. toto uz tu rozhodne x-krat bolo a zrejme este bude. od vydavatelstva ako kniha zlin som asi ocakavala lepsiu kvalitu vyberu. predsa len, svetovy trh urcite ponuka nepreberne mnozstvo urcite zaujimavejsich knih.

prvotina thrillery lhaní, lži sousedé

A.J. Banner
americká