Dobře mi tak

Dobře mi tak https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198123/dobre-mi-tak-2Yb-198123.jpg 3 1030 265

Příběh o tom, že náprava chyb je k ničemu, když v životě děláme další. Sebestředný a bezohledný malíř Boris se rozvádí se svou ženou Vanesou a stěhuje se ze společného bytu ke svému kamarádovi Viktorovi. Tento životní zlom ho náhle nutí zamyslet se nad sebou samým a bilancovat. Boris si postupně uvědomuje všechny svoje chyby a životní selhání. Se svérázným humorem se poněkud neohrabaně pokouší napravit své chyby. Hledá cestu zpět ke svému dospělému synovi, minulost se mu ale vrací jako bumerang a jeho kroky značně komplikuje. V té chvíli mu navíc zkříží cestu šestnáctiletá Erika.... celý text

Kikca.97
Kikca.97
28.03.2021 5 z 5

Radka Třeštíková má ojedinělý styl psaní, který rozhodně nesedne každému. Mně ale sedl na výbornou. Miluju její černý humor, její básničky, které prolínají celý text, ve kterém je někdy nelehké se orientovat, miluju její složité postavy a příběhy, ale musí tomu člověk přijít na chuť. Knihu jsem si užila, tragikomický konec pobavil, doporučuju!

Damato
Damato
24.03.2021 odpad!

Dobře mi tak.... moc dobře jsem věděla, že knihy téhle autorky jsou zmatené a takřka o ničem. Přesto jsem knihu vzala do rukou- protože je prostě málo českých autorek a mě baví číst knihy českých autorů a pak - taky jsem si jsem si myslela, že tahle bude konečně jiná, lepší... Není. Takže pokud chcete nějakou ufňukanou nudu, tak prosím- na pultech je jí dostatek, Ale s kvalitní literaturou se tohle dílko asi nepopasuje....

BiancoM
BiancoM
14.03.2021 2 z 5

Knihu jsem přečetla jen díky zvědavosti. Souhlasím s názorem, že je to nejslabší kniha od autorky. Když jsem otáčela stránky, čekala jsem, že teď už to přijde... popravdě ani nevím na co jsem čekala, protože celé to bylo zmatené a o ničem. Tohle se nepovedlo!

Magrata15
Magrata15
08.02.2021 3 z 5

K hodnocení této knihy nějak nevím, co napsat.
Vyprávěna je zajímavě a čtivě, místy s barvitými, téměř básnickými obraty. Další místa jsou dost zmatená a konec jsem už vůbec nepobrala.
A o čem kniha je? Celkově mi to vychází, že je zde popsán prázdný život jednoho velkého sobce.

IvčaH76
IvčaH76
30.01.2021 1 z 5

Zajímavá snad jen ze začátku. Jinak zmatená a o ničem.

Leni__ska
Leni__ska
07.01.2021 odpad!

Jednoznačně pro mě nejhorší kniha od autorky, v životě se mi nestalo, že bych nedočetla knihu, takže ani tady jsem to nevzdala, i když jsem měla nutkání. Hlavní hrdina tak zbytečný člověk a já si pořád říkala proč? Proč proboha. Rozumějte, i zápornou postavu můžete mít rádi, i otravná nebo jinak nepříjemná postava může mít v příběhu místo, ale tohle bylo tak něco znechucujícího ( a ne tím způsobem, kdy vám z toho běhá mráz po zádech, ale prostě je to bylo protivný). Strašná slátanina. Tohle se nepovedlo, nebo jsem to nepochopila a to mám jinak její ostatní knížky v oblibě..

klarkys
klarkys
07.01.2021 4 z 5

S každou další přečtenou knihou je to lepší a lepší! Radka má jedinečný styl psaní, baví mě její smysl pro humor i to, jak přirozeně a “lidsky” na mě působí postavy i děje....
Moc nechápu srovnávání s Vieweghem nebo Monyovou, četla jsem oba autory a být Radkou, možná by mě to i urazilo ;-)

Nikol681
Nikol681
02.12.2020 3 z 5

Knížka se mi, navzdory ne příliš kladným recenzím moc líbila. Hned jsem se začetla, přečteno za dva dny :) Lehce depresivní, ale občas jsem se zasmála :))

otesánek
otesánek
12.11.2020 3 z 5

Ale jo. Dle hodnocení a dle recenzí jsem zázrak nečekala. A tak se zklamání nedostavilo. Prostě příběh jednoho muže který nepříliš úspěšně prožil život.

Pavlína79
Pavlína79
12.10.2020 4 z 5

o čem je život? Vlastně o ničem, chybí-li povinnost, nezbývá už nic.

DámaMáma
DámaMáma
04.10.2020 3 z 5

Knihu Dobře mi tak jsem zařadila do své knihovny hlavně proto, abych měla Řádku Třeštíkovou kompletní.
Bohužel mě tato kniha zklamala, i když ne tolik jako Foukneš do pěny... Prvotina Dobře mi tak není pro mě ničím zajímavá kniha. Neutkvěla v mé paměti, ale jsem ráda, ze jsem si ji přečetla.

1predseda
1predseda
19.09.2020 3 z 5

Tak tahle mne jako jedna z mála nezaujala, ale dočetl . Hlavní postava mne neměla čím zaujmout .

Hanuja
Hanuja
14.09.2020 2 z 5

Knížka mne bavila chvíli na začátku příběhu. Od druhé půlky už to pro mne bylo o ničem.
Dočetla jsem ji jen proto, že jsem zvyklá knížky dočítat. Ani mně nebylo líto hlavní postavy jak dopadla. K politování byli spíše všechny ženy a dívky, které prošly jeho životem, byť některé jen na pár chvil. Líto mi bylo také jeho dětí.

Acnaj
Acnaj
31.08.2020 3 z 5

I když si vždycky po dočtení Třeštíkové říkám že další knížku od ní už číst nebudu, něco mě na nich přitahuje... Nevím jak to hodnotit, buď žije v jiném světě, nebo mi to nepřijde reálné...

oskarina
oskarina
26.08.2020 3 z 5

Knihu hodnotím kladně, Třeštíkovou a ty její příběhy z "běžného" života zbožňuju:)

leanyka
leanyka
15.08.2020 1 z 5

Řešila jsem se na další oddech od Třeštíkové. Ale kniha mě vůbec nezaujala. V polovině jsem několikrát uvažovala že ji odložím, nakonec jsem ji dočetla. Druhá polovina se mi zdál lepší. Ale celkový dojem nic moc.
Malíř Boris se rozvádí a bilancuje nad svým životem - exmanželka, syn ke kterému nemá moc vztah a hlavně spousta záletů, přítelkyň.

sara2965
sara2965
20.07.2020 odpad!

Tahle ženská si říká spisovatelka ? Příšerná kniha - příšerný obsah !

nadali
nadali
17.07.2020 2 z 5

Ve vší té depresivnosti to vlastně bylo úsměvné a asi i mělo být.

babi54
babi54
14.07.2020 2 z 5

Kniha se mi ani trochu nelíbila.

markéta88
markéta88
14.06.2020 2 z 5

Ten konec... :-(
Působí to na mě dost depresivně.
Nejsem stále rozhodnutá, jak knihu pořádně hodnoti...vracet se k ní nebudu, ne že by nebyla čtivá, ale jsem spíše typ, co rád čte pohádky-romantiku s happy end