Dobře mi tak

Dobře mi tak https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198123/dobre-mi-tak-2Yb-198123.jpg 3 1034 266

Příběh o tom, že náprava chyb je k ničemu, když v životě děláme další. Sebestředný a bezohledný malíř Boris se rozvádí se svou ženou Vanesou a stěhuje se ze společného bytu ke svému kamarádovi Viktorovi. Tento životní zlom ho náhle nutí zamyslet se nad sebou samým a bilancovat. Boris si postupně uvědomuje všechny svoje chyby a životní selhání. Se svérázným humorem se poněkud neohrabaně pokouší napravit své chyby. Hledá cestu zpět ke svému dospělému synovi, minulost se mu ale vrací jako bumerang a jeho kroky značně komplikuje. V té chvíli mu navíc zkříží cestu šestnáctiletá Erika.... celý text

Monni
01.07.2019 2 z 5

Jelikož mám v plánu i další její knihy, tak jse jako první sáhla po její prvotině a teda musím řct, že se budu musset rozmyslet jestli půjdu i do dalších knih.
Musím říct, že styl psaní byl pro mě super a četlo se mi to veli rychle a poezie v knize se mi taky líbila. Jenomže to je asi tak všechno.
U proplrtence postav, kde jsou ,,všichni" jedna rodina u toho jsem se prostě smála... to bylo prostě moc a Borise jsem prostě neměla ráda. Možná zkusím ještě jednu od autorky a uvidím, ale nevím kdy. Takže asi tak.

Asterixxka
21.06.2019 1 z 5

Bohužel těžko najít nějaká pozitiva. Depresivní tón by mi nevadil, ale kniha mě prostě vůbec nebavila a kdybych ji nedostala jako dárek, ani bych jí popravdě nedočetla (a nic by se nestalo, ptž konec byl jen završení celé té nudy). Od prvních stránek mi to spíš přišlo jak hodně nepovedený díl ze seriálu "Dva a půl chlapa", který ovšem postrádá humor a ta Borisova posedlost šestnáctkou byla až nechutná.

domihruzkova
10.06.2019 3 z 5

Z knihy mám smíšené pocity, Borisovo chování mně rozčilovalo, jeho neschopnost cokoli vyřešit snad ještě více a posedlost šestnáctiletou holkou? To snad ne.

EvikU.
07.06.2019 3 z 5

Přemýšlela jsem jestli dát dvě nebo tři hvězdy. Chápu, že to takhle některý chlapi maj. Rodinný propletenec který v knize autorka udělala mi mírně řečeno přišel přitažený za vlasy. Tolik náhod najednou. Zajímavý mi přišlo jen to, dávat si pozor na svá přání byť nevyslovená. No nejslabší kniha od Třeštíkové. K dobru snad jen to, že to byla prvotina. Proto ta hvězda navíc.

Doubravka1975
03.06.2019 4 z 5

Knížka čtivá, nakonec se mi líbila i když Boris mi moc sympatický nebyl. Konec dobrý i když mě opět překvapil, ale dobře mu (mi) tak

Simikik
27.05.2019 4 z 5

Kniha je depresivní zpovědí psaná humornou formou Radky T. Musím říct, že jsem si ji užila a příběh byl nadočekávání realistický.

adriane9
06.05.2019 3 z 5

Asi nejslabší od Radky, ale ty poetický vsuvky to byla pecka, už kvůli nim jsem to sjela dokonce a přiznám se, že mě docela překvapil ten autentický autorčin popis chování muže. Rozhodně to pro mě nebyla žádná béčkovina a bylo přečteno s přestávkou za den :)

petranecka
03.05.2019

Knihu jsem nedočetla, přečetla jsem cca půlku a vůbec mě nezaujala....

Evišťátko
13.04.2019 2 z 5

Tak je to autorčina prvotina. Vypravěčský styl se mi líbil,ale jako celek mě příběh příliš nenadchl.

Janniska
04.04.2019 4 z 5

Přemýšlím co k tomu napsat,snad jen “to je život”.Místy mi to připomnělo starého dobrého Cimrmana.”Babičko....Nejsem Tvoje babička,jsem tvá teta.A Ty otče?Nejsem Tvůj otec,vůbec nepatřím do rodiny.”Za to u írám hvězdu ač mě to celkem pobavilo a pousmála sem se.Jinak kniha je čtivá a napsaná skvělým stylem který nemůžu paní Třeštíkové upřít.Jinak je mi tato dáma značně nesympatická.Píše ovšem dobře.

jana2302
01.04.2019 2 z 5

Tohle mě bohužel vůbec nebavilo. Snad všechny postavy nesympatické, děj divný... Po knížce jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě (ženská autorka, hlavní postava mužská), i když přečetla bych si ji ze zvědavosti asi i tak. Třeštíková nepatří mezi moje oblíbence, ale ostatní knihy, které jsem od ní četla (Osm a Bábovky) jsou úplně někde jinde, tohle byl fakt úlet. Ale pozitivní je fakt, že autorka od své prvotiny udělala velký posun vpřed.

Hanina61
13.03.2019 3 z 5

Ve všech knížkách RT, které jsem zatím četla, a které se mi moc líbily, byly hlavními postavami ženy. Až tady mi překvapivě zprostředkovala vstup do světa mužského, a popravdě řečeno do takového mužského světa, který se mi zrovna moc nezamlouval, ale právě to zřejmě bylo autorčiným úmyslem. Bohémství, snobismus, alkohol, střídání žen jako ponožek... O hlavního hrdinu bych si snad ani boty neotřela. Tolikrát odmítl nabízené šance, až nakonec propásl i tu poslední. Dávám tři hvězdičky a těším se, že příští knížka bude zase raději "od ženy o ženách".

Klára90
05.03.2019 4 z 5

Mně se kniha líbila. Líbí se mi ten depresivní pocit čišící z každé stránky, občas prolomený opravdu humornými postřehy, které mně tak překvapily, že jsem se zasmála od srdce nahlas. Příběh plný zajímavých myšlenek nad jedním prožitým životem. Možná děj neměl úplně hlavu a patu a občas byl zmatenější, ale život taky mnohdy neběží jen v zaběhnuté lajně, že jo..

Mufa
21.02.2019 1 z 5

První polovinu knihy jsem se nudila, ta druhá byla zas až moc rychlá a už trochu překombinovaná. Nic moc

Havrnka
07.02.2019 2 z 5

Z knihy jsem trochu rozpačitá. Některé pasáže byly humorné, některé odkrývaly narcistické chování hlavního hrdiny.

Potolu
02.02.2019 1 z 5

"Dobře mi tak" je moje třetí přečtená kniha od Třeštíkové a musím říct, že zatím teda snad nejslabší, co jsem od ní četla. Oceňuju psychologickou propracovanost hl. postavy, ale na můj vkus se z toho dalo vytřískat mnohem více, pokud by se autorka nezabřehávala do smyček jiných příběhů, které se týkají hl. postavy (minulé vztahy, vztah se synem, atd.). Vytratila se úplně ta hl. myšlenka, tj. milostné vzplanutí k o mnohem mladší dívce... Závěr teda takový nijaký... Je zajímavé, jak autorka vidí mužský svět, alespoň tak mi to z chování Borise přišlo - ten snad jen myslel na ženský, masturboval, intimně se s nimi setkával, kouřil, pil a maloval... Jako jasně, může to být pohled na muže jako bohéma, umělce, ale i tak... Té masturbace a sprostoty tam bylo na můj vkus docela hodně. ;-)

redsharon
01.02.2019 3 z 5

Moje první kniha od Třeštíkové a přemýšlela jsem nad 4* ale nakonec dávám 3*. Hlavním důvodem je, že mi prostě nepřijde, že by tam byl příběh ? Hlavní postava mi sice nesympatická úplně nebyla, ale bylo to takový nudný trochu no. Je to kniha plná myšlenek a pocitů. Ale dějová linka mi tam chybí. Taky to přeskakování z minulosti do přítomnosti a ve finále ,,podpříběh,, psaný kurzívou o chození na poštu? Nechápu. Většinou se snažím pochopit záměr, ale tady mi to prostě nějak uniká. Nad 4* jsem přemýšlela hlavně proto, že se mi líbila ta nadsázka, ironie a vtipné poznámky v celé knize (ta o superveganovi Emilovi byla nejlepší (smích) ). Knihu mi doporučila kamarádka s tím, že si není jistá, jestli se mi její styl zalíbí. Nezalíbil, ale neházím flintu do žita a zkusím ještě To prší moře a třeba mě mile překvapí a třeba taky ne. Takže asi tak.

kacka.haas
01.02.2019

Nelíbilo se mi to, o ničem, depresivní příběh. Hlavní postava je na pěst. Kdybych od ní nečetla i jiný knihy, tak si ji nekoupím. Nejlepší kniha od autorky je Osm.

Doemit
29.01.2019 4 z 5

Na Třeštíkovou slabší a hlavně mě naštval ten konec, který byl moc rychlý a bez emocí. První polovina knížky byla o dost lepší :)

Terrez93
26.01.2019 3 z 5

po knizkach, co jsem od Trestikove cetla, byla takhle rozhodne nejslabsi, nejako me ten dej nepohltil a hlavni hrdina mi totalne nesedl. docteno, ale cist znovu 100% nebudu